WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze-bulgarii-rosja-probuje-ingerowac-w-nasze-wewnetrzne-sprawy/q82cq przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-08 22:55:27 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Władze Bułgarii: Rosja próbuje ingerować w nasze wewnętrzne sprawy - Wiadomości
dzisiaj 21:26

Władze Bułgarii: Rosja próbuje ingerować w nasze wewnętrzne sprawy

Władze w Bułgarii zarzuciły Rosji próbę ingerencji w sprawy wewnętrzne kraju. Powodem do takich oskarżeń stał się wpis na Twitterze rosyjskiego wicepremiera Dmitrija Rogozina, która stwierdził, że Sofia "po raz kolejny zdradziła Rosję".

Poleć
Udostępnij
9
Skomentuj
Dmitrij Rogozin Foto: AFP

Rogozin, który nie po raz pierwszy swoimi komentarzami wywołuje międzynarodowe skandale, skomentował w ten sposób plany bułgarskiego resortu obrony - ministerstwo planuje wymienić do 2020 r. rosyjskie samoloty MIG-21, MIG-29 oraz SU-25 na zachodnie myśliwce. Plan bułgarskiego resortu obrony został przyjęty przez rząd na ubiegłotygodniowym posiedzeniu, o czym informowały obszernie rosyjskie media.

"Jakiś Szałamanow (bułgarski minister obrony) przekonał premiera (Georgi) Bliznaszkiego, aby po raz kolejny zdradził Rosję na rzecz używanych F-15" – napisał na swoim koncie na Twitterze Rogozin.

Szef bułgarskiej dyplomacji Daniel Mitow ocenił dzisiaj w specjalnym oświadczeniu, że styl wypowiedzi Rogozina jest "zupełnie nie do przyjęcia i sprzeczny z dobrym tonem". Według ministra komentarz ten pokazuje "brak szacunku do bułgarskich instytucji i państwa".

Mitow podkreślił także, że "Bułgaria jest członkiem UE i NATO i nie musi tłumaczyć się przed krajami trzecimi z suwerennie podjętych decyzji".

Z kolei zdaniem ministra obrony Welizara Szałamanowa wpis Rogozina to "próba ingerencji w bułgarskie sprawy wewnętrzne". - Uzależnienie od wojskowych dostaw z Rosji jest niebezpieczne i powinno zostać ograniczone - dodał minister.

Decyzja o rezygnacji z użytkowania rosyjskich samolotów i wymiany ich na zachodnie maszyny zawarta została w dokumencie zatytułowanym "Krajowy program Bułgarii w NATO i europejskiej obronie 2020". Przewiduje on m.in. że do 2020 r. Bułgaria powinna posiadać 8–10 zachodnich myśliwców. Celem wymiany jest uniezależnienie się od Rosji.

Ponadto program przewiduje łącznie dziewięć projektów modernizacji sił zbrojnych, na które w ciągu następnych sześciu latach Bułgaria powinna przeznaczyć 2 mld lewów (1 mld euro).

(PG)

Poleć
Udostępnij
9
Polecamy także:
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia


Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Sasza Półlitrov Sasza Półlitrov Onet Zobacz profil
Sasza Półlitrov :
Sasza Półlitrov Sasza Półlitrov Onet Zobacz profil
Rosja, Rosja, Rosja. Nie ma innych tematów w tym kraju? Wojny nie ma, nawet Ukraina pogodziła się już z utratą Donbasu a dużo wcześniej Krymu, a w mediach nic ino Rosja he he. Włodzimierz Putin rozwiązuje wszystkie polskie problemy, nawet jak Bułgaria wymienia samoloty na wyroby samoloto-podobne typu F-15 to też załatwia to sporo polskich problemów takich jak np. depopulacja i Wielka Włóczęga na emigracji :)))
dzisiaj 21:36 | ocena: 53%
Liczba głosów:431
46%
53%
| odpowiedzi: 70
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~vinci Użytkownik anonimowy
~vinci
Brak zdjęcia ~vinci Użytkownik anonimowy
do ~wookie:
Brak zdjęcia ~wookie Użytkownik anonimowy
dzisiaj 21:35 użytkownik ~wookie napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.
„Sukcesy” Putina …
1. Chciał, żeby Ukraina pozostawała krajem pozablokowym, neutralnym i przyjaznym Rosji. W konsekwencji jego polityki Ukraina rwie się do NATO. Na jej terytorium odbywają się wspólne ćwiczenia z armiami krajów Sojuszu. Prócz tego Kijów poinformował o dostawach zachodniej broni dla wojska Ukrainy.
2. Chciał osłabić Sojusz Północnoatlantycki. W konsekwencji jego działań NATO się wzmacnia, wojskowe budżety krajów zachodnich zaczynają rosnąć, a w państwach zrzeszonych w Unii Europejskiej coraz mocniejsze są głosy za przeznaczeniem jeszcze większych środków na obronę.
3. Chciał wbić klin między Europę i Amerykę. Doprowadził do konsolidacji krajów Zachodu w obliczu agresji. Kraje zachodnie przyjmują sankcje wobec Rosji synchronicznie i działają wspólnie.
4. Chciał pogłębić różnice między wschodnimi i zachodnimi regionami Ukrainy. A doprowadził do tego, że powstał jeden polityczny naród (z wyjątkiem części obwodów donieckiego i ługańskiego). Po raz pierwszy od uzyskania niepodległości, w czasie kampanii prezydenckiej, kandydat Poroszenko zwyciężył we wszystkich bez wyjątku regionach kraju. Do czasu wmieszania się Putina, zachód Ukrainy głosował na jednego kandydata, a wschód na drugiego (2010 – zachód za Tymoszenko, wschód za Janukowyczem, 2004-2005 – zachód za Juszczenką, wschód za Janukowyczem).
5. Chciał, żeby Ukraina wstąpiła do Unii Celnej. Wynik: nie dojdzie do tego. Ukraina podpisała umowę stowarzyszeniową z UE i chce eurointegracji.
6. Chciał utworzyć marionetkowe państwo Noworosja od Doniecka po Odessę. Uzyskał jedynie kontrolę nad mniejszą częścią obwodów donieckiego i ługańskiego. Wskutek jego poczynań zginęło 3000 ludzi – Rosjan i Ukraińców.
7. Chciał zwiększyć swoje wpływy na świecie. Stał się osamotnionym pariasem, na którego kraj nałożone są sankcje polityczne i ekonomiczne.
8. Chciał sankcjami na żywność ukarać Zachód. Ukarał jednak bardziej naród rosyjski. Ceny na produkty wzrosły (na mięso do 40 proc., na mleko do 20 proc.), a na Zachodzie spadły.
9. Chciał mieć w Kijowie lojalną wobec siebie władzę a’la Janukowycz. Uzyskał w 100 procentach. antyputinowską.
10. Chciał, żeby ukraiński naród go szanował. Większość Ukraińców nazywa go bandytą.
11. Chciał rozszerzenia Unii Euroazjatyckiej. Podczas rządów Putina do Unii Europejskiej wstąpiło 13 krajów, a do Putinowej Unii Euroazjatyckiej nikt. Nawet Kazachstan zastanawia się czy nie lepiej mu wyjść spod opieki Rosji.
12. Chciał, przez kontrakt z Chinami, uniezależnić się od klientów z Europy i dyktować swoje ceny gazu. Wyszło na to, że nieprzygotowany właściwie kontrakt, uzależnił Rosję od Chin, gdyż całość inwestycji ma być realizowana przez Rosję, a Chiny ustalą po jej realizacji taką cenę, jaką będą chciały płacić za rosyjski gaz.
dzisiaj 21:36 | ocena: 56%
Liczba głosów:421
56%
43%
| odpowiedzi: 34
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~antoni J Użytkownik anonimowy
~antoni J
Brak zdjęcia ~antoni J Użytkownik anonimowy
do ~Prawdemówisz:
Brak zdjęcia ~Prawdemówisz Użytkownik anonimowy
40 minut temu użytkownik ~Prawdemówisz napisał:
Przecież cie popieram Antoni , dobrze prawisz.
Kiedyś bardzo dawno to podobnie jak ty to w telewizji mówili na programie pierwszym. Cały zachod był beee a nasz bratni naród cacy :)
Zeniu nie zalezy mi na popieraniu .Ja tu nie pisze dla lapki w gore czy w dol ja pisze o tym zeby narod sie obudzil zeby powstal z kolan przed zachodnimi oglupiaczami ktorzy chca nas doprowadzic do ubezwlasnowolnienia debilizmu i wlasnego zdania ,To jest najwazniejsze Zeniu wazne ze czytasz i przekazujesz sasiadom debilom .Jezeli jednego wyprostujesz to bedzie sukces A podpierac mozesz sciane kiosku piwnego w twojej wsi .Zeniu lubie cie ale nie kumasz zagrosz o co wszystko biega .
30 minut temu | ocena: 71%
Liczba głosów:7
71%
28%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Max Użytkownik anonimowy
~Max :
Brak zdjęcia ~Max Użytkownik anonimowy
Zauwazylem ze od jakiegos czasu panuje totalna rusofobia.Czy Was nie powalilo wszystkich.Sluchacie tych durnych dziennikarzy i propagandy rzadowej a zaraza banderowska sie rozpszeszczenia.W jednym z malych miasteczek niejakiej Szepietowce zaczeli likwidowac polskie szkoly oczywiscie na wniosek nowych wladz ukrainskich to moze Kaczynski Sikorski i inna cholota wybierze sie tam teraz zaprotestowac.O tym to cisza jak rowniez o wymordowanych okrutnie naszych rodakach ktorzy doswiadczali takiego okrucienstwa od braci ukrainskich ze az Niemcow prosili o pomoc.Dalej glosujcie na PO SLD PiS PSL i inna cholote.Ciekawe kiedy sie obudzicie - chyba wtedy kiedy bedziecie musieli zjesc wlasnego psa albo patrzec jak w oczach niknie wasze dziecko.
35 minut temu | ocena: 55%
Liczba głosów:54
55%
44%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia mundio73(4) Onet Zobacz profil
mundio73(4)
Brak zdjęcia mundio73(4) Onet Zobacz profil
do ~vinci:
Brak zdjęcia ~vinci Użytkownik anonimowy
dzisiaj 21:36 użytkownik ~vinci napisał:
„Sukcesy” Putina …
1. Chciał, żeby Ukraina pozostawała krajem pozablokowym, neutralnym i przyjaznym Rosji. W konsekwencji jego polityki Ukraina rwie się do NATO. Na jej terytorium odbywają się wspólne ćwiczenia z armiami krajów Sojuszu. Prócz tego Kijów p
Przejdż,,mędrcu''na FB i poczytaj co mówi dziennikarz FAZ na temat działań USA i NATO od 1948 r, jak wygląda propaganda antyrosyjska, kto i jak jest w to zaangażowany i potem pisz Wojna, do której dążą Stany wisi na włosku. On sam był na pasku CIA przez 25 lat, ale widząc i wiedząc do czego dążą USA, ostrzega Europę przed wybuchem wojny, do której ci obroncy demokracji dążą. Im chodzi o wyeliminowanie całej Europy, a zacząć chcą właśnie od Rosji i dlatego rozpętali wojnę medialną, kontrolują nawet Hollywood, wszystkie media w Europie. Polskie też, co widać i słychać w różnych TVN,TVP, Polsacie i innych stacjach. Nie wiem, czy ten post puszczą, bo chyba zauważyłeś, ze nie wszystko przechodzi.
45 minut temu | ocena: 54%
Liczba głosów:103
54%
45%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~fertig Użytkownik anonimowy
~fertig
Brak zdjęcia ~fertig Użytkownik anonimowy
do ~razabi:
Brak zdjęcia ~razabi Użytkownik anonimowy
52 minuty temu użytkownik ~razabi napisał:
W jednym poście piszesz : "zna czy nie zna" a za chwilę piszesz : "ma 100% racji" . moze bys sie zdecydował. A zastosowanie brzytwy Ockhama ma się nijak do jego populistycznych wypocin pisanych na zlecenie.
Akurat ta zasada stosuje się praktycznie do wszystkiego : odcinamy byty nieistotne, oceniamy efekty.I to właśnie zrobił nasz kolega, którego całkowicie popieram. No,chyba że celem Putina było osiągnąć to co właśnie osiągnął...
35 minut temu | ocena: 88%
Liczba głosów:9
88%
11%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~jimi Użytkownik anonimowy
~jimi :
Brak zdjęcia ~jimi Użytkownik anonimowy
1. Chciał, żeby Ukraina pozostawała krajem pozablokowym, neutralnym i przyjaznym Rosji. W konsekwencji jego polityki Ukraina rwie się do NATO. Na jej terytorium odbywają się wspólne ćwiczenia z armiami krajów Sojuszu. Prócz tego Kijów poinformował o dostawach zachodniej broni dla wojska Ukrainy.
2. Chciał osłabić Sojusz Północnoatlantycki. W konsekwencji jego działań NATO się wzmacnia, wojskowe budżety krajów zachodnich zaczynają rosnąć, a w państwach zrzeszonych w Unii Europejskiej coraz mocniejsze są głosy za przeznaczeniem jeszcze większych środków na obronę.
3. Chciał wbić klin między Europę i Amerykę. Doprowadził do konsolidacji krajów Zachodu w obliczu agresji. Kraje zachodnie przyjmują sankcje wobec Rosji synchronicznie i działają wspólnie.
4. Chciał pogłębić różnice między wschodnimi i zachodnimi regionami Ukrainy. A doprowadził do tego, że powstał jeden polityczny naród (z wyjątkiem części obwodów donieckiego i ługańskiego). Po raz pierwszy od uzyskania niepodległości, w czasie kampanii prezydenckiej, kandydat Poroszenko zwyciężył we wszystkich bez wyjątku regionach kraju. Do czasu wmieszania się Putina, zachód Ukrainy głosował na jednego kandydata, a wschód na drugiego (2010 – zachód za Tymoszenko, wschód za Janukowyczem, 2004-2005 – zachód za Juszczenką, wschód za Janukowyczem).
5. Chciał, żeby Ukraina wstąpiła do Unii Celnej. Wynik: nie dojdzie do tego. Ukraina podpisała umowę stowarzyszeniową z UE i chce eurointegracji.
6. Chciał utworzyć marionetkowe państwo Noworosja od Doniecka po Odessę. Uzyskał jedynie kontrolę nad mniejszą częścią obwodów donieckiego i ługańskiego. Wskutek jego poczynań zginęło 3000 ludzi – Rosjan i Ukraińców.
7. Chciał zwiększyć swoje wpływy na świecie. Stał się osamotnionym pariasem, na którego kraj nałożone są sankcje polityczne i ekonomiczne.
8. Chciał sankcjami na żywność ukarać Zachód. Ukarał jednak bardziej naród rosyjski. Ceny na produkty wzrosły (na mięso do 40 proc., na mleko do 20 proc.), a na Zachodzie spadły.
9. Chciał mieć w Kijowie lojalną wobec siebie władzę a’la Janukowycz. Uzyskał w 100 procentach. antyputinowską.
10. Chciał, żeby ukraiński naród go szanował. Większość Ukraińców nazywa go bandytą.
11. Chciał rozszerzenia Unii Euroazjatyckiej. Podczas rządów Putina do Unii Europejskiej wstąpiło 13 krajów, a do Putinowej Unii Euroazjatyckiej nikt. Nawet Kazachstan zastanawia się czy nie lepiej mu wyjść spod opieki Rosji.
12. Chciał, przez kontrakt z Chinami, uniezależnić się od klientów z Europy i dyktować swoje ceny gazu. Wyszło na to, że nieprzygotowany właściwie kontrakt, uzależnił Rosję od Chin, gdyż całość inwestycji ma być realizowana przez Rosję, a Chiny ustalą po jej realizacji taką cenę, jaką będą chciały płacić za rosyjski gaz.
13. Chcial pokazac wszystkim moc jego zielonych ludzikow, teraz caly swiat smieje sie z jego klamstwa i glupoty.
52 minuty temu | ocena: 52%
Liczba głosów:75
52%
48%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~dua Użytkownik anonimowy
~dua :
Brak zdjęcia ~dua Użytkownik anonimowy
Tak zalecają mówić Bułgarom towarzysze żydowsko amerykańscy, robiący tam interesy.
Bułgaria była krajem z którego prowadzono tajne operacje kapitałowe na terytorium Ukrainy. oraz użyczała pod przymusem swojego terytorium zachodnim rządom w tych samych celach.
I tak nie ma to żadnego znaczenia. Rosja zrobi co chce i nikt się nie przeciwstawi. Tyle co sobie pogadają. W tym wypadku USA nie ma nic do gadania ich ludzie są już dawno zdjęci. Naiwny Polak jedynie wierzy, ze USA mogą wszystko. Od dawna już nie mogą, co widać w terenie.
49 minut temu | ocena: 51%
Liczba głosów:76
48%
51%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~gdzie jest prawda? Użytkownik anonimowy
~gdzie jest prawda? :
Brak zdjęcia ~gdzie jest prawda? Użytkownik anonimowy
No dobrze dla zaniechania pomownien lepiej Bulgario zamow we Francji Klasowe samoloty Miragfe niz te z demobilu. Wilk systy i owca cala. Kazdy moze cos powiedziec a czy Rogozin nie moze. No nie juz afera Ja natom iast jak powiedzialem apeluje do spoleczenstwa jak i Premiera Bulgari juz wymienionych samolotow Mirage albo Anggielskie Tornado i tak szybko bez Huraganow lotnictwo bedzie moglo obronic niebo przed intruzami z powietrza amoze tez Turcji drzemie sie potega :)) , ktora co owo zawsze stanowila zagrozenie dla Panstw Morza Czarnego jak i Polwyspu Balkanskiego. O nie znow jakas zadyma
dzisiaj 21:53 | ocena: 54%
Liczba głosów:35
45%
54%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~fertig Użytkownik anonimowy
~fertig
Brak zdjęcia ~fertig Użytkownik anonimowy
do ~razabi:
Brak zdjęcia ~razabi Użytkownik anonimowy
dzisiaj 21:50 użytkownik ~razabi napisał:
Ty to się "znasz" na polityce.
Zna,czy nie zna - ale zastosował brzytwę Ockhama i tak mu wyszło. I ma rację w 100 %.A tobie pozostaje tylko miauczenie. ..
58 minut temu | ocena: 91%
Liczba głosów:23
91%
8%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi publicystyczne

Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Adam Szejnfeld
Adam Szejnfeld
Leonid Swiridow
Leonid Swiridow
Lidia Geringer
Lidia Geringer