WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hakerzy-w-astrachaniu-poinformowali-o-odlaczeniu-obwodu-od-rosji/wqcxv przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-08 10:18:27 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Hakerzy w Astrachaniu poinformowali o odłączeniu obwodu od Rosji - Wiadomości
dzisiaj 06:58

Hakerzy w Astrachaniu poinformowali o odłączeniu obwodu od Rosji

Strona internetowa regionalnego parlamentu w Astrachaniu została zainfekowana przez hakerów. Atak polegał na ostrej krytyce władz w Moskwie oraz oznajmieniu, że obwód astrachański odłącza się od Federacji Rosyjskiej. Poinformowała o tym prosto z Moskwy agencja Reuters.

Poleć
Udostępnij
7
Skomentuj
Służba prasowa parlamentu w Astrachaniu oświadczyła, że w sprawie incydentu zostanie przeprowadzone śledztwo Foto: Shutterstock

Rosjanie generalnie popierają politykę prezydenta Władimira Putina, którego popularność jeszcze bardziej wzrosła po zajęciu Krymu i działaniach w kwestii Ukrainy Wschodniej. Krytycy prezydenta Rosji twierdzą, że w ostatnich latach wobec nakładanych ograniczeń odmienne zdanie można wyrażać głównie online.

Naśladując język i określenia, jakich używają prorosyjscy separatyści na Ukrainie Wschodniej, w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej regionalnego parlamentu w Astrachaniu napisano, że lokalne władze utworzyły "Republikę Ludową Dolnej Wołgi".

"Rusofobia to jest obecnie ideologia państwowa"

Polskie państwo przyjęło taką orientację polityczną, za którą idzie odpowiednia propaganda - mówi prof. Łagowski

"Krótkowzroczna i przestępcza polityka władz federalnych zepchnęła państwo na skraj katastrofy. Władze całkowicie się skompromitowały, utraciły wielkie zaufanie, jakim je obdarzono" - głosi oświadczenie, które zostało usunięte po kilku godzinach.

Służba prasowa parlamentu w Astrachaniu oświadczyła, że to był atak hakerski i że w sprawie incydentu zostanie przeprowadzone śledztwo.

(bp)

Poleć
Udostępnij
7
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia


Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~qra Użytkownik anonimowy
~qra
Brak zdjęcia ~qra Użytkownik anonimowy
do ~sowa:
Brak zdjęcia ~sowa Użytkownik anonimowy
dzisiaj 07:14 użytkownik ~sowa napisał:
Żałosne są te antyrosyjskie artykuły. Już trudno pismakom wymyślić nowe przykłady, że Rosja się rozpada, to pokazują taki nic nieznaczące incydenty jako przykłady upadku Putina. Założę się, że o tych incydentach najpierw wiedzą służby USA, a dopiero potem
.. a może podyskutujemy jak RAŚ z uporem maniaka dąży do odłączenia się Ślaska od RP ?! Śmiejemy się z Putina i Rosji, a sami mamy większy problem, bo tam był żart a w Polsce konsekwentnie dąży się do "autonomii" i nikomu to nie przeszkadza .. Apel do pismaków - skupmy sie na problemach i integralności Polski, bo Polacy wuyeżdzaja a w ich miejsce ukraińców sprowadzamy, ilu ich w Polsce ?? już mogą być mniejszością i reprezentacje w sejmie otrzymają ?? Przemyśl jeszcze jest Polski ??
dzisiaj 08:05 | ocena: 62%
Liczba głosów:134
62%
37%
| odpowiedzi: 49
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~liana Użytkownik anonimowy
~liana :
Brak zdjęcia ~liana Użytkownik anonimowy
My możemy wygadywać co ślina przyniesie na Tuska, Kaczyńskiego - oni nie. Kontrola ludności zawsze tam była, nawet w czasie pierestrojki. Wszyscy tak kochają Putina i popierają to, ze ich synowie strzelają do kogoś i znikają bez wieści? Jak ktoś w to wierzy jest idiotą. Ja uważam, że nie można mówić o "rusofobii" tylko o uzasadnionym lęku, bo nie jesteśmy w stanie sami się obronić przed powtórką z historii. Dziękując Bogu i wszystkim, którzy to uczynili za to, ze mogę pisać co chcę - pozdrawiam
dzisiaj 08:14 | ocena: 67%
Liczba głosów:131
67%
32%
| odpowiedzi: 8
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Bociek Użytkownik anonimowy
~Bociek :
Brak zdjęcia ~Bociek Użytkownik anonimowy
Świetna akcja, czas przekuć słowa w czyny. W kolejce po niepodległość czekają Czeczenia, Inguszetia, Dagestan, Tatarstan, Baszkiria, Mordwa, Kałmucja, Komi, Jakucja, Czukotka, Kamczatka, Tannu-Tuwa, Czuwaszja, Kabardyno-Bałkaria, Karaczajo-Czerkiesja, Nieniecki Okręg Autonomiczny, Kubań (zamieszkały przez Ukraińców), Kuryle (okupowana przez Rosję część terytorium Japonii), Karelia z Półwyspem Kolskim (okupowane przez Rosję części terytorium Finlandii) i przede wszystkim Obwód Królewiecki (historyczna część Polski i Litwy, a później Niemiec, która w drodze referendum powinna do nas wrócić)! Oj głupieście Ruskie, głupsze niż ustawa przewiduje...
dzisiaj 08:10 | ocena: 56%
Liczba głosów:132
56%
43%
| odpowiedzi: 16
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Erwin Użytkownik anonimowy
~Erwin
Brak zdjęcia ~Erwin Użytkownik anonimowy
do ~qra:
Brak zdjęcia ~qra Użytkownik anonimowy
dzisiaj 09:11 użytkownik ~qra napisał:
ciekawe, przy wpływach niemieckich " jak stanu w USA " .. "populisto" wypuszca sie "demony" które powinny siedzieć w butelce, igra się na nastrojach - widziałeś, czytałeś historię górnego sląska tą wydaną przy współudziale raś ? widziałeś " śloński ca
…. RAŚ jest kolejną misterną kreacją FSB na Kremlu….największej „wytwórni” separatyzmów, niepokojów i zamieszek na świecie .... to wieloletnia i żmudna, systematyczna krecia robota podpalania jednych Polaków przeciw drugim, misterna destrukcja Państwa od wewnątrz... Zaczyna się zawsze niewinnie, kolorowe koszulki, chorągiewki, pozbiera się podpisy na jakąś taką organizację typu RAŚ pokazuje ją w prasie, wymyśla jakąś flagę, godło, hymnik…czasem pomaszeruje na ulicach i wystarczy.... To nic, że nigdy nawet nie miałeś czasu ani potrzeby zawracać sobie głowy jakąś niepodległością Śląska... są tacy co mają na to i czas i środki i zrobią to za ciebie, wystarczy że się podpiszesz…. A Kreml w ogóle ostatnio bardzo wspiera narody w ich dążeniach do samostanowienia,… a ZWŁASZCZA poza swoimi granicami- w krajach sąsiadujących… trochę się ludziom coś do łbów nawkłada, w prasie, na takich forach jak to , trochę się w głowach uleży, a jak przyjdzie czas to o sobie przypomną , jak to w Polsce są ciemiężeni dyskryminowani, gdy założą zielone mundurki z pomarańczowo czarnymi wstążeczkami... właściwie po co Mołdawii Naddniestrze, Ukrainie Donbas, i po co Polsce Śląsk .
dzisiaj 09:15 | ocena: 61%
Liczba głosów:65
61%
38%
| odpowiedzi: 8
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Bleh Użytkownik anonimowy
~Bleh
Brak zdjęcia ~Bleh Użytkownik anonimowy
do ~serw:
Brak zdjęcia ~serw Użytkownik anonimowy
dzisiaj 07:38 użytkownik ~serw napisał:
Pytaniem na pytanie odpowiadasz ? Twierdzisz że Opole to górna Odra w takim razie jak zakwalifikujesz położenie Szczecina ? Nawa elektrowni pod Gryfinem mało istotna.
Myślę, żeś troll, ale chyba się upierasz do granicy nieśmieszności. Służę wyciągiem z wikipedii:

Bieg rzeki – linia spływu wód rzecznych w rzucie pionowym.
Bieg górny - odcinek rzeki od źródła, po tereny wyżynne. W górnym biegu rzeka płynie zazwyczaj po stromych zboczach, często bardzo szybko, żłobiąc wąskie i głębokie doliny.
Bieg środkowy – spadek jest zdecydowanie mniejszy, prędkość wody też. Dolina rzeki staje się przez to szersza a jej koryto może ulegać znacznemu poszerzeniu.
Bieg dolny - charakteryzuje się małym spadkiem zwierciadła i ruchem wody, występuje zjawisko akumulacji rumowiska. Bieg rzeki kończy się ujściem do innej rzeki, jeziora lub morza.
dzisiaj 08:09 | ocena: 63%
Liczba głosów:36
63%
36%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~zibi Użytkownik anonimowy
~zibi :
Brak zdjęcia ~zibi Użytkownik anonimowy
I teraz zgodnie z krymskim precedensem, Moskwa nie powinna utrudniać przeprowadzenia referendum niepodległościowego w Astrachaniu, a następnie nie powinna robić problemów z odłączeniem się tego obwodu od FR, w razie, gdyby w referendum ludzie zagłosowali na "Tak".

Zobaczymy teraz czy Putin zna znaczenie słów konsekwencja i honor?
dzisiaj 07:36 | ocena: 61%
Liczba głosów:142
61%
38%
| odpowiedzi: 30
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Janina z Modlina Użytkownik anonimowy
~Janina z Modlina
Brak zdjęcia ~Janina z Modlina Użytkownik anonimowy
do ~DD:
Brak zdjęcia ~DD Użytkownik anonimowy
dzisiaj 07:53 użytkownik ~DD napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.
Nie mam niczego przeciw kopiowaniu moich wpisów, grzeczność nakazuje jednak podanie oryginalnego autora wypowiedzi.
W międzyczasie do powyższych dodałam jeszcze:
ludność rosyjskojęzyczna - każdy, kto potrafi powiedzieć po rosyjsku przynajmniej jedno zdanie,
Rosjanin - każdy przedstawiciel ludności rosyjskojęzycznej plus każdy, komu pułkownik Putin i FSB przydzielą rosyjski paszport,
obrona lokalnej ludności rosyjskojęzycznej w obcym kraju - przyjazd zielonych ludzików, aby bronili tę ludność przed problemami, których przed ich przyjazdem nie miała i których poza obszarem zielonych ludzików nie ma,
obrona lokalnej ludności nierosyjskojęzycznej lub nieprawomyślnie rosyjskojęzycznej w innym kraju - przyjazd zielonych ludzików, aby wywieźli tę ludność na teren Rosji (migracja w innym kierunku jest zakazana), a tam pułkownik Putin i FSB siłą perswazji lub w inny wybrany sposób sprawią, by problem takiej ludności zniknął.
Pozdrawiam
dzisiaj 08:22 | ocena: 56%
Liczba głosów:81
56%
43%
| odpowiedzi: 8
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Darek s Użytkownik anonimowy
~Darek s :
Brak zdjęcia ~Darek s Użytkownik anonimowy
Widzę że większość nie ma zielonego pojęcia o geo-polityce Cieszyłby was rozpadrosji ? Wiecie co to takiego Azja mniejsza? -Nie ważne
Pamiętacie Gamonie " reżm Husajna " przypomnijcie sobie jsk klaskaliście jak bardzo cieszyła was amerykańska demoktacja niesiona do iraku Rosjanie mają swoje problemy ze " Swiętą wojną " -wiecie niedouczone ciemnoty ilu islamskich wyznawców żyje w rosji ? Cieszyłby was taki burdel w rosji jaki usa wprowadziło na bliskim wschodzie... Zapomnieliście tylko o jednym że to nasz sąsiad -Sasiad który tak jak Husajn trzyma te społeczności w ryzach
Debilny " narodze "wy dziś nie macie wpływu na własną politykę a chvecie mieć wpływ na coś czego nie ogarniacie nawet w swej płytkiej wyobrażni Lećcie rozwalać rosję a za ch wilę jak to powiedział pewien ukraiński faszysta : " ziemia zapali się wam pod nogami "
48 minut temu | ocena: 61%
Liczba głosów:13
61%
38%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia slawek 54 Onet Zobacz profil
slawek 54 :
Brak zdjęcia slawek 54 Onet Zobacz profil
To co się dzieje teraz w putnowskiej Rosji żywcem kojarzy się z Koreą Pn. Choćby wczorajsze relacje z różnych obchodów dotyczących rodzin tego hitlerka - kimirsenka!!!! Włos jeży się na głowie. Naród rosyjski, któremu bardzo współczuję, nawet nie zdaje sobie sprawy co go czeka w najbliższych latach i że, tak na prawdę, są niczym dla Putlera, który, ani chybi, ogłosi się jeszcze carem.
dzisiaj 07:58 | ocena: 53%
Liczba głosów:134
53%
46%
| odpowiedzi: 27
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~sowa Użytkownik anonimowy
~sowa :
Brak zdjęcia ~sowa Użytkownik anonimowy
Żałosne są te antyrosyjskie artykuły. Już trudno pismakom wymyślić nowe przykłady, że Rosja się rozpada, to pokazują taki nic nieznaczące incydenty jako przykłady upadku Putina. Założę się, że o tych incydentach najpierw wiedzą służby USA, a dopiero potem ich sprawcy.....
dzisiaj 07:14 | ocena: 56%
Liczba głosów:141
43%
56%
| odpowiedzi: 58
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi publicystyczne

Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Waldemar Rajca
Waldemar Rajca
Janusz Palikot
Janusz Palikot
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk