WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Byly-wspolpracownik-Putina-biznesmeni-w-Rosji-to-chlopi-panszczyzniani,wid,16944433,wiadomosc.html?ticaid=113974 przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-09 12:16:35 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Były współpracownik Putina: biznesmeni w Rosji to "chłopi pańszczyźniani" - Wiadomości - WP.PL

Były współpracownik Putina: biznesmeni w Rosji to "chłopi pańszczyźniani".

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-10-09 (10:30) 1 godzinę i 45 minut temu
drukuj


Władimir Putin lubi odpoczywać na łonie natury
Władimir Putin lubi odpoczywać na łonie natury opinie
Dawny bliski współpracownik Władimira Putina, Siergiej Pugaczow, uważa, że wszyscy rosyjscy biznesmeni są obecnie "chłopami pańszczyźnianymi" należącymi do rosyjskiego prezydenta; żadna firma nie jest poza jego zasięgiem - pisze w czwartek "Financial Times".

Pugaczow, który przed laty był tak blisko Putina, że nazywano go "bankierem Kremla", udzielił pierwszego wywiadu od 2012 roku, kiedy państwo przejęło jego wielomiliardowe imperium stoczniowe.

W rozmowie z "FT" ostrzega, że obecnie w rosyjskim biznesie, coraz bardziej zdominowanym przez Putina, nie ma już żadnych tzw. nietykalnych. Rosyjska gospodarka - jak tłumaczy Pugaczow - została przekształcona w system feudalny, w którym biznesmeni są tylko nominalnie właścicielami swych aktywów.

"Dzisiaj w Rosji nie ma prywatnej własności. Są tylko chłopi pańszczyźniani, którzy należą do Putina" - uważa biznesmen.

Komentarze Pugaczowa wpisują się w trwający "proces wywłaszczenia innego moskiewskiego potentata Władimira Jewtuszenkowa, którego osadzenie w areszcie domowym we wrześniu i późniejsza decyzja sądu o przejęciu udziałów w jego koncernie naftowym Basznieft nadal wywołuje dreszcze wśród rosyjskich biznesmenów". Majątek Jewtuszenkowa, jednego z najbogatszych ludzi w Rosji, magazyn "Forbes" szacuje na 9 mld dolarów.

"FT" przypomina, że Pugaczow, którego interesy rozciągały się od bankowości, przez sektor budowlany po stoczniowy, był ważną postacią w Rosji w pierwszych latach po upadku ZSRR. Należał do wąskiego grona współpracowników ówczesnego prezydenta Borysa Jelcyna, a następnie stał się zaufanym Putina.

Gdy były agent KGB został prezydentem w 2000 roku, wpływowym ludziom z epoki Jelcyna udało się zachować trochę niezależności. Ale po rozpoczęciu przez Putina kampanii przejmowania przez państwo kontroli nad kluczowymi sektorami gospodarki granice między biznesem a Kremlem zaczęły się zacierać - zauważa brytyjski dziennik.

Ten proces - jak zaznacza Pugaczow - teraz nabrał tempa, gdy zwiększa się natężenie zachodnich sankcji wobec Rosji w związku z jej interwencją na Ukrainie.

"Teraz jest Putin i jego podwładni, którzy wykonują jego rozkazy i całe pieniądze idą do Putina - powiedział Pugaczow w wywiadzie dla "FT". - Kraj jest w stanie wojny i dlatego wielki biznes nie może funkcjonować jak wcześniej; musi działać wedle wojskowych zasad".

Problemy Pugaczowa zaczęły się wraz z upadkiem w 2010 roku Mieżprombanku, jednego z czołowych kredytodawców, którego biznesmen był założycielem. W 2011 roku Pugaczow uciekł do Londynu, gdy władze zaczęły przejmować jego stocznie w ramach odzyskiwania funduszy z Mieżprombanku. W ubiegłym roku moskiewski sąd wysłał za biznesmenem list gończy, oskarżając go o doprowadzenie tego banku do upadku.

Pugaczow twierdzi, że Putin wciąż ma mentalność "człowieka sowieckiego - czekisty". "Nie ma sensu, żeby ktokolwiek szukał błędu u Jewtuszenkowa" - podkreślił Pugaczow. - To po prostu system sam zaczyna się pożerać".

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 93 91.18%
nie 9 8.82%

W innych serwisach


Opinie (81)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

31
8
~magiel mozgu 2014-10-09 (11:15) 1 godzinę i 1 minutę temu

WNIOSEK JEST WIEC JEDEN !!!!!!!!!!!!!!!_____________________CZAS TERAZ NALOZYC SANKCJE NA SAMEGO PANA PUTINA I JEGO MAJATEK ORAZ NA SYSTEM JEGO NAJBLIZSZYCH POWIAZAN BIZNESOWYCH.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!_______NALEZY PRZEANALIZOWAC PRZEZ WYWIAD GDZIE PUTIN LOKUJE ORAZ W CO MAJATEK BO OCZYWISCIE NIE ROBI TEGO JAWNIE GDYZ OFICJALNIE ZYJE Z PENSJI !____LECZ JEST DRUGIE DNO MAJATKU KTORE NALEZY ZGLEBIC !_______TAK JAK W PRZYPADKU JANUKOWYCZA KTORY MIAL SYSTEM UKRYTEGO FINANSOEANIA POZA LEGALNYM A PO CZASIE CHCIAL ZAPEWNE WSZYSTKO JAKOS PRZEJAC I ZALEGALIZOWAC NA SWOJ UZYTEK >>>>>TZW> SLYNNY PALAC ZE ZLOTYMI KIBLAMI WC KTORA BYLA JAK PODAWANO BUDOWANA CZY SPONSOROWANA Z PIENIEDZY BUDZETU ITD>________________CZAS ZAJRZEC PUTINOWI W KIESZEN !.....?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~rs 2014-10-09 (12:02) 14 minut temu

I mam nadzieję że tak się stanie.

odpowiedz

0
0
~Opozycja antysystemowa 2014-10-09 (12:00) 16 minut temu

Łoj no głodują biedacy -jak Polscy lekarze- nie maja co do garnka włożyć bidulki pewnie na Ukrainie byli by całkiem bezkarni , a ten bandyta Putin żąda w zamian za okradanie społeczeństwa i kraju lojalności i aby pasożyty coś w interesie państwa zrobiły a nie tylko w swoim.

odpowiedz

1
2
~Jacek 2014-10-09 (12:00) 16 minut temu

Tam po prostu większy grabi mniejszego. U nas - wbrew pozorom - jest podobny system. Jak założysz działalność gospodarczą, to czy masz zysk, czy nie musisz płacić. Jak się spóźnisz z ZUS-em (czy inną daniną), to zablokują ci konto. I nikogo nie obchodzi skąd masz mieć pieniądze, po prostu masz płacić. Jak już wszystko zapłacisz, to przyjdzie pani i wlepi ci mandat za latającą muchę na zapleczu.

odpowiedz

4
0
~gupole 2014-10-09 (11:56) 20 minut temu

biedacy w Rosji mniej już mieć nie bedą, wiec im sie podoba to ze zabiera sie bogatym a tym samym Putin ma ich poparcie

odpowiedz

3
1
~CB 2014-10-09 (11:54) 22 minuty temu

Aha, sankcje zaczynają działać.

odpowiedz

1
0
~Cydrowy FOZZszmat 2014-10-09 (11:54) 22 minuty temu

Nasze rodzime PRLowskie garby też są tylko nominalnie właścicielami swych aktywów, za wszystkimi stoją byłe eSBe i WSI

odpowiedz

3
1
~as 2014-10-09 (11:54) 22 minuty temu

Kowboj ha ha, żałosny człowiek.

odpowiedz

5
1
~tylkotak 2014-10-09 (11:53) 23 minuty temu

czas zarżnąć "gołabka pokoju"(piutinka)

odpowiedz

3
6
~polak 2014-10-09 (11:53) 23 minuty temu

Do wszystkich przyjaciół banderowców - przeczytajcie wspomnienia naszych z Wołynia co robili nasi "bracia" Ukraińcy: „Nad ranem przed wschodem słońca, Ukraińcy napadli na nasz dom. Złapali moją mamę i zaczęli bić na podwórzu. Ja i moja żona Teofila siedzieliśmy w piwnicy na polu, tak że wszystko dobrze widzieliśmy z ukrycia. Fila bardzo kochała moją mamę i nie mogła patrzeć, jak się nad nią znęcają, jak ją tak bezkarnie maltretują. Miała nadzieję, że ponieważ jest w ciąży, to jej Ukraińcy krzywdy jakowejś nie zrobią, więc odważnie wyszła ze schronu. Poszła do nich wprost bronić mamy, wstawić się za nią i prosić o jej ocalenie. Tymczasem Ukraińcy wcale z nią nie rozmawiali, ale od razu zaczęli i ją mordować. Na początek rozkrzyżowali i bestialsko, leżącej na ziemi, wbili jej w brzuch pal, powyżej dziecka. Następnie postanowili jeszcze trochę nią zakręcić i zaczęli obracać ją na tym palu, trzymając za ręce i nogi, zrobili z niej taki kierat. Po kilku nieludzkich obrotach, zostawili tak ciało żony i odeszli. Wszystko to widziałem na własne oczy z ukrycia. Matkę oczywiście też zamordowali. Kiedy ci zwyrodnialcy odeszli, ostrożnie podeszłem do najdroższych mi osób i byłem przerażony, gdy zobaczyłem, że te nienarodzone dzieciątko, jeszcze w niej żyło i bardzo się tłukło, bardzo się rzucało”.

odpowiedz

7
2
~Jan. 2014-10-09 (11:52) 24 minuty temu

To tak samo jak w Polsce . Chłopi i osoby które nie mają zielonego pojęcia o rządzeniu krajem dostali się do koryta i wydaje im się że pozjadali wszystkie rozumy a prawda jest taka że wiedzą tyle o polityce i rządzeniu co ja o fizyce kwantowej . Zdewastowali kraj afera goni aferę żadnej odpowiedzialności politycznej kraj zadłużony po uszy z którego na papierku wyemigrowało dwa miliony ludzi a tak na prawdę cztery lub więcej bo mieli dość niewolnictwa !

odpowiedz

3
2
~A.Rz 2014-10-09 (11:52) 24 minuty temu

To chciałbym by taki chłopem.... Z jachtami, nieruchomościami,

odpowiedz

18
1
~POMORZANIN 2014-10-09 (11:22) 54 minuty temu

CZY TEN "KOWBOJ"JEDZIE NA KUCU?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
34
~eaw 2014-10-09 (11:28) 48 minut temu

Ciekawe co w tym OBRZYDLIWYM krasnalen landzie nad Wisłą zwanym na zachodzie bękartem europy podżegacze jeszcze wymyślą by naród z sąsiadami poróżnić.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
2
wart 2014-10-09 (11:36) 40 minut temu

Niewolnictwo istniało najdłużej w Rosji. Jeszcze w dwudziestym wieku, liczono dusze chłopskie, a chłop pańszczyźniany nie mógł opuścić pana i granice jego majątku.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~piłat 2014-10-09 (11:51) 25 minut temu

A JA MAM INNE PYTANIE:W JAKI SPOSÓB CI TZW."BIZNESMENI" DOSZLI TAK SZYBKO DO TAK HORRENDALNYCH FORTUN?

odpowiedz

3
1
~obserwator 2014-10-09 (11:50) 26 minut temu

Czyli Rosja, pod każdym względem, zatrzymała się w XV ?, XVI ? czy może XVII wieku?

odpowiedz

25
4
~begineng 2014-10-09 (11:24) 52 minuty temu

Wołodia dobrze ogarnął ten burdel po latach jelcyna tylko teraz tak mu się to spodobało, że idzie krok dalej w nacjonalizację... A to początek konca..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~ulla 2014-10-09 (11:49) 27 minut temu

Bo to nie są normalni biznesmeni . Na majątki w Ameryce pracowały pokolenia, a na majątki w Rosji czy w Polsce kilka lat .To sa tzw .biznesmeni uwłaszczeni na majątku państwowym. Oni nie doszli do tego swoją praca tylko przejęli za darmo dzięki układom i dzięki układom dalej funkcjonują . Kiedy układy się kończą biznes się kończy.

odpowiedz

33
4
~nikitka 2014-10-09 (11:28) 48 minut temu

mnie szokuje u rosjan to ; im gorzej, biedniej, zamordyzm tym rosjanie uważa ,że putin to wielki ojciec narodu, ten naród lubi być poniewierany, poniżany , gnebiony przez swoich przywódców , oni innego życia nie znają tak samo jak korea ze swoim kimem - tylko obozy pracy, łagry, morderstwa na ludności i miska ryżu i modły do portretu , jakież te nacje są z mentalnością podobne

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Władze Bułgarii: Rosja próbuje ingerować w nasze wewnętrzne sprawy
dodane 2014-10-08 (17:45) 18 godzin i 27 minut temu

materiał wideo

Odnaleziono ciała trzech kolejnych ofiar erupcji wulkanu Ontake
dodane 2014-10-07 (17:07) 1 dzień 19 godzin i 5 minut temu

Prof. Janusz Danecki o dżihadzie: ekstremiści nie mają szans w tym świecie
dodane 2014-10-08 (10:51) 1 dzień 1 godzinę i 21 minut temu

Kolejny przypadek Eboli w Europie. Zarażona Norweżka trafiła do szpitala w Oslo
dodane 2014-10-07 (15:04) 1 dzień 21 godzin i 8 minut temu

Dyplomatyczna gafa wiceprezydenta USA. Joe Biden przeprasza sojuszników za swoje słowa
dodane 2014-10-07 (14:12) 1 dzień 22 godziny i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 13487