Kolejne zmiany w uniwersum Star Wars. Nowe gry będą kanoniczne

Wczoraj, 9 października (13:36)

Dotychczasowe gry Star Wars nie były kanoniczne i stanowiły część tzw. Expanded Universe - zgodnego co prawda z filmową sagą, ale nieoficjalnego.

Zdjęcie

Star Wars /materiały prasowe

Gdy jednak Disney przejął prawa do serii, firma wprowadziła własne zasady. Jedną z nich jest fakt, że - o czym poinformowali właśnie przedstawiciele koncernu - kolejne gwiezdnowojenne gry będą już wchodziły do kanonu.

Disney zdołał namieszać w świecie Star Wars jeszcze przed premierą siódmego epizodu. Jakiś czas temu firma ujawniła, że dotychczasowe produkty z tzw. Expanded Universe nie będą już miały znaczenia. Nadal będą w sprzedaży, ale nie będą brane pod uwagę przy tworzeniu kolejnych historii osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Reklama

Teraz z kolei przedstawiciele Lucasfilmu poinformowali, że w przeciwieństwie do dotychczasowych książek, seriali, animacji i gier, kolejne będą już kanoniczne.To oznacza, że zarówno nadchodzące powieści, jak i produkcje powstające w studiach DICE, BioWare i Visceral Games będą już stanowiły oficjalną część gwiezdnowojennego świata.

Nad zgodnością całości czuwać będzie grupa, która nadzorować będzie powstawanie wszystkich historii z uniwersum Star Wars. I żeby było jasne - sieciówka Star Wars: The Old Republic nadal pozostanie niekanoniczną, jako że należy ona jeszcze do "starego" Expanded Universe.

Artykuł pochodzi z kategorii: Newsy

Więcej na temat:Star Wars

Zobacz również

  • Film Sony Pictures "FURIA" w World of Tanks!

    ​Wargaming, twórcy i wydawcy World of Tanks, poinformowali o wyjątkowych zestawach bazujących na filmie Sony Pictures "FURIA" w reżyserii Dawida Ayera ("Bogowie ulicy"), który... więcej