WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzeczpospolita-putin-ulubieniec-euroekstremistow/rk3sg przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-27 10:53:54 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
"Rzeczpospolita": Putin - ulubieniec euroekstremistów - Wiadomości
52 minuty temu

"Rzeczpospolita": Putin - ulubieniec euroekstremistów

- Putin dokonał rzeczy niezwykłej, bo zdołał zjednoczyć skrajną nacjonalistyczną prawicę i antyglobalistyczną ekstremalną lewicę. Ramię w ramię głosowały w Parlamencie Europejskim przeciwko umowie stowarzyszeniowej UE-Ukraina – czytamy w "Rzeczpospolitej". - Prezydent Władimir Putin jest niemile widziany na europejskich salonach, ale są wciąż ugrupowania, które wyraźnie z nim sympatyzują – pisze Anna Słojewska.

Poleć
Udostępnij
0
Skomentuj
Władimir Putin Foto: MIKHAIL KLIMENTIEV / AFP

- 127 eurodeputowanych głosowało przeciw umowie z UE z Ukrainą, w tym francuski Front Narodowy, holenderska Partia Wolności, brytyjska Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa czy polski kongres Nowej Prawicy Korwin-Mikkego. – Putin wykorzystuje starą zimnowojenną sympatię skrajnej lewicy do Moskwy oraz jej instynktowny antyamerykanizm – mówi dla "Rzeczpospolitej" Ian Bond, ekspert Centre for European Reform w Londynie.

Stefan Meister, ekspert niemieckiego think tanku DGAP jest innego zdania. Rosja jawi się – według niego - jako "alternatywa dla zbyt liberalnej gospodarczo Unii, która wspiera prowojenne USA". Meister dodaje, że lewica zyskuje w oczach młodych ludzi na fali antyglobalistycznych i antykapitalistycznych haseł. Zarzuca jednak lewicy brak logiki i "negowanie wartości zachodnich"; można wśród nich wymienić wolności obywatelskie czy tolerancję wobec mniejszości seksualnych.

Allen B. West: jesteśmy na skraju kolejnej wojny światowej

- Zagrożona jest wolność i demokracja - powiedział w rozmowie z Onetem ppłk Allen B. West

Czym Putin kusi skrajną prawicę? Dla części jej przedstawicieli umowa Ukraina – UE to "zastąpienie tyranii rosyjskiej tyranią UE" – czytamy w "Rzeczpospolitej". Dla innych atrakcyjność Putina "związana jest z głoszeniem przez niego konserwatywnych wartości społecznych". – Kiedy Putin grzmi, że Europa porzuciła tradycyjne wartości, to apeluje właśnie do skrajnej prawicy i jej retoryki cywilizacji chrześcijańskiej twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Bond.

Anna Słojewska zaznacza, że choć Putin i jego autorytarne rządy mają coraz mniej poparcia w głównym nurcie politycznym Europy, Rosja to wciąż ważny partner gospodarczy. – Centrolewica, szczególnie niemiecka, francuska i włoska ciągle hamuje przed ostrzejszym kursem wobec Rosji – ocenia Jacek Saryusz Wolski w rozmowie z "Rz".

Ian Bont twierdzi, że "dopóki Putin ograniczy swoje ambicje do Ukrainy, będzie bezkarny". Prawdziwym testem ma być "próba agresji wobec krajów bałtyckich, czyli członków UE i NATO" – zaznacza.

Komisja Europejska nie chce zmian w umowie UE-Ukraina, ale ich nie wyklucza

Komisja Europejska nie dąży do żadnych zmian w umowie stowarzyszeniowej między UE a Ukrainą - oświadczyła w piątek rzeczniczka KE Pia Ahrenkilde Hansen. Nie wykluczyła jednak, że do zmian dojdzie, jeśli Ukraina je zaproponuje, a Unia wyrazi zgodę.

Przewodniczący KE zdecyduje, w jaki sposób najlepiej odpowiedzieć na list od Putina.
Rzeczniczka Komisji Europejskiej Pia Ahrenkilde

Rzeczniczka potwierdziła na piątkowej konferencji prasowej, że szef Komisji Europejskiej Jose Barroso otrzymał list od prezydenta Rosji Władimira Putina na temat wdrażania umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina. O istnieniu listu poinformował dziennik "Financial Times". Według gazety Putin zażądał w nim renegocjacji części handlowej ratyfikowanej już umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina i zagroził "natychmiastowymi i stosownymi posunięciami odwetowymi", jeśli Kijów zacznie wprowadzać w życie jakikolwiek punkt tej umowy.

- Przewodniczący KE zdecyduje, w jaki sposób najlepiej odpowiedzieć na list - powiedziała Ahrenkilde Hansen. Dodała, że KE pracuje z Ukrainą nad wdrażaniem umowy stowarzyszeniowej, która jest "programem reform i modernizacji tego kraju". - Umowa stowarzyszeniowa, wraz z porozumieniem o wolnym handlu, jest umową dwustronną. Dlatego każda zmiana musiałaby zostać zaproponowana przez jedną ze stron i zostać zaakceptowana przez drugą stronę - dodała.

Rzeczniczka zaznaczyła, że to, czy w przyszłości będą jakieś zmiany w umowie, "będzie musiało zostać uzgodnione między UE a Ukrainą". - Jeśli chodzi o Unię Europejską, to nie dążymy do jakichkolwiek zmian w umowie. Zaś Ukraina ma suwerenne prawo do dokonywania wyborów zgodnych ze swym interesem - powiedziała.

12 września w ramach trójstronnych rozmów między UE, Ukrainą a Rosją z 12 września odłożono tymczasowe wdrażanie części handlowej umowy stowarzyszeniowej do końca 2015 r. Czas ten ma być wykorzystany na wyjaśnienie obaw Rosji, która uważa, że umowa zaszkodzi jej interesom gospodarczym.

Konieczne "systemowe zmiany"?

Jak pisze "Financial Times", w swoim liście do Barroso Putin ma argumentować, że 15-miesięczne opóźnienie we wprowadzeniu w życie umowy handlowej - co Ukraina i UE uzgodniły w tym miesiącu pod presją Rosji - powinno być wykorzystane do „powołania ekip negocjacyjnych”, mających wprowadzić do tej umowy kompleksowe zmiany.

Zdaniem rosyjskiego prezydenta konieczne są "systemowe zmiany" umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina, "uwzględniające pełen zakres ryzyka dla rosyjsko-ukraińskich więzi gospodarczych i całej gospodarki rosyjskiej, wynikające z realizacji umowy". Putin ostrzega też, że wszelkie dążenia do zmiany ukraińskiego prawa, mające na celu lepsze dostosowanie go do regulacji unijnych, zostałoby uznane przez Rosję za naruszenie porozumienia o 15-miesięcznej przerwie, uzasadniające działania odwetowe.

Przedstawiciele UE konsekwentnie powtarzali dotąd, że umowy, która została już ratyfikowana przez Parlament Europejski i ukraińską Radę Najwyższą, nie należy zmieniać. Sugerowali jedynie możliwość bardziej elastycznego jej wdrażania poprzez wykorzystanie np. przewidzianych w aneksach do porozumienia okresów przejściowych.

Piątkowa wypowiedź rzeczniczki KE może oznaczać złagodzenie tego stanowiska. Także dziennik "Wall Street Journal" napisał, że Barroso zasygnalizował w wywiadzie, iż Unia gotowa byłaby rozważyć wprowadzenie zmian do umowy, jeśli poprosiłby o to Kijów.

(MWL;bp)

Poleć
Udostępnij
0
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~TUSK SPRZEDAWCZYK Użytkownik anonimowy
~TUSK SPRZEDAWCZYK :
Brak zdjęcia ~TUSK SPRZEDAWCZYK Użytkownik anonimowy
Putin jest naprawdę najlepszym politykiem z całej palety międzynarodowych miernot i nieudaczników. Dlatego nie jest lubiany. Ale pan Barack, Pani Angela, Barosso i reszta stawki nie są dla Putina żadną konkurencją. Nie mają charakteru przywódcy. Dlatego świat jest skundlony i turbany wleczą cywilizację zachodnią ku zgubie. Tylko sojusz z Putinem może turbanów wyzerować.
18 minut temu | ocena: 100%
Liczba głosów:6
100%
0%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Nowy Car Użytkownik anonimowy
~Nowy Car :
Brak zdjęcia ~Nowy Car Użytkownik anonimowy
,,W 1861 roku car Aleksander II, słynny Wyzwoliciel, uwłaszczył 23 000 000 chłopów pańszczyźnianych. Moment ten otworzył drogę do wolności i pomyślności w stylu zachodnim dla obywateli rosyjskich wszystkich narodowości (Rosja składała się z 160 narodów, z których Żydzi stanowili około 4 procent). Podczas następnych dwudziestu lat po zniesieniu pańszczyzny, Żydzi pod kierownictwem Talmudu zaczęli stawiać ‘zawzięty opór przeciw wszelkim próbom postępu’ (dr Kastein). W marcu 1881 roku car Aleksander uczynił następny krok w kierunku postępu, oglaszając konstytucję parlamentarną. Komentarz dra Kasteina mówi sam za siebie: ‘Nic dziwnego, że w konspiracji prowadzącej do zamordowania Aleksandra II znalazła się Żydówka’. ,,reed

24 minuty temu | ocena: 69%
Liczba głosów:42
69%
30%
| odpowiedzi: 6
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~veritas Użytkownik anonimowy
~veritas :
Brak zdjęcia ~veritas Użytkownik anonimowy
Zachodni zwolennicy aktualnych władz w Kijowie nie chcą zauważać zbrodni, popełnianych przez ich protegowanych. W martwym punkcie utkwiła sprawa dotycząca tragedii w Odessie, gdzie 2 maja 2014 roku w podpalonym przez ukraińskich nacjonalistów Domu Związków Zawodowych spłonęło żywcem 48 osób i ponad 200 zostało rannych. Pod presją ze strony Rosji władze w Kijowie powołały specjalną komisję do przeprowadzenia śledztwa w sprawie tragedii w Odessie, lecz po upływie ponad 4 miesięcy brak jest jakichkolwiek wymiernych efektów. Ekspertów międzynarodowych nie dopuszczano do udziału w tym śledztwie.
19 minut temu | ocena: 72%
Liczba głosów:25
72%
28%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~swed Użytkownik anonimowy
~swed :
Brak zdjęcia ~swed Użytkownik anonimowy
Siły powstańcze zaprzestały wymiany jeńców wojennych. Powodem podjęcia tej decyzji był fakt, że strona ukraińska zamiast przekazywać na wymianę powstańców przekazuje osoby cywilne, które nie były w żaden sposób związane z siłami powstańczymi. Wobec tego, że bardzo duża liczba przekazanych dotychczas powstańców zgłasza fakt dokonywanych na nich brutalnych tortur oraz nieludzkiego traktowania w czasie niewoli zachodzi bardzo poważne podejrzenie, że brakująca ilość jeńców, za których podstawiani są cywile, została zamordowana, siły powstańcze zaprzestają wymiany jeńców wojennych do czasu wyjaśnienia tej sytuacji. Po za tym ruchy wojsk ukrów wskazuje, że przygotowqją się do rozpoczęcia ofensywy.
21 minut temu | ocena: 71%
Liczba głosów:21
71%
28%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Absy Użytkownik anonimowy
~Absy :
Brak zdjęcia ~Absy Użytkownik anonimowy
Jeszcze bardziej niezwykłej rzeczy dokonali polscy dziennikarze i elity polityczne: sponiewierali ofiary rzezi wołyńskiej bardziej niż sami banderowcy. Z bandytów zrobili bohaterów. Z ludobójstwa "wzajemne porachunki". Z Rosjan wrogów, a z banderowców "przyjaciół". Nie mogę się już doczekać polsko-ukraińskich obchodów zwycięstwa nad polskimi kobietami dziećmi, a na Placu Zbawiciela pomnika banderowskiej siekiery.
21 minut temu | ocena: 78%
Liczba głosów:23
78%
21%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Vicolls Użytkownik anonimowy
~Vicolls :
Brak zdjęcia ~Vicolls Użytkownik anonimowy
A co jeśli powiem wam, że Korwin nie jest prorosyjski?

On po prostu chce dobrych relacji z każdym, kto daje jakieś korzyści Polsce. Przeczytajcie program.

Swoją drogą- sami przyznajcie- Putin to niezły taktyk, żongluje UE jak chce.
22 minuty temu | ocena: 70%
Liczba głosów:30
70%
30%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~zmyslowy Użytkownik anonimowy
~zmyslowy :
Brak zdjęcia ~zmyslowy Użytkownik anonimowy
Poprostu co niektorzy politycy maja swoj rozum i nie podarzaja jak pieski u tylka swojego pana zza oceanu ktry chce rozpetac wojenki daleko od siebie by w spokoju i ciszy sie dalej rozwijac i rosnac w sile.
24 minuty temu | ocena: 75%
Liczba głosów:45
75%
24%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~mik Użytkownik anonimowy
~mik
Brak zdjęcia ~mik Użytkownik anonimowy
do ~USA:
Brak zdjęcia ~USA Użytkownik anonimowy
27 minut temu użytkownik ~USA napisał:
Jedno jest pewne, Rosja nie zestrzelila Malezyjskiego samolotu na Ukraina a jest za to ukarana sankcjami US i UE.
w ogóle to rosja zajęła krym i część ukrainy?to nie zielone ludziki?
24 minuty temu | ocena: 81%
Liczba głosów:22
81%
18%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~ambroży Użytkownik anonimowy
~ambroży
Brak zdjęcia ~ambroży Użytkownik anonimowy
do ~USA:
Brak zdjęcia ~USA Użytkownik anonimowy
27 minut temu użytkownik ~USA napisał:
Jedno jest pewne, Rosja nie zestrzelila Malezyjskiego samolotu na Ukraina a jest za to ukarana sankcjami US i UE.
Rosja nie, tylko ruscy doskonale na tym sprzęcie wyszkoleni specjaliści, którzy po dokonaniu zamachu, szybciutko ze sprzętem uciekli do Matuszki Rasiji, i schowali się z powrotem pod skrzydełka małego Hitlerka.. Na szczęście wszystko jest dokładnie nagrane.
22 minuty temu | ocena: 52%
Liczba głosów:19
52%
47%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~USA Użytkownik anonimowy
~USA :
Brak zdjęcia ~USA Użytkownik anonimowy
Jedno jest pewne, Rosja nie zestrzelila Malezyjskiego samolotu na Ukraina a jest za to ukarana sankcjami US i UE.
27 minut temu | ocena: 52%
Liczba głosów:128
47%
52%
| odpowiedzi: 28
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki
Waldemar Rajca
Waldemar Rajca
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke