WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16799222,Abp_Gadecki__Postanowienia_synodu_to_uleganie_antymalzenskiej.html?lokale=trojmiasto przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-14 11:03:17 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Abp Gądecki: Postanowienia synodu to uleganie antymałżeńskiej ideologii

Abp Gądecki: Postanowienia synodu to uleganie antymałżeńskiej ideologii

Wiadomości >  Wiadomości dnia
MT
14.10.2014 06:57
A A A Drukuj
Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki (Fot. Adam Stępień/AG)

Na antenie Radia Watykańskiego arcybiskup Gądecki skrytykował najnowsze postanowienia synodu, które mówią między innymi o większej akceptacji dla homoseksualistów i osób rozwiedzionych. "To odejście od nauczania Jana Pawła II"
Jak podaje Radio Watykańskie, arcybiskup Stanisław Gądecki w rozmowie na antenie skrytykował dokument podsumowujący pierwszy tydzień obrad synodu biskupów. Stwierdził, że widać w nim ślady antymałżeńskiej ideologii i że stanowi on odejście od nauczania Jana Pawła II.

"Wsparcie rodziny, a nie uderzanie w nią"

- Czy celem tego synodu jest duszpasterskie wsparcie rodziny w trudnościach, czy też tym celem są kazusy specjalne? Naszym głównym zadaniem duszpasterskim jest wsparcie rodziny, a nie uderzanie w nią, eksponowanie tych trudnych sytuacji, które istnieją, ale które nie stanowią jądra samej rodziny i nie przekreślają konieczności wsparcia, które powinniśmy dać dobrym, normalnym, zwykłym rodzinom, które walczą nie tyle może o przetrwanie, ile o wierność - powiedział abp Gądecki.

Arcybiskup dodał też, że w dokumencie nie poruszono w ogóle tematu grzechu, co sprawia wrażenie zwycięstwa "poglądu światowego".

Pochwała par jednopłciowych?

- Punkty, które dotyczą powierzenia dzieci parom jednopłciowym, są sformułowane nieco w taki sposób, jakby pochwalały tę sytuację - mówił Gądecki. - To też jest minus tego tekstu, który zamiast być zachętą do wierności, wartości rodziny, wydaje się akceptować wszystko tak, jak jest. Powstaje też wrażenie, że dotąd nauczanie Kościoła było niemiłosierne, podczas gdy teraz zacznie się nauczanie miłosierne - stwierdził.

W podsumowaniu obrad nadzwyczajnego zgromadzenia biskupów znalazły się informacje o tym, że dyskutowano o potrzebie odważnych decyzji i kwestii osób rozwiedzionych będących w nowych związkach. Poruszono też temat par homoseksualnych i dyskutowano o ich roli w Kościele.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Tagi:

 • 16
 • 17
Komentarze (369)
Zaloguj się
 • Oceniono 594 razy 564

  W następnym odcinku: Kościół w Polsce odcina się od Watykanu. Tworzy własny "Watykan" w Toruniu... lub w Licheniu. Na popa nowego "kościoła" jednogłośnie zostaje wybrany o. Smardzyk. Rozpoczyna się nowa era "duszpasterstwa" w Polsce - już nie jest potrzebny konkordat - ośrodki władzy kościoła w końcu znajdują się na miejscu. W ruch idzie "inkwizycja" finansowa, zdzierająca "datki" z emerytów, rencistów oraz innych zindoktrynowanych Polaków. Powstają nowe bazyliki, nowe "największe na świecie" pomniki: Trójcy (rodzi się spór, jak ma wyglądać pomnik ducha świętego...), Smardzyka i wielu innych. Kolejne ulice dostają nowe nazwy: Jana Pawła II, Smardzyka, Licheńska, Smoleńska... tfu.... pomyłka. A wszystko to, bo polscy biskupi, żądni władzy absolutnej oraz kasy absolutnej, nie zgadzają się na oddanie swoich pałaców i przywilejów.
  ...banda chciwych indoktrynatorów...

 • Oceniono 437 razy 421

  No to Franciszek i nie tylko on mogą zacząć się już bać , polscy arcy pewnie jakąś schizmę ogłoszą , a na nich klątwy będą rzucać , od ekskomuniki zaczynając

 • Oceniono 353 razy 337

  No wlasnie!

  Waszym głównym zadaniem duszpasterskim POWINNO BYC wsparcie rodziny, A NIe SIEKANIE W NIA:

  - pedofilia
  - genderami
  - kazirodztwem
  - wchodzeniem do ich lozek
  - planowaniem im zycia rodzinnego
  - odzieranie ich z pieniedzy
  - odbieranie im prawa do aborcji i in vitro
  - leczenie ich egzorcyzmami

 • karolzyglinkarol

  Oceniono 323 razy 317

  JAK LEMAŃSKI MIAŁ INNE ZDANIE NIŻ HOSER TO TEN GO WYRZUCIŁ Z KOŚCIOŁA IDĄC TYM TOKIEM MYŚLOWYM PAPIEŻ FRANCISZEK POWINIEN TO SAMO ZROBIĆ Z GĄDECKIM

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 323 razy 313

  te tłuścioszki obwieszone złotymi cacuszkami są coraz bardziej śmieszni
  w swoim zabieganiu za kasą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX