WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/kraj/borusewicz-pis-traci-nerwy-i-zachowuje-sie-nieracjonalnie/lqwsg przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-24 10:27:20 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Borusewicz: PiS traci nerwy i zachowuje się nieracjonalnie - Wiadomości
dzisiaj 08:06

Borusewicz: PiS traci nerwy i zachowuje się nieracjonalnie

- Ewa Kopacz jest naturalna, choć stremowana i nie kryje tego. Za to PiS przystąpiło do totalnej krytyki, nie czekając na exposé. Oczekiwałem krytyki merytorycznej, a jest krytyka histeryczna. Widać, że PiS traci nerwy, bo zachowuje się nieracjonalnie - ocenił pierwsze dni nowego rządu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Bogdan Borusewicz.

Poleć
Udostępnij
5
Skomentuj
Bogdan Borusewicz Foto: Rafał Guz / PAP

Marszałek Senatu podkreśla, że frustracja Prawa i Sprawiedliwości wynika z tego, że partia ta liczyła na pęknięcie wewnątrz Platformy. Dodaje również, że nowym ministrom należy dać szansę sprawdzenia się w pracy, nawet jeśli ich nominacje na początku budzą kontrowersje.

- Każdy kij jest dobry, żeby uderzyć w tę koalicję. To lepszy rząd niż sądziłem. Godzi wszystkie frakcje w Platformie. Jest kompromisem między zmianą a kontynuacją. To rząd nie na rok, ale na dłużej - mówi dalej senator PO.

- I ponadto to jest autorski rząd Ewy Kopacz. Owszem, konsultowany w jej politycznym otoczeniu, ale ostatecznie decyzje były jej. Donald Tusk zapowiedział na zarządzie, że żadnych telefonów nie będzie. To była sugestia - rozstaje się, a teraz musicie sobie dawać radę. I Ewa Kopacz to świetnie wie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Pierwsze posiedzenie nowego rządu Ewy Kopacz

Wczoraj, od rozpatrywania projektu ustawy budżetowej na 2015 rok, rozpoczął pracę nowy rząd pod kierownictwem Ewy Kopacz. Rada Ministrów została w poniedziałek powołana przez prezydenta i ministrowie przejęli już swoje obowiązki w resortach. W nowym rządzie jest pięć nowych osób - w stosunku do składu gabinetu Donalda Tuska.

Nowych szefów mają resorty: spraw zagranicznych (Grzegorz Schetyna), spraw wewnętrznych (Teresa Piotrowska), sprawiedliwości (Cezary Grabarczyk), administracji i cyfryzacji (Andrzej Halicki) oraz infrastruktury i rozwoju (Maria Wasiak).

1 października Kopacz wygłosi w Sejmie expose. Wtedy odbędzie się też głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.

Cała rozmowa w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

(RZ)

Poleć
Udostępnij
5
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~NORMALNY Użytkownik anonimowy
~NORMALNY :
Brak zdjęcia ~NORMALNY Użytkownik anonimowy
Jak można głosować za odsunięciem rządu PO mającego takie niewątpliwe osiągnięcia, jak: wprowadzenie sztandarowego PODATKU LINIOWEGO, zniesienie podatku Belki, obniżenie podatków, łącznie z podatkiem VAT .Obniżenie kosztów utrzymania, poprzez obniżki cen towarów i usług .Obniżenie cen energii wszelkiego rodzaju,łącznie z paliwem. Przeprowadzenie udanych corocznych jesiennych ofensyw legislacyjnych ustaw, tak jak zapowiadano. Dotrzymanie danej obietnicy wyborczej i utworzenie "TANIEGO PAŃSTWA", dzięki zlikwidowaniu 150 tysięcy etatów w administracji państwowej. Z doniesień UE wynika,że PO zmniejszyła o 1,850 inwigilacji Polaków, co oddala Polskę od znamion PAŃSTWA POLICYJNEGO. Przeprowadzenie udanej transakcji tysiąclecia z KATARCZYKAMI, na czym zyskali stoczniowcy. Rodacy walą drzwiami i oknami powracając z emigracji zarobkowej, zasilając rodzinny budżet swoimi podatkami. Wprowadzenie USTAWY ZDROWOTNEJ pod nieobecność "hamulcowego" prezydenta. Znaczne zmniejszenie DŁUGU PUBLICZNEGO,z czego będzie zadowolone młode pokolenie Polaków. Przelanie funduszy z OFE do ZUS-u, na czym niewątpliwie zyskają przyszli emeryci. Obecni emeryci mają zagwarantowaną sprawiedliwą rewaloryzację emerytur zgodnie z obowiązująca ustawą o rewaloryzacji rent i emerytur, co potwierdził TK wybrany przez PO. Rozwój infrastruktury na PKP,co odczuli ostatnio pasażerowie podróżując bezpiecznie. Nie podpisanie ACTA. Uchwalenie długo oczekiwanej i aprobowanej przez chorych ustawy refundacyjnej leków. Długo oczekiwana przez Polaków inicjatywa przedłużenia wieku emerytalnego sfinalizowana ustawą. Bezpardonowa walka z nepotyzmem, zakończona nawet zwolnieniem z pracy młodego Tuska. Wyśmianie ustawiania fotoradarów przez PiS i ich likwidacja,PO nie zamierza ich ustawiać. Sprawne wymiecenie AFERY HAZARDOWEJ spod dywanu i podobne wymiatanie przy aferze Amber Gold. No i ta ZIELONA WYSPA, na której mieszkańcy żyją w dostatku .Czyż nie należy się rządowi PO wyższe poparcie i kontynuacja w rządzeniu? Przede zasną wszystkim liberalizm .Wszyscy mogą mówić to co chcą.(PRZYKLAD TRWAM) Media piszą o Tusku dobrze ,ale i kiedy rząd coś zrobi złe lub wybuchnie afera rząd piętnują .Za Kaczyńskiego tak by nie było
dzisiaj 08:13 | ocena: 57%
Liczba głosów:477
57%
42%
| odpowiedzi: 58
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~led foul Użytkownik anonimowy
~led foul :
Brak zdjęcia ~led foul Użytkownik anonimowy
Panie Marszałku ( z całym Szacunkiem )
Zajmij się Pan :
1. Biedą polskiego Narodu - z wyjątkiem kolesi
2. Emigracją
3. Brakiem perspektyw
4. Bezpieczeństwem Polaków
5. etc
6. etc
7. etc
Przestańcie pilnowac i straszyć Pisem - to juz nie modne, nie potrzebne - i nigdy sensu nie miało.
Pokażcie co umiecie zrobic dla Polski.
Bo jak na razie, z wyjątkiem przyzwolenia na szaber- nic innego wam się nie udało.
i tyle
.... Panie Marszałku...
Poczytaj Pan 21 postulatów gdańskich ...
Przypomnij Pan sobie obietnice .....
Sprawdź Pan w słaniku co to szacunek, honor i przyzwoitość
Panie Marszałku .. proszę Pana
Nie mozna się przecież aż tak wyalienować............
dzisiaj 08:16 | ocena: 59%
Liczba głosów:480
59%
40%
| odpowiedzi: 36
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Saint Mohair Użytkownik anonimowy
~Saint Mohair :
Brak zdjęcia ~Saint Mohair Użytkownik anonimowy
PiS już dzielił skórę na niedźwiedziu, a ten misiek ciągle w lesie. Sondaże rosły im w zastraszającym tempie, szykowali się do samodzielnych rządów i - oczywiście - brutalnego rozliczania poprzedniej ekipy. Te ich zadowolone miny i mściwe oczka mówiły same za siebie! A tu Donek ucieka im do Brukseli, Ewka robi "nowy" rząd, a w nim... Schetyna. Czyżby Polacy znów odwrócili się od bohaterskiego Jedynego Zbawcy Polski? Nie wiem - sam nie byłem i nie jestem miłośnikiem PO, ale na PiS-owskie gęby po prostu patrzeć nie mogę.
dzisiaj 08:43 | ocena: 62%
Liczba głosów:369
62%
37%
| odpowiedzi: 23
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~chorykraj Użytkownik anonimowy
~chorykraj :
Brak zdjęcia ~chorykraj Użytkownik anonimowy
PiS i Kaczyński już mogą krytykować nowy rząd. Jarkowi nie podobają się perfumy ministrów, kreacje pań ministrów i to że noszą pończochy, a nie barchany, makijaże też Jarkowi się nie podobają, podobnie jak obuwie nowego rządu. Szczególnej krytyce PiS- u poddane zostaną rządowe fryzury, które są niezgodne z katofaszystowskimi naukami prezesa i Rydzyka. Dogłębnej krytyce Kaczyński podda te hańbiące zmiany w sejmowym menu, żądając wyciągnięcia surowych i karnych konsekwencji od sprawców tego niebywałego ataku na PiS. ITD, ITP.
dzisiaj 08:38 | ocena: 58%
Liczba głosów:334
58%
41%
| odpowiedzi: 10
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~MojaOpinia Użytkownik anonimowy
~MojaOpinia
Brak zdjęcia ~MojaOpinia Użytkownik anonimowy
do ~ret:
Brak zdjęcia ~ret Użytkownik anonimowy
dzisiaj 08:18 użytkownik ~ret napisał:
a Kukiz to prowincjonalny grajko śpiewak. jakoś nie slyszę go na światowych listach przebojów, a i w Polsce chyba zmierzch jego "kariery". słuchając polityków i pseudo polityków opluwających się, szydzących z innych ludzi, wytykających im błędy prawdziwe
Dlaczego publikuje się wypowiedzi oszołomów typu Kowal, Wolski, Bruździński – lista jest długa i teraz jeszcze odezwał się nieprowincjonalny (nałóg) muzykant z Paczkowa. P. Kukiz należy do tej grupy Polaków, którzy jedyne co mają do zaoferowania to „pyszczenie” – PiSiakom się zapewne podoba. Nie popieram żadnej partii w Polsce – każda z nich ma mniej lub bardziej niechlubną przeszłość – chociaż uważam, że tutaj przoduje PiS (tak ustawił prawo, że wiele afer zostało przedawnionych)… Krytykować, wykrzykiwać jest dość prosto ale zaproponować coś konstruktywnego poza tym, że się chce kandydować i mieć zapewnioną kasę przez co najmniej 4 lata to za mało. Gdyby D. Tusk „nie uciekł przed taśmami” do Brukseli wówczas przeciwnicy ocenialiby, że no proszę taki zły, że go tam nie chcieli… - taka prawie narodowa cecha. „Taśmy” to pikuś w porównaniu z aferami ostatnich 25 lat. Jeżeli był taki zły to skąd ten krzyk.
dzisiaj 08:33 | ocena: 60%
Liczba głosów:361
60%
39%
| odpowiedzi: 6
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~ret Użytkownik anonimowy
~ret :
Brak zdjęcia ~ret Użytkownik anonimowy
a Kukiz to prowincjonalny grajko śpiewak. jakoś nie slyszę go na światowych listach przebojów, a i w Polsce chyba zmierzch jego "kariery". słuchając polityków i pseudo polityków opluwających się, szydzących z innych ludzi, wytykających im błędy prawdziwe i nieprawdziwe, uczymy nasze dzieci aby to samo robiły w szkołach, przedszkolach i póniejszym zyciu. KOCHAJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO.
dzisiaj 08:18 | ocena: 63%
Liczba głosów:345
63%
36%
| odpowiedzi: 12
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~emeryt ZUS-u, co roku w ciepłych krajach Użytkownik anonimowy
~emeryt ZUS-u, co roku w ciepłych krajach
Brak zdjęcia ~emeryt ZUS-u, co roku w ciepłych krajach Użytkownik anonimowy
do ~led foul:
Brak zdjęcia ~led foul Użytkownik anonimowy
dzisiaj 08:16 użytkownik ~led foul napisał:
Panie Marszałku ( z całym Szacunkiem )
Zajmij się Pan :
1. Biedą polskiego Narodu - z wyjątkiem kolesi
2. Emigracją
3. Brakiem perspektyw
4. Bezpieczeństwem Polaków
5. etc
6. etc
7. etc
Przestańcie pilnowac i straszyć Pisem - to juz nie modne, nie potr
Z tej "biedy" Polacy na potęgę kupują samochody, ponad połowa Polaków mieszka w swoich domach (nie mieszkaniach), ciągle powstają nowe MARKETY, bo Polacy mają coraz więcej pieniędzy i chcą je wydawać, biura turystyczne oblężone, w całym kraju powstają dziesiątki a może i setki nowych, luksusowych ośrodków wypoczynkowych. Biedny, sfrustrowany Polak musi gdzieś wydać nadmiar pieniędzy.
dzisiaj 08:32 | ocena: 64%
Liczba głosów:199
64%
35%
| odpowiedzi: 11
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Tomasz Użytkownik anonimowy
~Tomasz :
Brak zdjęcia ~Tomasz Użytkownik anonimowy
A co zmieni to expose?? Tusk parę lat temu tak pięknie mówił o tym że ludzie zaczną wracać z emigracji, a dzisiaj czytam na onecie wiadomości i co widzę? "Rzeczpospolita" - czy padnie kolejny rekord emigracji Polaków? Ludzie jeżeli nie interesujecie się polityką, nie znacie mechanizmów, to nie głosujcie, bo szkodzicie, to nie jest wstyd nie znać się na tym, wręcz przeciwnie to może być powód do dumy bo to jest szambo. Ten kto głosuje na PO, PiS, SLD, PSL to ja już wiem że to są ludzie którzy głosują na ładne plakaty i piękne słowa, a nie na człowieka, który ma siłę i chęć coś naprawde zmienić.
dzisiaj 08:29 | ocena: 53%
Liczba głosów:215
53%
46%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Fakir. Użytkownik anonimowy
~Fakir.
Brak zdjęcia ~Fakir. Użytkownik anonimowy
do ~POLAK:
Brak zdjęcia ~POLAK Użytkownik anonimowy
dzisiaj 08:45 użytkownik ~POLAK napisał:
ZACZNIJ KORZYSTAĆ Z POLSKICH MEDIÓW - to nie będziesz miał zaczadzonego mózgu - to są polskojęzyczne "media" reżimu komunistyczno-faszystowskiego - żenada.
wolak, zabolała prawda, tak powinno być!!
Tylko ciekawe, że nikt z uczestniczących i będących w spisie biorących udział w Magdalence nie oprotestował do dziś ani zdjęć, ani opisów zdarzeń!!
A przecież większość jeszcze żyje!!
Czyli co prawdą, jest dla ciebie wolaku nie dobre!!
Bądź durniem dalej!!
Jak będziesz szukał w zdjęciach dalej, to znajdziesz Jarosława przepijającego do Kiszczaka!!
dzisiaj 08:52 | ocena: 65%
Liczba głosów:46
65%
34%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Fakir. Użytkownik anonimowy
~Fakir.
Brak zdjęcia ~Fakir. Użytkownik anonimowy
do ~POLAK:
Brak zdjęcia ~POLAK Użytkownik anonimowy
dzisiaj 08:13 użytkownik ~POLAK napisał:
ten zdrajca z magdalenki jeszcze ma coś do powiedzenia ? - żenada.
A kim byli Kaczyńscy w Magdalence i przy Okrągłym Stole??
TYLKO ZDRAJCA Z MAGDALENKI ZA POSADKĘ I JUDASZOWE SREBRNIKI !!
Poszukaj wszystko na ten temat i zobacz, kogo nazywasz zdrajcami!!

Obrazy dla Kaczyńscy w Magdalence

Więcej zdjęć dla zapytania Kaczyńscy w Magdalence
Lech Kaczyński a tajna Magdalenka - Strona Komitetu ...
www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4722
14 lut 2014 - Magdalenka. O tym, czym było jedno i drugie wydarzenie dla Lecha Kaczyńskiego wszystko mówi komentarz, jaki mu się wydarł do Krzysztofa ...
Rozmowy w Magdalence – Wikipedia, wolna encyklopedia
pl.wikipedia.org/wiki/Rozmowy_w_Magdalence
Rozmowy w Magdalence – spotkania władz państwowych PRL z przedstawicielami NSZZ Solidarność, odbywające się od 16 września 1988 roku w ośrodku ...
L. Kaczyński: mówię jasno - nie było spisku w Magdalence ...
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,L-Kaczynski-mowie-jasno-nie-bylo-spis...
6 lut 2009 - Niektórzy twierdzą, że był jakiś spisek w Magdalence, że tam po cichu między sobą pewne sprawy uzgodniono. Byłem uczestnikiem wszystkich ...
dzisiaj 08:23 | ocena: 52%
Liczba głosów:132
47%
52%
| odpowiedzi: 7
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Waldemar Rajca
Waldemar Rajca
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk
Janusz Palikot
Janusz Palikot