WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-zawarla-porozumienia-z-chinami-maja-jej-pomoc-przetrwac-sankcje/v1tzc przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-13 22:34:54 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Rosja zawarła porozumienia z Chinami, mają jej pomóc przetrwać sankcje - Wiadomości
55 minut temu

Rosja zawarła porozumienia z Chinami, mają jej pomóc przetrwać sankcje

Rosja i Chiny podpisały szereg umów, w tym o gazie, które Moskwa uważa za dowód na zmianę kierunku polityki w stronę Azji i które mają jej pomóc poradzić sobie z następstwami zachodnich sankcji nałożonych w związku z kryzysem ukraińskim. Premier Rosji mówi nawet o "partnerstwie strategicznym" z Pekinem.

Poleć
Udostępnij
8
Skomentuj
Li Keqiang i Dmitrij Miedwiediew Foto: PAP

Porozumienie o dostawach do Chin rosyjskiego gazu przez tzw. trasę wschodnią - gazociąg Siła Syberii - podpisano w Moskwie w obecności szefów rządów Rosji i Chińskiej Republiki Ludowej: Dmitrija Miedwiediewa i Li Keqianga (wym. Li ke-cienga).

Podpisanie tego porozumienia było warunkiem koniecznym do wejścia w życie kontraktu zawartego przez Moskwę i Pekin w maju. Ten 30-letni megakontrakt o wartości szacowanej na 400 mld dolarów przewiduje dostarczenie Chinom 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

Poza tym numer jeden rosyjskiego resortu naftowego, kontrolowany przez państwo koncern Rosnieft, i chińska korporacja naftowa CNPC porozumiały się w sprawie umocnienia strategicznego współdziałania. Podczas wizyty premiera ChRL w Moskwie podpisano wiele porozumień, w tym z dziedzinie telefonii komórkowej i budowy kolei - poinformowały rosyjskie media. Wg nich ogółem podpisano 38 umów.

"Partnerstwo strategiczne" z Chinami?

"To byłaby gazowa Jałta"

- Tylko konsekwentna polityka energetyczna państwa UE pozwoli dać odpowiedź na manipulacje Rosji - powiedział w rozmowie z Onetem Wojciech Jakóbik, mówiąc o budowie unii energetycznej.

Za ważne uznał porozumienia z Chinami premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, który oświadczył, że poziom relacji między Chinami a Rosją jest "bardzo wysoki" i może zostać uznany za "partnerstwo strategiczne". - Nadajemy nowy impuls rozwojowi współpracy rosyjsko-chińskiej we wszystkich dziedzinach - podkreślił ze swej strony Li Keqiang, który we wtorek ma zostać przyjęty przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Do wizyty szefa chińskiego rządu dochodzi w czasie, gdy z racji zaangażowania Rosji w kryzys ukraiński doszło do największej od zakończenia zimnej wojny jej konfrontacji z Zachodem - pisze AFP. Brak oznak, by UE i USA miały uchylić sankcje nałożone na Rosję za zaanektowanie przez nią Krymu i za wpieranie separatystów, którzy wszczęli walki na wschodniej Ukrainie.

Rosja borykająca się ze skutkami zachodnich sankcji, a także własnych sankcji odwetowych zapowiedziała, że będzie szukać sojuszników w krajach Azji, Pacyfiku i Ameryki Łacińskiej.

"Siła Syberii" pozwoli na uniknięcie strat koncernów naftowych?

Rosyjskie agencje zwracają uwagę przede wszystkim na porozumienie dotyczące dostaw gazu magistralą wschodnią, nazywaną "Siłą Syberii". Według ekspertów, dokument pozwala na rozpoczęcie procesu dostaw błękitnego paliwa do Chin. Chodzi o podpisany w maju trzydziestoletni kontrakt, opiewający na kwotę 400 miliardów dolarów. Ponadto rosyjski koncern naftowy "Rosnieft" podpisał porozumienie o współpracy strategicznej z chińskim gigantem CNPC.

(JS)

Poleć
Udostępnij
8
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia


Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~DW Użytkownik anonimowy
~DW
Brak zdjęcia ~DW Użytkownik anonimowy
do ~zezem:
Brak zdjęcia ~zezem Użytkownik anonimowy
33 minuty temu użytkownik ~zezem napisał:
Nie jestem pewna czy Rosja ma sie z czego cieszyc :). Juz zoltki dobrze kombinuja jak Rosje wystawic do wiatru. Rurociag - juz 2 lata opoznienia, Chinczyk za gaz nie zaplaci tyle co UE, a i kredyty jakie chce Rosja od Chin wysoko oprocentowane :P. Na tej
Marzysz jak każdy Polak. Rurociąg "Siłą Syberii" na terenie Rosji oraz Mongolii jest budowany za rosyjskie pieniądze a nie chińskie. Chińczycy strasząc Rosjan, że nie będą budować na swoim terenie rurociągu chcieli także być udziałowcami części rosyjskiej.(stąd te informacje o 2-letnim) opóźnieniu. Podpisanie przez Rosjan umowy z Iranem o współpracy w dziedzinie kontroli nad dostawami gazu i ropy do krajów azjatyckich skutecznie ten szantaż chiński ukróciło, co nawet jest jasno przedstawione w komentowanym artykule.

Pozdrawiam
19 minut temu | ocena: 83%
Liczba głosów:6
83%
16%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Cwi von Hawryluk Użytkownik anonimowy
~Cwi von Hawryluk :
Brak zdjęcia ~Cwi von Hawryluk Użytkownik anonimowy
Polska również zyskała "poważnego" partnera, którym jest Ukraina. Co z tego, że jest biedna jak mysz kościelna, nie produkują prawie nic i wprowadzają coraz to nowsze embarga na polskie produkty. Ukraina musi mieć coś co może się przydać Polsce o czym wiedzą nasze elity a szary a o czym szary Polak nie ma pojęcia. Ciekawość mnie zżera co to może być, że nasi politycy tak licznie reprezentowali Polskę na majdanie i nie bacząc na skutki sankcji rosyjskich, coraz to zajadlej ujadają na Putina. Miejmy nadzieje tzw. "przyjaźń' z Ukrainą zaprocentuje w przyszłości i zamiast ubolewać nad skutkami rosyjskich sankcji, będziemy czerpać korzyści z owocnej współpracy z Ukrainą.
31 minut temu | ocena: 70%
Liczba głosów:199
70%
29%
| odpowiedzi: 14
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~realista Użytkownik anonimowy
~realista :
Brak zdjęcia ~realista Użytkownik anonimowy
Niestety polscy politycy w swej głupocie słuchają takich jak Jakóbik i co im mówią Stany Zjednoczone , które mają we wszystkich krajach swoich agentów CIA , a w Polsce również ! Przez swoja głupotę i rusofobię Polska jeszcze długo będzie cierpieć i ponosić konsekwencje ! Obawiam się, że sytuacja naszego kraju będzie się jeszcze bardziej pogarszać tym bardziej, że jesteśmy traktowani przez idiotyzm Tuska i jego kliki jako kraj najbardziej wrogi wobec Rosji , a poza tym nasze działania spotkały się z wielką krytyką krajów zachodnich , które też cierpią przez głupotę naszych polityków ! Niestety Polska nigdy nie miała dobrych polityków, a tylko karierowiczów i łapówkarzy ! Tak zresztą jest i obecnie ! Sądzę, że przynajmniej część naszych polityków nie jest aż tak głupia, tylko działa dla swoich korzyści materialnych ! Jeden już zrobił karierę, tylko się zastanawiam czy chodziło o uznanie jego jako polityka, czy po prostu chciano mu uniemożliwić robienie dalszych głupstw szkodliwych dla całej Unii ! Teraz jego władza będzie ograniczona i nie będzie mógł postępować podobnie jak w Polsce, czyli jak kacyk murzyńskiego klanu !
15 minut temu | ocena: 71%
Liczba głosów:60
71%
28%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~amen Użytkownik anonimowy
~amen :
Brak zdjęcia ~amen Użytkownik anonimowy
Co w tej sytuacji robic? Luuudziska, szanowna gawiedzi wyborcza - glosujcie w dalszym ciagu na popis, styropian i inna katoprawice! Widzicie jaka swietlana przyszlosc szykuja? Widzicie jak kwitnie narodowy polski przemysl, rolnictwo, bankowosc, media, szkolnictwo, sluzba zdrowia, a przede wszystkim administracja w rozkwicie. Obronnosc i stosunki z sasiadami na wysokim poziomie - zyc nie umierac - a na deser wysniona i wymarzona wojenka, mniod!
32 minuty temu | ocena: 74%
Liczba głosów:66
74%
25%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~furiat Użytkownik anonimowy
~furiat :
Brak zdjęcia ~furiat Użytkownik anonimowy
No to rzeczywiście kontrakt stulecia !
Tylko jest parę drobiazgów. Rosja musi zainwestować kilkadziesiąt miliardów euro w infrastrukturę, których nie ma, bo UE odcięła ją od kredytów. Przy najcudowniejszym zbiegu okoliczności gaz popłynie za 8 lat a jest to raczej nierealne. Chińczycy wezmą ryle gazu ile chcą, maksymalnie do kwoty zawartej w kontrakcie. Nie zapłacą więcej za gaz niż UE, bo to wytrawni gracze i wiedzą, że Putin ma nóż na gardle. Kupią gaz taniej niż Europa i cała ta inwestycja przyniesie gigantyczne straty Rosji. Co to za kontrakt stulecia, gdy maksymalny wolumen gazu to 38 mld , m. sześciennych rocznie a sama Ukraina zużywa 50 mld.. A ludności ma 30 razy mniej niż Chiny.
26 minut temu | ocena: 50%
Liczba głosów:130
49%
50%
| odpowiedzi: 25
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~złośliwiec Użytkownik anonimowy
~złośliwiec :
Brak zdjęcia ~złośliwiec Użytkownik anonimowy
Tak zwany Zachód ciągle zapomina że na Ziemi oprócz USA, Europy i Rosji jest jeszcze poza tym masa państw których gospodarki znaczą coraz więcej, są coraz lepszymi klientami, nie są chorzy na antyrosyjskie fobie oraz mają wysoką odporność na zachodnie manipulacje i obłudę nazywając rzeczy takimi jakie rzeczywiście są.
14 minut temu | ocena: 85%
Liczba głosów:7
85%
14%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
bezdomny kot bezdomny kot Onet Zobacz profil
bezdomny kot :
bezdomny kot bezdomny kot Onet Zobacz profil
Kurcze! Teraz czekam na mądre posunięcia U.E. i Ameryki. Mamy sprzyjające warunki, by odbudować przemysł i zmniejszyć bezrobocie. Należy tylko nałożyć embargo na Chińskie trampki, trumny i płyty nagrobkowe z marmuru. No i rarytas? Lampki solarne ogrodowe za "trzy piontka".
33 minuty temu | ocena: 83%
Liczba głosów:12
83%
16%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~z ONETu Użytkownik anonimowy
~z ONETu :
Brak zdjęcia ~z ONETu Użytkownik anonimowy
Chiny nie uratują Rosji, wezmą masę upadłościową. Informacja z dzisiaj:
Manipulowanie ceną ropy przez Arabię Saudyjską może zatopić rosyjską gospodarkę - napisał w poniedziałek brytyjski "Business Insider", gdy saudyjscy politycy przyznali nieoficjalnie, że Rijadowi odpowiada utrzymanie przez dłuższy czas niskich cen ropy.
Wielu ekspertów uważa, że niskie ceny ropy będą poważnym problemem dla gospodarki rosyjskiej, której budżet w znacznym stopniu opiera się na sprzedaży tego surowca. Zniżki cen ropy powodują też znaczne spadki rosyjskiej waluty. Budżet Rosji na lata 2015 - 2015 był konstruowany w oparciu o założenie, że cena ropy utrzyma się na poziomie 100 dol. za baryłkę - przypomina Reuters.
21 minut temu | ocena: 53%
Liczba głosów:15
53%
46%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Gosc Użytkownik anonimowy
~Gosc
Brak zdjęcia ~Gosc Użytkownik anonimowy
do ~bary:
Brak zdjęcia ~bary Użytkownik anonimowy
24 minuty temu użytkownik ~bary napisał:
Sojusz Rosyjsko- Chinski to przedewszystkim cios w Amerykanskie interesy w Azji i chyba swiecie.Pomoc dla Rosji schodzi na dalszy paln bo ona i tak poradziła by sobie z sankcjami.
Opowiadasz pierdoły, kolego. Po pierwsze - żaden sojusz, Chiny próbują uszczknąć taniej coś co normalnie dostaliby o wiele drożej. Po drugie - jaka pomoc dla Rosji ? Od Chin? Chyba największe zagrożenie dla Rosji - policz ile armii rosyjskiej jest na jej zachodnich a ile na jej wschodnich granicach. Po trzecie - jak to i tak Rosja poradziłaby sobie z sankcjami ? Już kilka dni temu czołowi ekonomiści rosyjscy mówili, że gospodarka tego kraju trzeszczy, inflacja powyżej 8 procent w połączeniu ze wzrostem poniżej 1 procenta też nie jest zachęcająca. Złoto idzie w dół, ropa idzie w dół (ja wiem, że pewnie ktoś tym steruje, ale na pewno nie Rosja)
17 minut temu | ocena: 51%
Liczba głosów:27
51%
48%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~pam Użytkownik anonimowy
~pam :
Brak zdjęcia ~pam Użytkownik anonimowy
Rosja z Chinami to będzie potęga gospodarcza. Popatrzcie na poniższe dane. USA i Unia Europejska funkcjonują tylko dzięki długom. Chiny i Rosja prawie nie są zadłużone. Więc zanim Chiny i Rosja schudną, to Zachód umrze.
Taka jest prawda i żadna propaganda tego nie zmieni.

http://www.usdebtclock.org
13 minut temu | ocena: 68%
Liczba głosów:16
68%
31%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi publicystyczne

Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski
Jan Bogatko
Jan Bogatko
Marek Sieniawski
Marek Sieniawski
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński