WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sueddeutsche-zeitung-pisze-o-tadeuszu-rydzyku/r38dq przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-01 09:54:18 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
"Sueddeutsche Zeitung" pisze o Tadeuszu Rydzyku - Wiadomości
dzisiaj 07:26

"Sueddeutsche Zeitung" pisze o Tadeuszu Rydzyku

"Sueddeutsche Zeitung" w artykule "O wiedźmach i zbawicielach" krytycznie pisze o toruńskim medialnym koncernie zbudowanym przez ojca Tadeusza Rydzyka, do którego należą m.in. Radio Maryja i telewizja Trwam.

Poleć
Udostępnij
18
Skomentuj
O. Tadeusz Rydzyk Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

"69-letni redemptorysta z Torunia jest w Polsce zamożnym, dobrze ustosunkowanym człowiekiem" - pisze "Sueddeutsche Zeitung". "Na liście 50 najbardziej wpływowych osób magazynu "Wprost" figuruje w czołówce, w 2012 był nawet na pierwszej pozycji, jeszcze przed premierem Donaldem Tuskiem. Bowiem jako właściciel koncernu medialnego, biznesmen, niekoronowany władca kościelny i polityczny gracz w obozie narodowo-katolickiej opozycji Rydzyk jest w stanie zmobilizować więcej ludzi niż jakikolwiek polityk, co musiał nawet przyznać przywódca opozycji Jarosław Kaczyński" - dodaje gazeta.

Walka o życie niepoczęte

Gazeta opisuje napięte stosunki, jakie ojciec Rydzyk ma z Kaczyńskim i innymi politykami narodowo-konserwatywnych ugrupowań oraz z wieloma biskupami. "Częstokroć zarzucano mu podburzanie nastrojów i antysemityzm" - zaznaczono. Niemiecki czytelnik może w artykule "SZ" przeczytać także o walce konserwatywnego duchownego z "ideologią gender, homoseksualizmem i demontażem polskiej rodziny".

"Są jeszcze inne tematy »wałkowane« przez mass media redemptorysty, przy akompaniamencie pobożnych śpiewów, ilustrowane kiczowatymi obrazkami Gorejącego Serca Pana Jezusa. Należą do nich zwalczanie zapłodnienia in vitro i wszelkie formy aborcji. Bohaterem obozu narodowo-katolickiego jest w tych kwestiach dyrektor warszawskiego szpitala Bogdan Chazan, zwolniony z pracy za sprzeczną z prawem odmowę usunięcia ciąży u kobiety, która musiała urodzić niezdolne do życia dziecko. (...) Zabieg aborcji jest w Polsce dozwolony tylko w kilku wyjątkowych przypadkach. Takich jak właśnie ten" - zaznacza monachijska gazeta.

Radio Maryja milczało o abp. Wesołowskim

Krytycy zarzucają Kościołowi i ideologowi Rydzykowi, że za pomocą różnego rodzaju kampanii chcą odwrócić uwagę od skandali, o których w ogóle nie wspomina się w Radiu Maryja: na przykład o przypadkach pedofilii wśród kleru w Polsce - ponad dwudziestu księży stanęło już za takie czyny przed sądem. Najbardziej spektakularny jest przypadek abpa Wesołowskiego, nuncjusza apostolskiego na Dominikanie.

"Nie tylko takie sprawy doskwierają Kościołowi, także przemiany społeczne" - pisze "SZ". Odczuwa się to także na Jasnej Górze w Częstochowie. W 59 pielgrzymkach w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny doliczono się w tym roku 73 400 pielgrzymów; przed 10 laty było ich jeszcze 103 300.

Liczba wiernych chodzących na niedzielne nabożeństwa także znacznie zmalała, do mniej więcej 40 proc. zarejestrowanych katolików, którzy, jakby nie było, stanowią 87 proc. społeczeństwa. Najsilniej przemiany te odczuwalne są w wielkich miastach i na zachodzie Polski; bardziej odporni na nie są mieszkańcy wsi we wschodniej Polsce.

Zacofana i prawdziwa Polska

"Tam, gdzie jest najniższy poziom edukacji i największe bezrobocie Radio Maryja ma swych najwierniejszych słuchaczy. I tam żywe jest nadal owo prapolskie pojęcie, że prawdziwa polskość, obok miłości do ojczyzny i Kościoła, przejawia się także w umiłowaniu Matki Boskiej Częstochowskiej. W oczach proeuropejskiej warstwy średniej z ośrodków wielkomiejskich jest to zacofana Polska - w oczach obozu narodowo-katolickiego to prawdziwa Polska" - zaznacza niemiecka gazeta.

Pisząc o wpływie politycznym Radia Maryja i telewizji Trwam "SZ" podaje, że pomimo medialnej obecności, ich wpływ jest nieznaczny. W wyborach użytkownicy tych mediów stanowią około jednej czwartej czy jednej trzeciej głosów oddawanych na PiS Jarosława Kaczyńskiego i inne partie tego obozu.

(PG)

Poleć
Udostępnij
18
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Jacek Demlin Jacek Demlin Onet Zobacz profil
Jacek Demlin :
Jacek Demlin Jacek Demlin Onet Zobacz profil
Radio Maryja, poza zakresem czysto religijno-modlitewnym, jest radiem skrajnie propagandowym, kreującym wśród słuchaczy wizję Polski zależnej, nie niepodległej, pełnej szpiegów, mafii polityczno-biznesowych, antyklerykalnego lobby, wpływów bliżej nieokreślonych wrogów jedynej słusznej idei. Takim klasycznym przykładem propagandy (nie boję się tutaj użyć określenia "goebellsowskiej") jest tzw. "przegląd prasy polskiej". Tam, lektor odpowiednio modulując głos, manipuluje przekazywanymi informacjami, komentując każdego newsa związanego z obecnym rządem jakąś złośliwą i ironiczną uwagą. Osoby starsze, niewykształcone i poddające się łatwo takiemu podprogowemu przekazowi są utwierdzane w poczuciu lęku i zagrożenia. Sugeruję Państwu posłuchać tego "przeglądu prasy polskiej" i samemu ocenić.
dzisiaj 08:09 | ocena: 69%
Liczba głosów:623
69%
30%
| odpowiedzi: 43
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Komes Użytkownik anonimowy
~Komes :
Brak zdjęcia ~Komes Użytkownik anonimowy
O. Rydzyk jest przykładem sukcesu POLSKIEGO BIZNESU, imperium medialne zbudowane od zera, szkoła wyższa i wiele innych przedsięwzięć. Wszystko sfinansowane przez SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE, wolne datki od często ubogich osób ale na zbożny cel - głoszenie Słowa Bożego i prawdy o Polsce, polskiej polityce i gospodarce. Także na edukację.
Stoi to kością w gardle wrogom Polski, stąd ta histeria lewaków w kraju a teraz i w Reichu.
Im się nie mieści w głowie, że w kapitalizmie kompradorskim ktoś nie namaszczony przez SB mógł odnieść tak spektakularny sukces.
No i dobrze - UJADAJCIE LEWAKI! :)
dzisiaj 07:42 | ocena: 62%
Liczba głosów:818
37%
62%
| odpowiedzi: 69
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Husky 31 Użytkownik anonimowy
~Husky 31 :
Brak zdjęcia ~Husky 31 Użytkownik anonimowy
Obrona życia i poglądów katolickich to jedno a zbijanie majątków na biednych emerytach to drugie.Szkoda że Polska to nadal kraj w którym pieniądze i wpływy dają możliwość bycia ponad prawem w innych okolicznościach treści przestawiane w radiu zostały by przedstawione jako antysemickie i ścigane prawem. NIe potrafie zrozumieć jak starsi ludzie słuchacze radia godzą się z tymi poglądami jak ich ojcowie i czasami jeszcze oni sami walczyli na wojnie chcąc wyplenić ten nazistowski pogląd a po 70 latach sami spowrotem go propagują . Brak logiki
dzisiaj 07:53 | ocena: 73%
Liczba głosów:583
73%
26%
| odpowiedzi: 19
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~patriotka95 Użytkownik anonimowy
~patriotka95
Brak zdjęcia ~patriotka95 Użytkownik anonimowy
do rotmistrz.pilecki:
rotmistrz.pilecki rotmistrz.pilecki Onet Zobacz profil
dzisiaj 08:05 użytkownik rotmistrz.pilecki napisał:
Obyś się z Niesiołem w jednej windzie zatrzasnął.
Pozycja O. Rydzyka jest potwierdzeniem na zboczenie Kościoła na kurs pieniądza i polityki jeszcze bardziej niż był dotąd. W efekcie działania tego typu księży niszczą Kościół a wszelkie głoszone wartości i kanony wiary zdają się być przykrywką dla kultu pieniądza i rządzenia nie tylko duszą człowieka, duża liczba kapłanów mieć realny wpływ na wybory polityczne.
dzisiaj 08:31 | ocena: 75%
Liczba głosów:312
75%
24%
| odpowiedzi: 35
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Jacek Demlin Jacek Demlin Onet Zobacz profil
Jacek Demlin
Jacek Demlin Jacek Demlin Onet Zobacz profil
do ~jacol:
Brak zdjęcia ~jacol Użytkownik anonimowy
dzisiaj 08:33 użytkownik ~jacol napisał:
to prawda, ze te uduchowione glosy trudno strawic, natomiast co do istnienia na zielonej wyspie mafii polityczno-biznesowej z centrala w trojmiescie oraz sitwy zlozonej ze starej gwardii bezpieki oraz "resortowych dzieci" to oszolomy z rm maja calkowita
Mocna nadinterpretacja, wręcz manipulacja informacjami. Jak świat światem, to ludzie ze sobą współdziałali i współdziałać będą, a dopisywanie do tego wątku kryminalnego jest czystą manipulacją. Każda partia polityczna, bez wyjątku, jest powiązana pośrednio lub bezpośrednio z grupami biznesowymi. Poczynając od Kaczyńskiego, PC/PIS i ich spółek przy Srebrnej, a kończąc na biznesowych powiązaniach z obecną klasą rządzącą. Dopóki dopóty jest to w ramach ogólnie przyjętych norm prawnych, to nie widzę w tym nic zdrożnego. Paranoją by było kreowanie kraju w którym osoby rządzące są społecznie wykluczone z jakichkolwiek aktywności biznesowych, a posiadanie znajomych w kręgach biznesu miałoby być zbrodnią (?)...nie uważasz, że to prowadzi do formy totalitaryzmu i formy skrajnego komunizmu?
dzisiaj 08:39 | ocena: 68%
Liczba głosów:51
68%
31%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~precz z rydzykiem Użytkownik anonimowy
~precz z rydzykiem
Brak zdjęcia ~precz z rydzykiem Użytkownik anonimowy
do rotmistrz.pilecki:
rotmistrz.pilecki rotmistrz.pilecki Onet Zobacz profil
dzisiaj 08:02 użytkownik rotmistrz.pilecki napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.
Rany, ale ty mało bystry jesteś, hi hi, nie widzisz , że sam sobie zaprzeczasz i takie głupoty piszesz, że tylko śmiać się można. A rydzyk (tak tak - z małej litery - w takim go mam poważaniu) to może twój ojciec. Bo poza tym, jest jątrzącym, siejącym nienawiść i dzielącym ludzi diabłem w ludzkiej skórze, który jest w stanie ogłupić jedynie ludzi o bardzo miernym intelekcie czego jesteś sorry, dobitnym przykładem.
dzisiaj 08:44 | ocena: 72%
Liczba głosów:222
72%
27%
| odpowiedzi: 7
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~T-Rexx Użytkownik anonimowy
~T-Rexx :
Brak zdjęcia ~T-Rexx Użytkownik anonimowy
Ciekawe dlaczego Niemieckie gazety nie pisaly w takim tonie o aferze podsluchowej? O Amber Gold? O innych aferach i przekretach koalicji rzadzacej? Prosze panstwa kampania wyborcza juz sie rozpoczela i niemieckie media (popierajace obecny niemiecki rzad) wspieraja cicho swoich sojusznikow na wschodzie. Takie samo dzialanie miala nominacja Tuska i Bienskowskiej na obecne stoli. Zeby ludzie widzieli ze POwcy sa wysokiej klasy politykami cenionymi w EU (szkoda ze w kraju tak sie ich nie ceni). Merkel i spolka wie ze do opozycja rosnie w sile i EU bedzie skrecac w prawo. W niektorych panstwach (takze w Niemczech) partie prawicowe i skrajnoprawicowe odnotowaly bardzo duzy wzrost poparcia w ostatnich latach. Europa budzi sie powoli z letargu jakim jest wladza socjalistow w obecnym wydaniu. Rozne koncerny, media i politycy beda wspierac liberlno-lewicowe partie i jednoczesnie dyskredytowac opozycje. A stawka jest wysoka. Chodzi o wladze nad cala UE.
dzisiaj 07:42 | ocena: 56%
Liczba głosów:757
43%
56%
| odpowiedzi: 21
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~b2 Użytkownik anonimowy
~b2
Brak zdjęcia ~b2 Użytkownik anonimowy
do ~Marek:
Brak zdjęcia ~Marek Użytkownik anonimowy
dzisiaj 07:35 użytkownik ~Marek napisał:
Lewacka niemiecka gazeta uważa, że obrona rodziny, przestrzeganie przez homosiostwem jest czymś nagannym. Za to w Niemczech otwarto dyskusję, na okoliczność uczynienia kazirodztwa czymś dobrym i pożądanym. Niemcy giną.
Napisali także, że: "Tam, gdzie jest najniższy poziom edukacji i największe bezrobocie Radio Maryja ma swych najwierniejszych słuchaczy. I tam żywe jest nadal owo prapolskie pojęcie, że prawdziwa polskość, obok miłości do ojczyzny i Kościoła, przejawia się także w umiłowaniu Matki Boskiej Częstochowskiej." - tyle tylko, że Michnik wysondował, iż najsłabiej wykształconym elektoratem w Polsce jest elektorat PO, ci sami którzy zaraz będą ujadali i psioczyli na ojczulka, wynika z tego, że niemiecka prasa jest słabo zorientowana?-)
dzisiaj 07:44 | ocena: 61%
Liczba głosów:492
38%
61%
| odpowiedzi: 27
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Jacek Demlin Jacek Demlin Onet Zobacz profil
Jacek Demlin
Jacek Demlin Jacek Demlin Onet Zobacz profil
do ~Yemar:
Brak zdjęcia ~Yemar Użytkownik anonimowy
dzisiaj 08:31 użytkownik ~Yemar napisał:
Masz rację. We wszystkim. Ale nie bądź jednostronny. Prawda jest taka, że wszystkie media manipulują i mówią to co mieści się w zakresie ich propagandy. Nie to, żebym trzymał stronę Rydzyka. Ale mimo wszystkich wad, które można mu wytknąć, stanowi w zasad
Nigdzie nie napisałem, że inne media nie dokonują manipulacji..ba! same jej ulegają; vide pokazywanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego w świetle biednych i zrujnowanych domostw w Gazie...a rzeczywistość bywa zgoła odmienna. Ale może zostawmy Gazę, bo to nie ta dyskusja:)
dzisiaj 08:34 | ocena: 84%
Liczba głosów:26
84%
15%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Alicja Użytkownik anonimowy
~Alicja
Brak zdjęcia ~Alicja Użytkownik anonimowy
do rotmistrz.pilecki:
rotmistrz.pilecki rotmistrz.pilecki Onet Zobacz profil
dzisiaj 07:47 użytkownik rotmistrz.pilecki napisał:
Ojciec Tadeusz Rydzyk to szkoła, radio, telewizja to miliony ludzi w kraju i za granicą. Jego przeciwnicy nie mają mu nic do zarzucenie dlatego wymyślają anty-semityzm, przestępstwa skarbowe, maybachy, helikoptery i Bóg wie co jeszcze. A tak naprawdę to s
Nadaj sobie nowy nick aby nie bezcześcić jego pamięci bohatera i nie obrażać rodziny Pileckich proponujemy rakarz.pierdecki. Pięknie a i do ciebie lepiej pasuje.
dzisiaj 08:00 | ocena: 80%
Liczba głosów:73
80%
19%
| odpowiedzi: 18
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Jan Bogatko
Jan Bogatko