Niebezpieczne ekrany w kabinach samolotów Boeing do wymiany

Dzisiaj, 3 października (05:41)

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nakazała liniom lotniczym wymianę ekranów znajdujących się w kabinach pilotów ponad 1300 samolotów Boeing – czytamy na łamach serwisu The Verge.

Zdjęcie

WiFi może zakłócać ekrany Honeywell /AFP
WiFi może zakłócać ekrany Honeywell
/AFP
Eurofighter Typhoon ma poważną wadę fabryczną

W tylnej części kadłuba samolotów Eurofighter Typhoon odkryto wadę fabryczną. W związku z tym Niemcy ograniczają loty i wstrzymują dostawy kolejnych egzemplarzy – donosi AFP. czytaj więcej

Stwierdzono, że ekrany produkowane przez firmę Honeywell nie są wystarczająco odporne na wpływ sieci WiFi, które mogą zakłócać ich działanie. Mogłoby się to okazać katastrofalne w skutkach, ponieważ są na nich wyświetlane informacje nawigacyjne, prędkość czy wysokość lotu.

Sytuacja nie jest na szczęście aż tak groźna, ponieważ FAA zdiagnozowała problem jeszcze w 2012 roku. Linie lotnicze mają od 5 do 6 lat na wymianę ekranów w swoich Boeingach.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Technauka

Więcej na temat:Boeing | samoloty pasażerskie

Zobacz również

  • Airbus A350-900 otrzymuje certyfikat typu EASA

    Airbus A350-900, komercyjny samolot pasażerski najnowszej generacji, 30 września 2014 r. otrzymał certyfikat typu od Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Certyfikowany samolot... więcej