WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://pieniadze.fakt.pl/finanse/skad-sie-biora-wysokie-zyski-bankow-,artykuly,492162.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-05 14:20:21 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Skąd się biorą wysokie zyski banków?

Uważajcie

Tak banki naciągają na wysokie zyski

Słowa kluczowe: Jak bank zarabia, Usługi finansowe, banki
Mężczyzna ze skarbonką

PantherMedia

Banki oferują różne produkty oszczędnościowe, których konstrukcji deponenci nawet do końca nie rozumieją. Jeśli jednak oczekują pewnego zysku, liczą na pomoc banku w doborze odpowiedniej formy oszczędzania. Niestety, na tym zaufaniu mogą się nieźle przejechać. Pół biedy, kiedy zamiast odsetek, których oczekiwali, na ich konta trafia kwota niższa. Gorzej, jeśli nie odzyskują wpłaconego kapitału

Oferta banków jest szeroka i znajdują się w nich rozmaite produkty oszczędnościowo-inwestycyjne. Dla klientów oczekujących pewnego zysku przygotowane są m.in. lokaty, dla osób żądnych wyższych zarobków kosztem mniejszego bezpieczeństwa kapitału – np. fundusze inwestycyjne dystrybuowane przez banki czy łączone z lokatami. Problem jest jednak wtedy, gdy bank proponuje ryzykowne i skomplikowane produkty, przedstawiając je jako bezpieczne i zatajając ich faktyczne cechy.

Polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

Najbardziej jaskrawym przykładem ostatnich miesięcy i lat są tzw. polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Doradcy bankowi snuli przed klientami fenomenalne wizje wysokich odsetek, czarowali coraz wyższymi słupkami zysków, mamili wizją spełnianych marzeń po kilku latach solennego odkładania. I oczywiście samo regularne oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy to absolutnie nic złego. Bankowcy zapominali jednak informować klientów o pewnych „detalach”, które wychodziły na jaw w najmniej oczekiwanych momentach. Okazywało się, że z przepastnych dokumentów regulujących takie polisy z ufk wynikało między innymi, że konsekwencją opóźnień we wpłacaniu składek może być rozwiązanie umowy i utrata pieniędzy, albo że wcześniejsza wypłata zgromadzonych środków zostanie ukarana niezwróceniem większości wpłaconego kapitału. Już nie mówiąc o tym, że klienci byli wręcz zapewniani o zyskach, tymczasem fundusze inwestycyjne, jak to z inwestycjami bywa, potrafiły także poważnie stracić na wartości.

Standardowe lokaty i konta też nie takie proste

Jednak nie trzeba szukać kontrowersji wśród skomplikowanych polis, bo pułapki mogą czekać także w standardowych lokatach czy kontach oszczędnościowych. Mogą być nimi m.in. lokaty progresywne, cechujące się rosnącym oprocentowaniem z miesiąca na miesiąc. Na początku deponent zarabia mizerne 0,5 czy 1 proc., ale po kilku miesiącach jego środki procentują już w tempie 7 czy 10 proc. Problem tylko w tym, że w materiałach promocyjnych eksponowane są tylko te ostatnie liczby, a informacja, że bardzo wysokie oprocentowanie obowiązuje tylko przez ostatni miesiąc czy dwa, a w rzeczywistości deponent zarobi kilkukrotnie mniej, są skrzętnie chowane.

A konta oszczędnościowe?

Klienci są przyzwyczajeni, że przelewają na nie swoje nadwyżki finansowe, ale w każdej chwili mogą po nie sięgnąć (co najmniej jeden przelew z rachunku oszczędnościowego na osobisty w miesiącu jest darmowy). Banki coraz częściej starają się jednak zrobić z rachunków oszczędnościowych coś na kształt skarbonki bez możliwości rozbicia. Ot, Citi Handlowy nie nalicza odsetek w miesiącach, w których klient wypłaci z konta oszczędnościowego choćby złotówkę, a Toyota Bank każe w takich sytuacjach klientów aż 30-złotową opłatą (aby klient tyle uzbierał przez 30 dni, musiałby włożyć na rachunek niemal 15 tys. zł).

Na koniec warto jednak przypomnieć, że poszukując bezpiecznej lokaty dla swoich pieniędzy, jednak w pierwszej kolejności należy udać się do banku. Standardowe depozyty są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc ulokowanym środkom nic nie grozi. Trzeba tylko dokładnie dopytywać bankowca o szczegóły lokaty i nie obdarzać go nieograniczonym zaufaniem. Zawsze jednak bank jest lepszy i bezpieczniejszy od parabanków, takich jak słynny już Amber Gold.

MT
Oceń
ŚREDNIA: 2,67 GŁOSÓW: 9

Komentarze (78)

Napisz komentarz
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~dracena Użytkownik anonimowy
~dracena :
Brak zdjęcia ~dracena Użytkownik anonimowy
Chciałem uzyskać kredyt hipoteczny w DB. Warunkiem udzielenia takiego kredytu było przystąpienie do programu
systematycznego oszczędzania. Po dłuższym dopytywaniu się co to takiego okazało się że oprócz co miesięcznej raty przez okres pięciu lat muszę dodatkowo co miesiąc wpłacać 500 zeta. Smaczku tej ofercie nadaje fakt że program ten
obarczony jest klauzulą że bank może nie zwrócić wkładu. Po szczegółowym dopytaniu okazało się że tak na prawdę
to niczego nie oszczędzamy tylko bank pobiera od Nas pieniądze na grę na giełdzie. Jak zarobi to Nam odda kasę a jak nie to........
dzisiaj 11:07 | ocena: 100%
Liczba głosów:27
100%
0%
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~hrte Użytkownik anonimowy
~hrte :
Brak zdjęcia ~hrte Użytkownik anonimowy
Oszukani przez Getin Bank i Czarneckiego
Niski poziom edukacji finansowej w Polsce, a co za tym idzie – praktycznie zerowa wiedza ekonomiczna Polaków, chęć szybkiego wzbogacenia się oraz krótka pamięć – to gotowa receptura na wiele osobistych dramatów, które kończą się nierzadko utratą oszczędności, dorobku całego życia oraz popadnięciem w ogromne długi.
Polakom wystarczyło kilkanaście lat, by zapomnieć o Lechu Grobelnym i jego Bezpiecznej Kasie Oszczędności, by zaufać Marcinowi P. oraz spółce Amber Gold.
Co łączy obu bohaterów? Prosta metoda wyciągnięcia kasy od naiwnych. Za pomocą reklam i handlowców oferujemy Kowalskiemu kupno konkretnego produktu finansowego (akcje, lokaty, złoto), jednocześnie obiecując ponadprzeciętne zyski i szybkie zarobki. Gdyby ci dwaj panowie nie zdefraudowali pieniędzy klientów, dalej brylowaliby na liście najbogatszych Polaków, a politycy ochoczo by się z nimi fotografowali.
1 paź 14:23 | ocena: 96%
Liczba głosów:55
96%
3%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~l Użytkownik anonimowy
~l :
Brak zdjęcia ~l Użytkownik anonimowy
Ostatnio jest wręcz nagonka na klientów chcących jakoś ulokować oszczędności. Tzw doradcy klienta nachalnie próbują wcisnąć fundusze, zapewniając, że zwrot kapitału jest gwarantowany. Ale to, że jeśli fundusze będą dołowały, nie będzie żadnych zysków i może dostaniemy zwrot kapitału to jednak bez odsetek. Czyli bank może dysponować naszymi pieniędzmi przez dłuższy czas za darmo. Skarpeta w takim przypadku jest lepsza, bo mamy ją pod ręką.
dzisiaj 10:11 | ocena: 97%
Liczba głosów:36
97%
2%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~taxkiller Użytkownik anonimowy
~taxkiller :
Brak zdjęcia ~taxkiller Użytkownik anonimowy
Ludzie inwestują oszczędności życia, albo przy najmniej coś, na co pracuje się wiele miesięcy, a nie są w stanie nawet przejrzeć dokładnie co biorą?
Oczywiście wychodzi żenujący poziom wiedzy ekonomicznej, ale brak rozsądku i logicznego myślenia zastrasza.

Jak nie rozumiem produktu, to go nie biorę.

A co do tych "zdzierających banków", to istnieją one dlatego, że odpowiednia liczba frajerów daje im zarobić. Oferta bankowa jest na tyle szeroka, że be problemu znajdziemy banki nie stosujące takich praktyk (typu 30 pln za wypłatę z konta oszczędnościowego). Tylko trzeba ruszyć się i zmienić bank i nie karmić naciągaczy.
dzisiaj 10:29 | ocena: 91%
Liczba głosów:12
91%
8%
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~patriota Użytkownik anonimowy
~patriota
Brak zdjęcia ~patriota Użytkownik anonimowy
do ~SKY:
Brak zdjęcia ~SKY Użytkownik anonimowy
dzisiaj 10:25 użytkownik ~SKY napisał:
jak hitler odebral zydom banki od razu skonczyl sie kryzys ! a tu nawet podatku nie placa !belka juz w iraku mowil ze nie reprezentuje polskich interesow !a w polsce to on z RPP ,,ustalaja kursy walut i stopy %! unia nam tego nie narzu
najbardziej oszukańczy bank po bankach Czarneckiego to ing bank śląski, w którym dyrektorował najjaśniejszy ŻYD SZCZUREK,tak ten szczurek ,który wyemigrował jak GOMUŁKA wypędzał z polski żydostwo, wrucił w latach 80 i żydokomuna powołała go na dyrektora ing banku śląskiego ,który za jego dyrektorowania został sprzedany, żydom za kwotę 45milionów zł.a za rok bank osiągnoł zysk netto 450 milionów zł. obecnie osiąga zysk co roku ponad 1,5 miliarda zł.W tym banku wice prezesem był starszy syn szczurka który jest prezesem ing na europę wscodnią w rumunii a młodszy syn był wiceprezesem ing B.S W Warszawie a obecnie jest ministrem finansów a posce pan SZCZUREK reszte państwo sami dopowiedcie sobie,kto nami żądi i czyjch pilnuje interesów,jak coćby ostatni przypadek z nieogłoszeniem w terminie rozporządzenia w dzienniku ustaw i nie weicie obowiązku płacenia podatku dochodowego 19% przez firmy zagraniczne w Polsce, których wpływ do kasy państwa polskiego nie wpłynie w kwocie około 3,5 miliarda zł.Nasze państwo polskie muszą utrzymywać tylko polskie firmy bo one muszą płaćić na takich oszustów w rządzie polskim, a rządzą nami potomkowie żydów jak by brakowało w Polsce uczciwych z krwi i kości polaków

dzisiaj 11:08 | ocena: 85%
Liczba głosów:27
85%
14%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~saltik Użytkownik anonimowy
~saltik :
Brak zdjęcia ~saltik Użytkownik anonimowy
Zostaliśmy podobnie oszukani przez Idea Bank. To też bank Czarneckiego. Udowodniliśmy iż w błąd wprowadził nas pracownik banku. Sprawa ciągnęła się pół roku. Zostaliśmy zmuszeni do podpisania ugody iż bank a właściwie Skandia bo tam trafiły nasze pieniądze zwróci nam całą wpłaconą kwotę (18 000 zł) pod warukiem iż nigdzie tej ugody niebpokażemy. W przeciwnym wypadku będziemy musieli zapłacić karę 36 000 zł.
dzisiaj 09:56 | ocena: 94%
Liczba głosów:38
94%
5%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~SKY Użytkownik anonimowy
~SKY :
Brak zdjęcia ~SKY Użytkownik anonimowy
jak hitler odebral zydom banki od razu skonczyl sie kryzys ! a tu nawet podatku nie placa !belka juz w iraku mowil ze nie reprezentuje polskich interesow !a w polsce to on z RPP ,,ustalaja kursy walut i stopy %! unia nam tego nie narzuca !!EBC ma zerowe stopy % zeby ratowac gospodarke ! one transfer day jak w USA i skonczy sie tu lichwa !trybunal czeka na agentow z BS,MFW !!
dzisiaj 10:25 | ocena: 85%
Liczba głosów:27
85%
14%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~bańka mydlana Użytkownik anonimowy
~bańka mydlana :
Brak zdjęcia ~bańka mydlana Użytkownik anonimowy
W Getin nie postanie moja noga, zostałem oczywiście wprowadzony w błąd co do istotnych warunków umowy. Mówiąc prościej oszukany i okradziony. Teraz ostrzegam każdego z rodziny i znajomych, niektórzy niestety już wiedzą na swoim przykładzie, przed najgorszym bankiem. Mam nadzieję, że już nikt nie da się nabrać na reklamy, które umieszczają wszędzie.
dzisiaj 10:37 | ocena: 92%
Liczba głosów:28
92%
7%
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~precz z oszustami Użytkownik anonimowy
~precz z oszustami :
Brak zdjęcia ~precz z oszustami Użytkownik anonimowy
Przychodzi moje wynagrodzenie( nie jest to moja decyzja o takiej formie przekazywani mi moich pieniędzy), idę do kasy banku i wybieram co do grosza. Ja może cokolwiek i tracę ale bank zyskuje tylko opłatę.
dzisiaj 09:58 | ocena: 96%
Liczba głosów:30
96%
3%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Iwonka Użytkownik anonimowy
~Iwonka :
Brak zdjęcia ~Iwonka Użytkownik anonimowy
kupiłam ziemie za wolne środki i nie mam tych problemów z bankami. Postanowilam ze nie będę długoletnią dostawcą kapitału dla pazernych banków. I belce też nic nie dam.
dzisiaj 11:15 | ocena: 100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza: