WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16748728,Bezpieczenstwo_i_Gospodarka__11_bylych_poslow_Twojego.html?lokale=trojmiasto przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-04 10:33:41 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Bezpieczeństwo i Gospodarka. 11 byłych posłów Twojego Ruchu założyło koło poselskie

Bezpieczeństwo i Gospodarka. 11 byłych posłów Twojego Ruchu założyło koło poselskie

Wiadomości >  Wiadomości dnia
jagor, PAP
03.10.2014 17:31
A A A Drukuj
Artur Górczyński

Artur Górczyński (Fot. WOJCIECH OLKUŚNIK/AG)

- 11 byłych posłów Twojego Ruchu założyło koło poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka - poinformował poseł Artur Górczyński. - Z założenia będziemy w opozycji, ale głosowanie za propozycjami koalicji PO-PSL będzie się zdarzać - twierdzi Artur Dębski.
Górczyński i Dębski to dwóch z 12 posłów Twojego Ruchu, którzy w zeszłym tygodniu opuścili szeregi ugrupowania. Obok nich odeszli: Wincenty Elsner, Piotr Bauć, Roman Kotliński, Armand Ryfiński, Tomasz Makowski, Małgorzata Marcinkiewicz, Michał Pacholski, Wojciech Penkalski, Paweł Sajak i Marek Stolarski.

Były poseł TR nie wstąpił do koła

Na wstąpienie do nowego koła spośród byłych posłów TR nie zdecydował się jedynie Wincenty Elsner, który - według Górczyńskiego - negocjuje z innymi ugrupowaniami.

Elsner powiedział, że planuje w najbliższych tygodniach pozostać posłem niezrzeszonym. - Nie chcę podejmować w tej chwili żadnych decyzji. Jedno jest pewne - nie przewiduję powrotu do Twojego Ruchu - zadeklarował.

- Wstrzymałem się z deklaracją przystąpienia do koła moich kolegów, bo zaskoczyło mnie ich głosowanie nad wotum zaufania - znacząca większość moich kolegów poparła rząd Ewy Kopacz. Ja zawsze deklarowałem, że jestem w opozycji do koalicji rządzącej, i nie zamierzam tego usytuowania zmieniać. To jest miejsce dla mnie najlepsze - uznał Elsner. Dodał, że przystąpi do nowego koła, pod warunkiem że będzie ono w opozycji.

Rząd Kopacz z poparciem byłych i obecnych posłów TR

Za wotum zaufania zagłosowało ośmiu spośród 12 byłych posłów Twojego Ruchu. Wstrzymało się od głosu trzech: Piotr Bauć, Roman Kotliński i Małgorzata Marcinkiewicz. Przeciw był Wincenty Elsner.

Rząd Kopacz uzyskał także poparcie Twojego Ruchu. Za wotum głosowało 13 posłów klubu TR. Dwóch - Jacek Najder i Robert Biedroń - nie wzięło udziału w głosowaniu. Nikt nie był przeciwko. Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, zapowiadając z sejmowej mównicy poparcie swojego klubu dla rządu Kopacz, oświadczył: "Gdybym w 2010 r. wiedział, że doczekam takiego premiera, nie wyszedłbym z Platformy".

Koło zmieni się w klub?

Górczyński uznał, że - popierając rząd - Palikot próbował ich uprzedzić. - Janusz Palikot jest naprawdę inteligentnym politykiem. Zdał sobie sprawę, że Twój Ruch opuścili ludzie, którzy go stworzyli. Próbując nas uprzedzić, zrobił zwrot w tę stronę, w którą my chcieliśmy pójść. Poparcie rządu Ewy Kopacz [podczas środowego głosowania nad wotum zaufania - red.] było próbą zamknięcia nam drogi. Mam jednak nadzieję, że to my będziemy bardziej wiarygodni - mówił. Według Górczyńskiego koło Bezpieczeństwo i Gospodarka uplasuje się po lewej stronie Platformy Obywatelskiej.

Jak powiedział Górczyński, członkowie nowego koła pracują obecnie nad programem. - Chcielibyśmy w najbliższym czasie przekształcić koło w klub - dodał. Minimalna liczba posłów w klubie wynosi 15.

"Od chwili wystąpienia z TR wreszcie śpię spokojnie"

Dębski powiedział, że głosowanie większości byłych posłów TR za wotum zaufania nie oznacza, że koło, które zakładają, będzie popierać koalicję PO-PSL. - Najbliższe posiedzenie pokaże, że nie jesteśmy w koalicji, ale oczywiście głosowanie za ich propozycjami będzie się zdarzać - mówił Dębski. - W expose nowej premier przekonało nas to, co dotyczyło przedsiębiorców, m.in. propozycje usprawniające aparat skarbowy, które zakładają uczciwość przedsiębiorców - dodał.

- To będzie koło, które nie będzie brało udziału w awanturach - zadeklarował Dębski. Pytany, czy żałuje opuszczenia Twojego Ruchu, odpowiedział, że od chwili wystąpienia z klubu wreszcie śpi spokojnie.

12 posłów opuściło Twój Ruch w zeszły piątek. W klubie pozostało 15 posłów. Posłowie, którzy opuścili klub, tłumaczyli, że byli rozczarowani kierunkiem, w którym Twój Ruch zmierza. Mówili, że dziś jest to inna partia niż ta, z którą dostali się do parlamentu.

Założenie nowego koła poselskiego potwierdza biuro prasowe Kancelarii Sejmu. Zawiadomienie o utworzeniu koła Bezpieczeństwo i Gospodarka wpłynęło do kancelarii w piątek.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Tagi:

 • 6
 • 8
Komentarze (77)
Zaloguj się
 • bleku666

  Oceniono 141 razy 103

  Szczury uciekły z tonącego okrętu i założyły sobie koło ratunkowe, Szkoda że nie mają tyle klasy i przyzwoitości żeby zachować się jak Palikot gdy odszedł z PO.

 • rapp_scallion

  Oceniono 77 razy 69

  "Nie poparłem Ewy kopacz, bo jestem w opozycji"
  Ten to ma ciężką pracę.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 87 razy 65

  Szmaty, bez honoru:
  Górczyński, Dębski. Wincenty Elsner, Piotr Bauć, Roman Kotliński, Armand Ryfiński, Tomasz Makowski, Małgorzata Marcinkiewicz, Michał Pacholski, Wojciech Penkalski, Paweł Sajak i Marek Stolarski. Nie chce mi się wymieniać pozostałych.
  Teraz pewnie zrobią laskę Milerowi. Palikotowi już wylizali dupsko, żeby się dostać do Sejmu RP. Gardzę takimi ludźmi.

 • a.m.j.78

  Oceniono 67 razy 55

  Założyli klub prostytucji sejmowej.
  Aby utrzymać się przy żłobie zdradzili swoją partię i obywateli, których poglądy mieli reprezentować.
  A teraz będą kupczyć mandatami, kto da więcej, to poprą w głosowaniu.

  Obywatele oddają swoje głosy na partie polityczne, by te walczyły o ich poglądy.

  Posłowie wraz z odejściem z partii z ramienia której otrzymali mandaty, powinni owe mandaty złożyć.

 • dziadekjam

  Oceniono 51 razy 43

  - 11 byłych posłów Twojego Ruchu założyło koło poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka
  ======================================================================
  Pewnie będą mieli tyle samo wspólnego z bezpieczeństwem i gospodarką, co PiS z prawem i sprawiedliwością. Czym bardziej szemrane ugrupowanie, tym wznioślejsze nazwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX