WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wloskie-media-o-aresztowaniu-abpa-wesolowskiego-grom-z-jasnego-nieba/842gp przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-24 10:26:56 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Włoskie media o aresztowaniu abpa Wesołowskiego: grom z jasnego nieba - Wiadomości
dzisiaj 08:33

Włoskie media o aresztowaniu abpa Wesołowskiego: grom z jasnego nieba

Grom z jasnego nieba, bezprecedensowa decyzja Watykanu, dowód determinacji papieża Franciszka w walce z pedofilią - tak włoskie media komentują umieszczenie podejrzanego o takie czyny byłego nuncjusza na Dominikanie abpa Józefa Wesołowskiego w areszcie domowym.

Poleć
Udostępnij
15
Skomentuj
Arcybiskup Józef Wesołowski został umieszczony w areszcie domowym Foto: PAP

Wczoraj Watykan ogłosił, że 66-letni były dyplomata, zdymisjonowany przez papieża przed ponad rokiem i sądzony obecnie za Spiżową Bramą, trafił do aresztu domowego za Spiżową Bramą w związku z powagą postawionych mu ciężkich czynów wykorzystywania seksualnego nieletnich.

Wyjaśniono zarazem, że postanowienie o areszcie domowym wydano, biorąc pod uwagę stan zdrowia hierarchy z Polski, potwierdzony przez przedstawioną dokumentację medyczną. To zaś oznacza - jak się zauważa - że abp Wesołowski nie będzie czekał na swój proces w celi watykańskiej żandarmerii, w której na kilka miesięcy umieszczono w 2012 roku byłego majordomusa Benedykta XVI Paolo Gabriele, oskarżonego o kradzież tajnych papieskich dokumentów i korespondencji.

Według włoskiej agencji Ansa abp Wesołowski przebywa w areszcie domowym w Kolegium Penitencjarzy, znajdującym się w gmachu Trybunału Watykańskiego. To międzynarodowa wspólnota prowadzona przez franciszkanów, spowiedników z Bazyliki Świętego Piotra. Jest wśród nich kilku polskich zakonników. Budynek położony jest w pobliżu bazyliki.

Wszystkie włoskie media, które na czołówkach informują o tej sprawie, kładą nacisk na to, że po raz pierwszy Watykan postanowił aresztować dostojnika kościelnego podejrzanego o pedofilię.

W prasie, radiu i telewizji podkreśla się, że do aresztowania doszło za aprobatą papieża, choć w oficjalnej nocie watykańskiej mowa jest o tym, że to konsekwencja woli Franciszka, aby rozstrzygnąć ten przypadek z należytym rygorem. Największe gazety piszą jednak wprost dzisiaj, że to papież dał impuls do podjęcia tej decyzji.

Na podstawie oficjalnego komunikatu Stolicy Apostolskiej oraz nieoficjalnych informacji mediów można zrekonstruować wydarzenia wtorku za Spiżową Bramą.

Arcybiskup Józef Wesołowski przybył tego dnia do Watykanu wezwany przez promotora sprawiedliwości, czyli prokuratora w tamtejszym trybunale, gdzie wszczęto postępowanie karne wobec niego. Wszystko wskazuje na to, że były nuncjusz nie wiedział o tym, jak zakończy się to spotkanie i nie przypuszczał, że zostanie powiadomiony o wszczęciu postępowania przed tym sądem i o głównych punktach aktu oskarżenia. Wcześniej ogłoszono oficjalnie, że postępowanie karne przed trybunałem rozpocznie się dopiero po tym, jak uprawomocni się wydana przez Kongregację Nauki Wiary kanoniczna kara wydalenia go ze stanu kapłańskiego. W sierpniu polski hierarcha odwołał się od niej i oczekiwał na rozpatrzenie jego apelacji.

Gdy abp Wesołowski zapoznawał się ze stawianymi mu zarzutami pedofilii, czekała na niego żandarmeria watykańska. Został przez nią zatrzymany. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się jego proces przed watykańskim trybunałem.

(jam)

Poleć
Udostępnij
15
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~kat olik Użytkownik anonimowy
~kat olik :
Brak zdjęcia ~kat olik Użytkownik anonimowy
A kto zapewnia Wesołowskiemu ten " areszt " !?
Ano drogie owieczki to wy !!! Przecież Watykan nie ma własnych pieniędzy, tylko zagrabione z lennych państw na drodze łupieżczego traktatu, przepraszam konkordatu. To wy płacicie na utrzymanie Wesołowskiego codzienną tacą. za pokropek, ślub, pogrzeb, komunię itp, itd. Płacą wszyscy wierni " co łaska ". Płacą otumanione babcie, a płaca także rodziny ofiar księdza pedofila myśląc, że to da im życie wieczne u bozi. Otóż nie. Te pieniądze dają dostatnie życie oprawcy waszych dzieci !!!
dzisiaj 09:12 | ocena: 86%
Liczba głosów:222
86%
13%
| odpowiedzi: 23
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Alleluja i od tyłu! Użytkownik anonimowy
~Alleluja i od tyłu!
Brak zdjęcia ~Alleluja i od tyłu! Użytkownik anonimowy
do rotmistrz.pilecki:
rotmistrz.pilecki rotmistrz.pilecki Onet Zobacz profil
dzisiaj 08:48 użytkownik rotmistrz.pilecki napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.
* ks: Waldemar B., "Myślał, że dzieciak twardo śpi i folgował sobie, ocierając się o jego nagie ciało. Ponadto sfilmował tę perwersje" ujawnił mediom prokurator. Zgarnięty przez policję z plebani parafii Matki Bożej Różańcowej w W. (diecezja bydgoska). Był tam wikariuszem i nauczycielem religii w miejscowym gimnazjum. Trafił za kratki, bo nocując u bogobojnej samotnej parafianki, molestował jej 9-letnicgo syna. Szans na uniknięcie kastracji może upatrywać w fakcie, że obyło się bez penetracji.

* ks. Mirosław W. "wkładał nogę dziecka pod sutannę i onanizował się jego stopą" - czytamy w akcie oskarżenia. To ksiądz z archidiecezji lubelskiej, będąc wikariuszem parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w T., Ta dziewczynka miała zaledwie 10 lat. Przez wiele miesięcy nie można było wielebnemu przedstawić zarzutów, ponieważ arcybiskup Józef Życiński wysłał go na "urlop zdrowotny".

*Ksiądz Antoni W. były proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w położonych na obrzeżach Olsztyna D. (diecezja warmińsko-mazurska), skazany na 3,5 roku wiezienia za płatny seks z 14-letnimi chłopcami.

* ks. Zbigniew Sz. zasłynął z tego, że jako proboszcz parafii w P. (diecezja siedlecka) "wielokrotnie doprowadził pięć małoletnich uczennic klas I-III szkoły podstawowej do poddania się czynnościom seksualnym", za co został skazany na 2 lata więzienia

* ks. Krzysztof Kiwitt był do niedawna proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła w M. (archidiecezja gdańska). "Oddany Kościołowi i jego misji ewangelizacyjnej kapłan, żarliwy duszpasterz ofiarnie niosący Chrystusa innym. Nauczyciel, wychowawca dzieci i młodzieży, wytrwały orędownik jej formacji katolickiej poprzez sumienne katechetyczną pracę. Inicjator Oazowego Kręgu Młodzieżowego i rekolekcji dla młodzieży" - reklamował się wielebny. Mimo tych "okoliczności łagodzących" Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał go na 3,5 roku więzienia za seksualne "formowanie" 14-letniej dziewczynki

* Zakonnik Krzysztof P. z klasztoru oo. Franciszkanów w P., (archidiecezja gnieźnieńska), którego tajny proces przed Sądem Rejonowym w Inowrocławiu ani chybi zakończy się skazaniem, bo obciążających mnicha dowodów na "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15" jest aż nadto. Ofiarą padł ministrant, który "traktuje wielebnych jak autentycznych bezpośrednich łączników z Panem Bogiem", - Tym większy więc przeżywał dramat, że jeden z nich wyładowywał na nim swoje chore chucie seksualne

* ks. Roman B. zakonnik z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Jeszcze w czerwcu 2008 r. był wikariuszem parafii św. Józefa w St.S. oraz prefektem gimnazjum katolickiego. Jego przełożeni już wiedzieli, że coś się święci i skierowali konfratra na placówkę do Anglii. Nie zdążył wyjechać. Trafił do aresztu za stosunki seksualne z 14-letnią kochanką, którą zaczął; deprawować dwa lata wcześniej. "Ksiądz młody, o bardzo dobrym kontakcie z młodzieżą, wbrew pozorom znakomicie odnajdujący się w temacie czystości'' - reklamowali mnicha organizatorzy pielgrzymek . "Chciałbym wylizać twoje soczki" - pisał ks. Roman w SMS-ach do kochanki

* Na osiem lat więzienia skazał Sąd Rejonowy w St.S. (Zachodniopomorskie) księdza Romana B. za utrzymywanie stosunków seksualnych z 13-latką - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Elżbieta Zywar.
Jak dodała, sąd nie zastosował nadzwyczajnego złagodzenia kary, ponieważ nie dopatrzył się w czynie oskarżonego żadnych okoliczności łagodzących, mimo że biegli sądowi orzekli, iż duchowny ma ograniczoną poczytalność.
Sąd wskazał na wielką krzywdę, jaką ksiądz uczynił nieletniej - podkreśliła sędzia Zywar.

* ks. Piotr D. - były proboszcz parafii św. Ducha we wsi W. (archidiecezja warszawska) i nauczyciel religii w S. W październiku 2007 r. skazany na dwa lata wiezienia za molestowanie seksualne chłopca, którego od 9 roku życia uczył "anatomii" i przeprowadzał na nim doświadczenia mające uprzytomnić dziecku, co może zdziałać ręka w majtkach

* ks. Stefan S. rezydent w parafii św. Wojciecha we wsi K. (diecezja radomska), trafił do aresztu decyzją Sądu Rejonowego w P. za gwałt z użyciem przemocy ."Może mieć nadzieję na uratowanie swojej "męskości", bo jego niepełnosprawna ofiara miała już ponad 15 lat.

* ks. Krzysztofa Sz. Byłego wikariusza parafii Świętej Marii Magdaleny w Cz. (diecezja pelplińska), którego uratowało przed więzieniem niespełna półtora miesiąca. Zaledwie tyle czasu upłynęło od 15 urodzin uwiedzionej przez niego uczennicy

* ks. Marka B., niegdysiejszego wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w G. (diecezja zielonogórsko-gorzowska), który upił i wykorzystał seksualnie ministranta za co zainkasował 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata

* ks. dr. Dariusza K. z diecezji płockiej, byłego dyrektora diecezjalnego Papieskich Dzieł Misyjnych i sekretarza krajowego Papieskiej Unii Misyjnej, specjalizującego się też w molestowaniu seksualnym dorosłych już kleryków seminarium duchownego

* ks. Wojciecha P. ze zgromadzenia zakonnego księży palotynów. "Szukam młodego chłopaka do wspólnej zabawy. Szukam kogoś, kto lubi dominować, a nawet ostrzejsze klimaty. Uwielbiam obciągać i lizać wszędzie, od stóp w górę. Nie chcę analu" ? kusił uduchowiony wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego, próbując uwieść niespełna 16-letniego. dzieciaka

* Absolutnym natomiast pewniakiem do kastracji jest były proboszcz ks. Piotr T. z D. (woj. pomorskie, diecezja pelplińska). Został prawomocnie skazany na 4 lata wiezienia za molestowanie seksualne 15-letniego ministranta oraz jego dwóch kolegów, namawianie nastolatków do samobójstwa i podawanie im narkotyków. Z chłopięcego haremu księdza korzystali również kościelny Waldemar G. oraz szef ministrantów Tomasz J. Najmłodsza z ich ofiar miała 11 lat. W toku śledztwa wyszło na jaw, że przed awansem na proboszcza ksiądz T. był wikariuszem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w St.G., gdzie też patronował siatce pedofilskiej wykorzystującej seksualnie ministrantów.
Sąd Okręgowy w Słupsku skazał dewianta w drugim procesie na 3,5 roku więzienia za wielokrotne nakłanianie ministranta do popełnienia samobójstwa? aby nie wyszło że podawał mu narkotyki oraz systematycznie wykorzystywał seksualnie.

* ks. Andrzej S. jako wikariusz parafii Św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Sz. (diecezja tarnowska) ? i nauczyciel religii w miejscowym gimnazjum, "działając czynem ciągłym, doprowadzał przemocą małoletnią (...) poniżej 15 lat do obcowania płciowego oraz do wykonania innych czynności seksualnych, w tym seksu oralnego..." - orzekł sąd w Nowym Targu, wymierzając pedofilowi karę 3,5 roku więzienia. Dziewczynka miała 13 lat, gdy po lekcjach, religii ksiądz zaczął jej udzielać korepetycji z seksu. Matka dziecka zaalarmowała kurię biskupią, skąd odesłano ja do diabła. Strony złożyły odwołanie od wyroku.
Wyrok zapadł. Pięć lat spędzi w więzieniu ksiądz pedofil, który przez dwa lata wykorzystywał seksualnie z trzynastolatką ze Sz.
Ksiądz Andrzej S. pracował w Sz. jako katecheta. W 2001 roku poznał swoją ofiarę, trzynastoletnią uczennicę. Kolejne dwa lata trwał związek pedofila z dziewczynką. Rodzice nastolatki dowiedzieli się o sprawie z dużym opóźnieniem, w dodatku jeszcze rok zwlekali z powiadomieniem o sprawie organów ścigania. Zdecydowali się na ten krok dopiero, gdy córka zaczęła mówić o samobójstwie.

W 2006 roku sprawą zajęła się prokuratura. Usakralniony pedofil zwany księdzem S. już wtedy nie pracował w Sz. Został przeniesiony do pracy w innej parafii. Kurii nie udało się ukręcić łba sprawie. Niezłomna prokuratura zakończyła śledztwo postawieniem duchownemu zarzutów: gwałcenia małoletniej oraz wielokrotnego molestowania seksualnego.
Świętobliwy co nieco sąd pierwszej instancji uznał winę księdza i wymierzył mu karę jedynie 3,5 roku więzienia. "Wielebny knur" odwołał się od wyroku ? prokurator również. Zapadło kolejne, prawomocne orzeczenie. Sąd Okręgowy zaostrzył karę bezwzględnego więzienia do 5 lat.

* O wiele więcej szczęścia miał ks. Zbigniew P. proboszcz parafii "św. Bartłomieja w J. (diecezja opolska) skazany na rok więzienia w zawieszeniu (!) na trzy lata za to, że sprowadzał sobie na plebanię 11-13-letnich chłopców z Domu Dziecka w Ch. oraz "całował ich w usta, obmacywał po udach, pośladkach i narządach płciowych, a jednego z nich onanizował"

* ks. proboszcz Marek K. z P. (archidiecezja wrocławska) usiłował doprowadzić 14-letniego ministranta do "poddania się innej czynności seksualnej" - jak to określiła prokuratura, a co faktycznie polegało na onanizowaniu chłopca. W komputerze plebana policja znalazła ponad 240 filmów świadczących i zdjęć pornograficznych świadczących o jego upodobaniach do seksu męsko-chłopięcego. Dostał za całokształt 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat

* kanonik ks. mgr lic. Krzysztof Cz., e-mail: Adres usuniety sędzia Lubelskiego Sądu Metropolitalnego i - z rekomendacji abpa Życińskiego - członek Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Radzie Lekarskiej, namierzony przez specjalną jednostkę niemieckiej policji, zajmującą się rozpracowywaniem stałych bywalców pedofilskiego portalu internetowego

* ks. Jarosław N. (diecezja płocka), znany niegdyś organizator wakacyjnego wypoczynku dla najuboższych dzieci, ujęty przez policję na plebani parafii św. Maksymiliana Kolbego w P.

* ks. Robert Sz. (diecezja koszalińsko-kołobrzeska), do czasu aresztowania kapelan szpitala w K., zajmujący się w wolnych chwilach rozsyłaniem przez internet pornografii z udziałem najmłodszych

* ks. Eligiusz D., alias "Pingwin", który będąc jeszcze wikariuszem parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Ł. (woj. świętokrzyskie, diecezja sandomierska) i nauczycielem religii w tamtejszym Publicznym Zespole Szkół, kolekcjonował pornografię dziecięcą. "To jest choroba, z którą bezskutecznie zmagam się od jakiegoś czasu" - tłumaczył prokuratorowi

* ks. Andrzej F. z archidiecezji krakowskiej (ostatnio "pomoc duszpasterska bez katechezy" w parafii św. Jana Chrzciciela w Ch. wcześniej nauczyciel religii w K.), ujęty przez policję z kolekcją budzących grozę filmów oraz zdjęć
dzisiaj 09:00 | ocena: 89%
Liczba głosów:178
89%
10%
| odpowiedzi: 20
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~prawda Użytkownik anonimowy
~prawda
Brak zdjęcia ~prawda Użytkownik anonimowy
do ~Joann Bieda:
Brak zdjęcia ~Joann Bieda Użytkownik anonimowy
dzisiaj 09:06 użytkownik ~Joann Bieda napisał:
Dlaczego tak malo zarabiamy ? Bo rzad nasze (NASZE !) pieniadze dal KOSCIOLOWI !!! za friko , pod wieloma postaciami od zywej gotowki (konkordat i inne bandyckie umowy za naszymi plecami !) po przez inn formy wartosci jak np. po 15 ha do kazdej parafii (k
w każdej instytucji kapelan , np kapelan BORu zarabiający 5000 zł miesięcznie nie wiadomo za co , kapelan Służby Celnej itp itd ... wszystko generuje olbrzymie koszty dla państwa , i o to właśnie Watykanowi chodziło jak razem z Reganem wspierali Bolka żeby dobrać się do Polski ... gadali o ucisku polskiego pracownika , JP II jezdził z pielgrzymkami , podjudzał Polaków , a jak już komuna upadła , konkordat podpisali , ziemie i budynki odzyskali nie chcą słyszeć , że w Polsce dzieci głodują i ludzie są traktowani jak niewolnicy, że panuje wyzysk i upodlenie człowieka jakiego za komuny mało kto zaznał
55 minut temu | ocena: 100%
Liczba głosów:8
100%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~taka prawda Użytkownik anonimowy
~taka prawda :
Brak zdjęcia ~taka prawda Użytkownik anonimowy
Franciszek hipokryta ratuje naszego czarnego pasożytniczego i przestępczego wieprza przed sprawiedliwością w sądzie Dominikańskim a powinien go deportować na Dominikanę gdzie skrzywdził dzieci.
Przecież ten czarny wieprz jest wyrzucony ze stanu kapłańskiego więc nie ma prawa nawet przebywać w Watykanie.
To samo jest z innym naszym czarnym wieprzem gilem którego nasza prokuratura chroni przed sądem Dominikańskim
aresztując go w Polsce i odmawiając deportacji do Dominikany.
41 minut temu | ocena: 100%
Liczba głosów:7
100%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~vic Użytkownik anonimowy
~vic
Brak zdjęcia ~vic Użytkownik anonimowy
do ~Pan Pikuś:
Brak zdjęcia ~Pan Pikuś Użytkownik anonimowy
dzisiaj 09:25 użytkownik ~Pan Pikuś napisał:
A kto opłaca tych wszystkich złodziei, morderców, łapówkarzy itp. siedzących w polskich więzieniach?
Nie widzisz roznicy miedzy ksiedzem a zlodziejem? Na dzien dzisiejszy faktycznie nie ma roznicy. W zalozeniu ksiadz to miala byc taka osoba ktora powinna ludzi uczyc jak postepowac np. wg. 10 przykazan. To miala byc osoba z ktorej ludzie mieli brac przyklad. No i biora - jak ksiadz goli owieczki, gwalci dzieci to i zwykly obywatel tez to robi. Tylko roznica jest taka, ze zlodziej siedzi w wiezieniu a ksiadz plawi sie w dobrobycie, nie ponosi zadnych konsekwencji i my na to placimy.
51 minut temu | ocena: 91%
Liczba głosów:49
91%
8%
| odpowiedzi: 4
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Joann Bieda Użytkownik anonimowy
~Joann Bieda :
Brak zdjęcia ~Joann Bieda Użytkownik anonimowy
Dlaczego tak malo zarabiamy ? Bo rzad nasze (NASZE !) pieniadze dal KOSCIOLOWI !!! za friko , pod wieloma postaciami od zywej gotowki (konkordat i inne bandyckie umowy za naszymi plecami !) po przez inn formy wartosci jak np. po 15 ha do kazdej parafii (kk to wykorzystal i natworzyl multum nowych parafii, zeby zagarnac jak najwiecej ziemi !) i sponsorowane przejmowanie dzialek i nieruchomosci w intratnych miejscach i zwolnienia z podatkow np. na to konto wielu ksiezy sprowadzilo bez cla po ponad 1000 (tysiac !) samochodow..i co z tego, ze przykazanie mowi.."NIE KRADNIJ" ! Przeciez to nie dotyczy tych wybrancow !
dzisiaj 09:06 | ocena: 83%
Liczba głosów:137
83%
16%
| odpowiedzi: 6
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~w oparach absurdu Użytkownik anonimowy
~w oparach absurdu :
Brak zdjęcia ~w oparach absurdu Użytkownik anonimowy
no normalnie aż mnie zatkało.
A dlaczego panie papież ten obrzydliwy zbok nie siedzi w watykanskim lochu, przypięty łancuchem do ściany ,gołym tyłkiem na kamiennej posadzce?
No naprawdę jestem pod wrażeniem surowości Watykanu. Areszt domowy w luksusowej rezydencji. A żarcie pewnie przywożone z najlepszych włoskich knajp. Jak on biedactwo przeżyje taką traumę?
Cały ten kościów to kupa śmiechu prosto w nos głupkowatym zindoktrynowanym wyznawcom. No i jak katoliki? co na to powiecie?
40 minut temu | ocena: 88%
Liczba głosów:9
88%
11%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
ghazi ghazi Onet Zobacz profil
ghazi :
ghazi ghazi Onet Zobacz profil
Pomijając etyczny aspekt ekscesów biskupa, to robi on dla kościoła i dla Polski kawał dobrej roboty.
Sława Polski w świecie rośnie w myśl zasady: "nie ważne co mówią, aby tylko mówili", ponadto biskup pokazuje że księża też czują kochają i używają życia, prawie normalni ludzie. Postawa biskupa jest jawną reklamą i apoteozą życia w stanie duchownym, tu jest czas nie tylko na umartwianie ale i na drobne przyjemności.:)
Chyba zaczęła ostatnio wzrastać liczba powołań do stanu duchownego w Polsce, kościół raczej nie zdaje sobie sprawy jak wielkie zasługi w tym zbożnym dziele ma Pan Wesołowski. Chyba wierni powinni zrobić ściepę na pomnik biskupa podtrzymującego żar religijny w Polsce, podam swój projekt. Wyobrażam sobie biskupa siedzącego siedzącego na ławeczce, na kolanach(w tym jedno odsłonięte) trzyma dziecię płci męskiej cudnej urody a w ręku trzyma słoik z bitą śmietaną.
dzisiaj 09:09 | ocena: 83%
Liczba głosów:55
83%
16%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~mm Użytkownik anonimowy
~mm
Brak zdjęcia ~mm Użytkownik anonimowy
do ~Alleluja i od tyłu!:
Brak zdjęcia ~Alleluja i od tyłu! Użytkownik anonimowy
dzisiaj 09:00 użytkownik ~Alleluja i od tyłu! napisał:
* ks: Waldemar B., "Myślał, że dzieciak twardo śpi i folgował sobie, ocierając się o jego nagie ciało. Ponadto sfilmował tę perwersje" ujawnił mediom prokurator. Zgarnięty przez policję z plebani parafii Matki Bożej Różańcowej w W. (diecezja bydgoska). B
No tak oni w nic nie wierzą tylko w seks i kasę , nie pracują ,a wypłata jest .To największy błąd ludzkości, są potrzebni jak piąte koło w wozie . Współpracują z władzami i otrzymują kasę bez zgody społeczeństwa /konkordat/. Religia odbiera wolność myślenia człowiekowi, to zwyczajne niewolnictwo/nakazy i zakazy dla pospólstwa . Jezus nie zakładał kościołów nie odprawiał rytualnych mszy.
dzisiaj 09:23 | ocena: 95%
Liczba głosów:41
95%
4%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~KKoby Użytkownik anonimowy
~KKoby :
Brak zdjęcia ~KKoby Użytkownik anonimowy
Jak wydalono go ze stanu duchownego, to wiedzieli, że jest winny. I co puścili luzem? Przecież to co zrobił to zbrodnia. Więc nie arcybiskup, tylko zbrodniarz i zboczeniec. Teraz areszt domowy, jak więzień polityczny ( i to nie każdy)? To po prostu tolerancja dla pedofilii. Nie ma co się zachwycać, kontynuacja postępowania JPII.
dzisiaj 08:54 | ocena: 96%
Liczba głosów:90
96%
3%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Waldemar Rajca
Waldemar Rajca
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk
Janusz Palikot
Janusz Palikot