WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-politolog-dla-ft-putin-sam-zapedzil-sie-w-kozi-rog/d4bt3 przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-30 11:04:33 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Rosyjska politolog dla "FT": Putin sam zapędził się w kozi róg - Wiadomości
25 minut temu

Rosyjska politolog dla "FT": Putin sam zapędził się w kozi róg

Taktyczne zwycięstwa często kończą się strategicznymi przegranymi i taki właśnie los czeka Władimira Putina, który swą brutalną polityką sam zapędził się w kozi róg - pisze rosyjska politolog Lilia Szewcowa na łamach dzisiejszego "Financial Timesa".

Poleć
Udostępnij
4
Skomentuj
Antyputinowski protest w Gruzji Foto: VANO SHLAMOV / AFP

"Początkowo kalkulacje Putina wydawały się słuszne: Zachód przełknął aneksję Krymu, a Ukraińcy nie stawiali oporu z obawy przed wojną na pełną skalę. To z kolei popchnęło Rosję na ścieżkę wojskowo-patriotycznej mobilizacji, uzasadniając roszczenia Putina do władzy absolutnej bez konieczności sięgania po masowe represje" - przypomina Szewcowa, ekspertka Moscow Carnegie Center i autorka książki "Putin's Russia" (Rosja Putina).

"Jesteśmy na skraju kolejnej wojny światowej"

"Jesteśmy na skraju kolejnej wojny światowej, ale nie chodzi tu tylko o Rosję i jej imperialne cele" - przekonuje Allen B. West

Zastrzega jednak, że "zmieniając Rosję w państwo stanu wojny, Putin zapoczątkował proces, którego nie może już powstrzymać, i uczynił z siebie zakładnika samobójczego stylu rządów".

Zdaniem Szewcowej, rosyjski prezydent sam postawił się w sytuacji, w której nie może zrezygnować z dobrowolnie przyjętego "paradygmatu wojny", nie ryzykując przy tym utraty władzy. "Nie uniknie powrotu do (retoryki) oblężonej twierdzy. Może rządzić tylko przez ujarzmienie narodu w sposób dający się uzasadnić jedynie wojną" - dodaje.

Szewcowa przypomina, że realizując obecny kurs polityki wobec Ukrainy i Zachodu, Putin zdemontował pozimnowojenny ład, który pozwalał Rosji na gospodarcze zbliżenie z Zachodem przy jednoczesnym izolowaniu Rosjan od jego wpływów. Tymczasem "agresja, jakiej się dopuścił, gwarantuje, że ukraiński sąsiad już zawsze będzie miał oczy zwrócone na Zachód" - podkreśla.

Choć Zachód dowiódł, że nie zamierza stać na straży międzynarodowych gwarancji integralności terytorialnej Ukrainy ani też osłaniać jej własnym "parasolem bezpieczeństwa", a "rozbiór" tego państwa po cichu staje się faktem za przyzwoleniem Zachodu, to - zdaniem Szewcowej - nie oznacza, że Putin wygrywa.

"Wręcz przeciwnie - Putin znów się przeliczył. Myśli, że może pójść w ślady dawnych rosyjskich przywódców i poskramiać swoich poddanych, stawiając Rosję w stanie permanentnej konfrontacji ze światem zewnętrznym. (...) (Jednak) społeczeństwo rosyjskie zaakceptuje tylko szybką i zwycięską wojnę. Nie jest przygotowane na rozlew krwi" - przekonuje rosyjska ekspertka.

"Niewielu jest gotowych ginąć za reżim Putina. Patriotyczny nastrój już zaczęły podminowywać wiadomości o setkach rosyjskich żołnierzy zabitych na Ukrainie, których ciała po cichu pochowano w Rosji" - pisze Szewcowa.

Do tego dochodzą problemy gospodarcze, które - jej zdaniem - wkrótce dadzą się Rosjanom we znaki. Już teraz 37 proc. z nich uważa, że interesy jednostki są ważniejsze od interesów państwa - zauważa Szewcowa, dodając: "Putin to nie nowy Stalin. Nie jest w stanie zmobilizować Rosji do kolejnej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej".

"Ironia w obecnej sytuacji polega na tym, że Noworosja (do której utworzenia na wschodniej Ukrainie dążą prorosyjscy separatyści - red.) wkrótce stanie się problemem dla rosyjskiego prezydenta. Kreml będzie musiał radzić sobie z uzbrojonymi po zęby rebeliantami, rozczarowanymi, że nie udało im się uzyskać »stypendium« od Moskwy, a tymczasem w kraju zaczyna się podnosić fala sprzeciwu" - przewiduje analityczka.

Moskwa będzie musiała "trzymać swoich bohaterów na dystans". "Ci, którzy odważnie walczą za »rosyjski świat«, szybko mogą stać się dla Putina zagrożeniem, jeśli zezwoli im się na wejście do Rosji właściwej. W ojczyźnie mile widziani są tylko w trumnach" - konkluduje Szewcowa.

(JM)

Poleć
Udostępnij
4
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Pan Wołodyjowski Użytkownik anonimowy
~Pan Wołodyjowski :
Brak zdjęcia ~Pan Wołodyjowski Użytkownik anonimowy
KTO NAJGORSZY – BANDERA, STALIN czy HITLER ???
1. Ukraińcy – masakra wołyńska, bandy UPA
2. Rosjanie – masakra katyńska + 40 lat komunizmu
3. Niemcy – Auschwitz, Treblinka, 6 lat okupacji.
RODZI SIE PYTANIE CZY FAKTYCZNIE ROSJANIE BYLI CI NAJGORSI ???. Czy za komuny było aż tak źle – przecież przynajmniej wszyscy mieli prace. A teraz co jest – wielka lipa. Młodzi wyjechali na zachód bo tu nie ma u nas żadnych perspektyw i teraz zostało nas tu w PL kilku dziadków, którzy może pociągną jeszcze ze 2-3 lata, choć patrząc na wysokość emerytur trudno raczej będzie. Z drugiej strony jaki jest sens pompować balon nienawiści do Rosjan, gdzie większość z nas i tak ich pozytywnie odbiera. A sondaże typu „czy boisz się agresji z ich strony” są całkiem nie na miejscu. Politycy w naszym kraju muszą wreszcie zrozumieć, że nie mamy ochoty nadstawiać gardeł za ukrainę, bo nigdy nic nas z nimi pozytywnego nie łączyło. Muszą zrozumieć, że pchanie nas na ścieżkę wojenną z Rosjanami spowoduje, iż ciężko nam będzie przeżyć od pierwszego do pierwszego. Ale ich to do końca chyba nie obchodzi jak będzie żył zwykły polski obywatel. Oni żyją w świecie nie kończących się odpraw, nagród i podwyżek - bóg wie za co !!!. A Rosjanie.. no cóż może nie są idealni fakt, ale przynajmniej wyzwolili nas spod okupacji hitlerowskiej i dziś możemy żyć w niepodległym kraju, a nie być np. jakąś tam pseudo republiką typu abchazja czy krym.
Kończe, dzięki za uwagę.... Wiem, że merytorycznie w tych swoich wypocinach wypadłem przeciętnie, ale nie każdy potrafi piękne mega intelektualne zdania układać. Ja to co napisałem wale prosto z serducha, bo krew mnie zalewa jak widze co się obecnie dzieje w naszym kraju.
19 minut temu | ocena: 58%
Liczba głosów:160
41%
58%
| odpowiedzi: 29
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Feniks . Użytkownik anonimowy
~Feniks . :
Brak zdjęcia ~Feniks . Użytkownik anonimowy
Bardzo wygodnie jest twierdzić że Putin to diabeł, Rosja to wróg, oni nie przestrzegają praw człowieka i zachodnich standardów demokracji. Przyjmować postawę mentora, a " w środku" myśleć sobie, że jak byłoby fajnie gdyby Rosja się rozpadła. Jak fajnie byłoby położyć łapy na ich ropie, gazie, bogactwach naturalnych. A może by tak "wyhodować" u nich jakąś "demokratyczną" ( usłużną wobec zachodu , tak jak nasza solidarność ) opozycję i rozwalić ich od środka? W tym celu tworzy się " obraz wroga, diabła" urabiając opinię publiczną przy pomocy nachalnej, bazującej na emocjach propagandy. Uważam że światu jest potrzebna przeciwwaga wobec amerykańskiej dominacji, roznoszenia gdzie popadnie "wolności i demokracji", prymitywnego zachłannego kapitalizmu ( śmieciowe umowy i bezrobocie, połączone z masową emigracją najzdolniejszej młodzieży).
18 minut temu | ocena: 57%
Liczba głosów:88
57%
42%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Kassandra Użytkownik anonimowy
~Kassandra :
Brak zdjęcia ~Kassandra Użytkownik anonimowy
można to skwitować krótko - pilnuj szewcze kopyta, jakoś ta baba nie odnosi sie do sytuacji kiedy z wizytą wraz z rakietami przybyli Rosjanie na Kubę, wtedy Kennedy w arogancki i dosadny sposób przedstawił punkt widzenia USA na obecność rakiet w niewielkiej odległosci od USA grożąc formalną wojną.
Dzisiaj okazuje się, że jak Putin broni swoicj interesów bedąc w gorszej sytuacji niż wówczas USA, to w opinii takich szewców pióra jest przegranym politykiem
Ale nie ma się co dziwić, to polskojęzyczne forum realizuje wytyczne z filmu o Bondzie - Jutro nie umiera nigdy , samo realizując swoją wizję świata
14 minut temu | ocena: 50%
Liczba głosów:75
50%
49%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~z Użytkownik anonimowy
~z :
Brak zdjęcia ~z Użytkownik anonimowy
Putin przegrał. Przestał być partnerem politycznym, stał się przeciwnikiem. Rosja przestała być dobrym miejscem do inwestycji. Rosjanie stracili sympatię świata jeśli jakąś mieli. Rosja traci inwestorów i ma spadki na giełdzie. Koniec udawania że Rosja to europejski kraj i część cywilizowanego świata. Putin przegrał. Rosja ma ostatnią szansę, wymienić Putina na nowy model.
21 minut temu | ocena: 55%
Liczba głosów:158
55%
44%
| odpowiedzi: 13
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~putin wszystko przegrał Użytkownik anonimowy
~putin wszystko przegrał :
Brak zdjęcia ~putin wszystko przegrał Użytkownik anonimowy
Putin to przegrany, a nie zwycięzca.

"1. Chciał, żeby Ukraina pozostawała krajem pozablokowym, neutralnym i przyjaznym Rosji. Wynik: Ukraina aż rwie się do NATO. Na terytorium kraju odbywają się wspólne ćwiczenia z armiami krajów Sojuszu. A oprócz tego Kijów poinformował o dostawach zachodniej broni dla wojska Ukrainy."
"2. Chciał osłabić Sojusz Północnoatlantycki. Wynik: NATO się wzmacnia, wojskowe budżety krajów zachodnich rosną."
"3. Chciał wbić klin między Europę i Amerykę. Wynik: konsolidacja krajów Zachodu w obliczu agresji putinowskiej. I sankcje synchronicznie przyjmują, i działają wspólnie."
"4. Chciał pogłębić różnice między wschodnimi i zachodnimi regionami Ukrainy. Wynik: powstał jeden polityczny naród (z wyjątkiem części obwodów donieckiego i ługańskiego). Po raz pierwszy po uzyskaniu niepodległości w czasie kampanii prezydenckiej kandydat Poroszenko zwyciężył we wszystkich bez wyjątku regionach kraju. Do czasu wmieszania się Putina, zachód Ukrainy głosował na jednego kandydata, a wschód na drugiego (2010 - zachód za Tymoszenko, wschód za Janukowyczem, 2004-2005 - zachód za Juszczenką, wschód za Janukowyczem)."
"5. Chciał, żeby Ukraina wstąpiła do Unii Celnej. Wynik: nie dojdzie do tego nigdy. Ukraina podpisała umowę stowarzyszeniową z UE i chce eurointegracji."
"6. Chciał utworzyć marionetkowe państwo Noworosja od Doniecka po Odessę. Wynik: kontroluje mniejszą część obwodów donieckiego i ługańskiego. Zginęło 3000 ludzi - Rosjan i Ukraińców."
"7. Chciał zwiększyć swoje wpływy na świecie. Wynik: stał się pariasem. A kraj jest pod sankcjami."
"8. Chciał sankcjami na żywność ukarać Zachód. Wynik: ukarał naród rosyjski. Ceny na produkty wzrosły (na mięso do 40 proc., na mleko do 20 proc.), a na Zachodzie spadły."
"9. Chciał mieć w Kijowie lojalną wobec siebie władzę a la Janukowycz. Dostał w 100 proc. antyputinowską."
"10. Chciał, żeby ukraiński naród go szanował. A wiecie sami, jak go tam teraz nazywają."
"11. Chciał rozszerzenia Unii Euroazjatyckiej. Wynik: rozszerzyła się Unia Europejska. Podczas rządów Putina, do UE wstąpiło 13 krajów, a do Putina nikt. Nawet Kazachstan zastanawia się czy nie lepiej mu wyjść spod opieki putinowskiej Rosji."
14 minut temu | ocena: 54%
Liczba głosów:50
46%
54%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~ss Użytkownik anonimowy
~ss :
Brak zdjęcia ~ss Użytkownik anonimowy
Czas Putina już się skończył, a jego klęska jest tylko kwestią czasu. Jak słusznie zauważa autorka, Putin stał się zakładnikiem własnej polityki i wojny, której żadna miarą wygrać nie może. Z przyjaznego Rosji narodu Ukraińskiego uczynił wrogów, pokazał swoje oblicze światu. Odpływają z Rosji zagraniczni inwestorzy, bo po prostu interesy w Rosji przez sankcje stały się niepewne, a system finansowy trzeszczy w posadach i za chwilę runie, o czym wiedzą mądrzejsi ludzie w Rosji. Dlatego "przyjaciele" Putina wkrótce sami go obalą po cichu, bo szkodzi ich forsie.
13 minut temu | ocena: 52%
Liczba głosów:38
47%
52%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~czeczot Użytkownik anonimowy
~czeczot :
Brak zdjęcia ~czeczot Użytkownik anonimowy
Rosja to największe państwo na świecie pod względem powierzchni, posiada ogromne ilości surowców naturalnych, potencjał ludzki, dziedzictwo kulturowe i pomimo to nadal jest krajem biedy i zacofania (szczególnie na prowincji) w porównaniu do wysoko rozwiniętych krajów zachodnich. Rosji niewątpliwie zaszkodził w rozwoju system bolszewicki, pomimo wysłania pierwszego człowieka w kosmos, brak było podstawowych dóbr konsumpcyjnych a ludzie żyli na niebywale niskim poziomie przy jednoczesnym zniewoleniu dusz. Teraz w warunkach globalizacji, wolnego handlu, błyskawicznej wymiany informacji Rosja ze swoim potencjałem ma szansę stać się światowym mocarstwem ekonomicznym ale ….. na przeszkodzi stoi Putin, który prowadzi Rosję do zguby i podejmuje działania zupełnie niezgodne z rosyjską racją stanu, odcina ją od świata, rynków zbytu, know-how i technologii, zamiast tego zbroi się na potęgę i prowadzi imperialistyczną politykę rodem z XIX wieku dokonując podbojów terytorialnych i aneksji.
14 minut temu | ocena: 52%
Liczba głosów:34
47%
52%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Tylko Ja Użytkownik anonimowy
~Tylko Ja :
Brak zdjęcia ~Tylko Ja Użytkownik anonimowy
A miałbym kilka pytań, do tego rodzaju polityków, znaFców i "ekspertów"...
1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy “Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej “transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie, przez co upadały, podczas gdy Niemcy nie mieli problemów z finansowaniem własnych?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do “odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca “kaźni Rosjan” i “polskich morderców”?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o “mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o “polskich obozach koncentracyjnych”?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie stosuja amunicję ze zubożonymi uranem, przez co np. w Iraku choruje wiele osób, w tym dzieci?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
...
2 minuty temu | ocena: 50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~czeczot Użytkownik anonimowy
~czeczot :
Brak zdjęcia ~czeczot Użytkownik anonimowy
Gdy zaatakują nas zielone ludziki, samoloty i śmigłowce Bundeswehry się nie wzniosą bo nie mają części zamiennych. Czesi i Słowacy jak to zawsze w historii bywało przywitają zielone ludziki kwiatami. Litwa, Łotwa i Estonia zostaną zajęte przez zastęp pionierów. Pierwszy lotniskowiec amerykański dopłynie w rejon Bałtyku po dwóch tygodniach czyli już po wszystkim.
Na portalach zostaną już tylko russkie trolle z ich peanami na część promieniejącego słońca wschodu urzędującego na kremlu. Internet zostanie odcięty od świata i jak będziemy chcieli coś przeczytać to tylko przedruki z prawdy i rusia today plus komentarze ruskich trolli i naszej rodzimej V kolumny pożytecznych głupców. Zupełnie jak teraz, po przeczytaniu jakiegoś artykułu skrolujemy ekran w dół i widzimy na zielono tylko wpisy zielonych ludzików z Olgina.
O ile teraz możemy polemizować choć przez chwilę zanim post nie zniknie po zaciętej akcji minusowania o tyle po inwazji w realu zielonych ludzików jakakolwiek wolność słowa zostanie zakazana.
16 minut temu | ocena: 57%
Liczba głosów:63
42%
57%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Nil Użytkownik anonimowy
~Nil
Brak zdjęcia ~Nil Użytkownik anonimowy
do ~Pan Wołodyjowski:
Brak zdjęcia ~Pan Wołodyjowski Użytkownik anonimowy
19 minut temu użytkownik ~Pan Wołodyjowski napisał:
KTO NAJGORSZY – BANDERA, STALIN czy HITLER ???
1. Ukraińcy – masakra wołyńska, bandy UPA
2. Rosjanie – masakra katyńska + 40 lat komunizmu
3. Niemcy – Auschwitz, Treblinka, 6 lat okupacji.
RODZI SIE PYTANIE CZY FAKTYCZNIE ROSJANIE BYLI CI NAJGORSI ???. Cz
rosjanie tylko katyn ,moze warto przerobic historie ,juz przed II wojna swiatowa na tzw dalekich kresach ktore nie wrociły do Polski rosjanie zabili ponad 100 tys Polaków ,nie wspominajac o wywozkach,okres II wiojny setki tysieczy wypedzonych uwiezionych na syberi i w kazachstanie,setki tysiecy wymordowanych,po II wojnie dziesiatki tysiecy zabitych Polaków tych ktorzy walczyli z komunstami,nie bede wracał do czasów zaborów ,bo juz ostatni wiek daje rosji miano najwiekszych zbrodniarzy ,a pol wieku komunizmu cofnelo nas do epoki z której nie mozemy do tej pory wyjsc ,co po czesci jest zasługa ludzi którzy w PRL byli waznymi postaciami
3 minuty temu | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

eWKratke
eWKratke
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki