WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16712830,Szpital_przy_Borowskiej_odniosl_sie_do_smierci_8_latka.html?lokale=trojmiasto przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-27 11:07:13 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Szpital przy Borowskiej odniósł się do śmierci 8-latka [OŚWIADCZENIE]

Szpital przy Borowskiej odniósł się do śmierci 8-latka [OŚWIADCZENIE]

Wiadomości >  a-Lokale
s
26.09.2014 21:14
A A A Drukuj
Ambulans przed SOR-em przy Borowskiej

Ambulans przed SOR-em przy Borowskiej (Fot.Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta)

Uniwersytecki Szpital Kliniczny odniósł się do śmierci 8-latka. Zobaczcie oświadczenie dyrektora.
Stanowisko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu w sprawie zdarzenia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym USK w dniu 22 września 2014 r.

W celu przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego dyrektor USK powołał specjalny zespół, w skład którego weszli m.in. konsultant krajowy w dziedzinie intensywnej terapii oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinie neurochirurgii i chirurgii naczyniowej. W związku z zakończeniem prac zespołu, uzyskaniem dodatkowych informacji oraz ustaleniami zawartymi w raporcie zespołu przedstawiamy stanowisko szpitala.

Zgodnie z ustaleniami zespołu prowadzącego postępowanie wyjaśniające, po lądowaniu zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z pacjentem z urazem wielonarządowym powinien on niezależnie od innych okoliczności zostać przyjęty do USK celem podjęcia leczenia. Zespół dopatrzył się nieprawidłowego postępowania lekarzy SOR biorących udział w podejmowaniu decyzji o skierowaniu zespołu LPR do innego szpitala. Decyzja o skierowaniu pacjenta do innego szpitala w ocenie zespołu była błędna. Powyższe ustalenie zespołu wynika w jego ocenie z faktu nieprzestrzegania procedur szpitalnych dotyczących SOR i Centrum Urazowego. Dotychczasowe stanowisko USK było oparte o niepełne informacje o faktycznym przebiegu zdarzenia.

W związku z ustaleniami zespołu wyjaśniającego zostały podjęte decyzje:

- o zawieszeniu w czynnościach lekarzy biorących udział w podejmowaniu decyzji o skierowaniu pacjenta do innego szpitala, do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez organa kontroli;

- oraz o kolejnym przeszkoleniu personelu SOR w zakresie zadań oddziału i Centrum Urazowego, w szczególności w zakresie współpracy z innymi komórkami medycznymi USK, jak również Pogotowiem Ratunkowym.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny wyraża głęboki żal, że doszło do zdarzenia, które nie powinno mieć miejsca. Jednocześnie deklaruje wolę pełnej współpracy z prokuraturą i organami kontrolnymi w celu rzetelnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Tagi:

Zobacz także
 • 6
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • Oceniono 47 razy 43

  Szpital nie może wyrażać żalu. Żal może wyrazić człowiek, a żaden tego nie zrobił. Tyle się mówi o "złotej godzinie" o udzielaniu pomocy ofiarom wypadków, uczy się tego nawet starszaki w przedszkolu, a szpitalnym leniwcom nie chciało się zmobilizować do ratowania życia dziecku. Bo w szpitalu był tylko jeden konował? I nie było telefonów żeby wezwać drugiego, który pewnie w tym czasie- przynajmniej teoretycznie - dyżurował pod telefonem? Za takie coś powinno się doktora zawieszać w prawie wykonywania zawodu aż do decyzji sądu o ewentualnym przywróceniu uprawnień. Skoro kierowcy prowadzącego pod wpływem policjant z automatu zabiera prawo jazdy, tym bardziej powinna być taka możliwość w stosunku do lekarza, który nie udzielając pomocy staje się potencjalnym zabójcą, podobnie jak pijany kierowca.

 • Oceniono 26 razy 22

  To on jeszcze na stanowisku? Premierka zdobyłaby od razu uznanie gdyby go wyrzuciła z roboty lub co najmniej zawiesiła na czas dochodzenia

 • garfield69

  Oceniono 24 razy 20

  Polska szybko stacza sie do poziomu krajow III Swiata. Co jest dla tych krajow charakterystyczne ?
  Brak odpowiedzialnosci za czyny I slowa. ktos kogos oszuka,okradnie, pobije lub nawet zabije a wszyscy przechodza nad tym faktem do porzadku dziennego.
  Dyrektor tego szpitala powinien byc natychmiast zdjety ze stanowiska. Po prostu nie nadaje sie, skoro nie potrafi wyegzekwowac od swoich podwladnych wykonywania ich podstawowych obowiazkow. Natomiast lekarze, ktorzy podjeli decyzje o nieprzyjeciu rannego chlopca do szpitala powinni otrzymac kar bezwzglednego wiezienia.
  Moim zdaniem tylko I wylacznie surowe kary moga zmusic Polakow do odpowiedzialnosci za swoje czyny.

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 30 razy 18

  Jest mowa o zawieszeniu w czynnościach lekarzy biorących udział w podejmowaniu decyzji..., jest mowa o kolejnym przeszkoleniu personelu SOR w zakresie zadań oddziału i Centrum Urazowego, w szczególności w zakresie współpracy z innymi komórkami medycznymi USK, jak również Pogotowiem Ratunkowym, a gdzie do qrwy nędzy mowa o odpowiedzialności karnej, materialnej względem rodziny dziecka i gdzie mowa o pozbawieniu prawa wykonywania zawodu?

 • Oceniono 18 razy 16

  Byłem ok. 2 miesiące temu z ciężko chorą, w środku nocy - w szpitalu na Borowskiej !!! Oczywiście zostaliśmy odesłani z kwitkiem. Szpital ma duży parking można by tam jakiś market albo centrum logistyczne ulokować... Albo wywalić na zbity ryj dyrekcję, kadrę i... spróbować od nowa :(

 • atila12345

  Oceniono 13 razy 11

  "Decyzja o skierowaniu pacjenta do innego szpitala w ocenie zespołu była błędna. "
  Otóż, głupi dyrektorze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który - sądząc z tekstu oświadczenia - wstydzisz się własnego nazwiska, to nie była decyzja błędna. to była decyzja ZBRODNICZA. Po drugie, skoro w szpitalu nie przestrzegano procedur, to znaczy, że Dyrektor nie dbał o kontrolę przestrzegania tychże procedur tym samym jest oczywiste, że tenże dyrektorzyna nie ma kompetencji do zarządzania. Nie tylko szpitalem, ale czymkolwiek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX