WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16754168,Wg_abpa_Gadeckiego_nie_powinno_sie_uczyc_chlopcow_.html?lokale=trojmiasto przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-06 12:04:38 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Wg abpa Gądeckiego nie powinno się uczyć chłopców, że winni po sobie sprzątać?

Wg abpa Gądeckiego nie powinno się uczyć chłopców, że winni po sobie sprzątać?

Wiadomości >  a-Lokale
nat
05.10.2014 14:21
A A A Drukuj
Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

W wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" metropolita poznański sugeruje, że uczenie chłopców sprzątania prowadzi do kryzysu rodziny.
- Obecnie groźnym wyzwaniem jest - lansowana pod płaszczykiem programu równościowego - ideologia genderyzmu - mówi poznański hierarcha. - Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.

Cierpienie rodziny

Arcybiskup udziela wywiadu "Naszemu Dziennikowi" w przeddzień Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu Biskupów, podczas którego mowa będzie o rodzinie. Gądecki mówi o cierpieniu polskiej rodziny. Za spadek liczby urodzeń jego zdaniem odpowiada "mentalność antykoncepcyjna" i "indywidualistyczny model antropologii". Zamieszkiwanie par przed ślubem hierarcha przyrównuje do "eksperymentowania na osobach ludzkich". "Ideologia genderyzmu" pod płaszczykiem zachęcania do równego podziału obowiązków domowych, jest ukrytą promocją związków jednopłciowych.

Kościół się boi

- Kościół zawsze potrafił się bać - komentuje filozof, prof. Roman Kubicki. - Przykładem jest teoria Kopernika, która na przekór temu co widzą oczy ukazuje, że to nie Słońce kręci się dookoła Ziemi. Dzisiaj Kościół boi się zmian w sposobie organizacji społeczeństwa. W XXI wieku człowiek rodząc się jako kobieta nie jest już przypisany do z góry określonej roli, trudno temu zaprzeczyć. Kościół protestancki wykonał już krok do przodu i uznał, że kobiety mogą być kapłanami. Kościół rzymskokatolicki wciąż przyjmuje wobec zmian społecznych postawę lękliwą i skrajnie konserwatywną. A szczególnie Kościół w Polsce, gdzie biskupi są szczególnie konserwatywni.

Cały wywiad abpa Gądeckiego w Naszym Dzienniku

Zobacz także
 • 2
 • 46
Komentarze (287)
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 634 razy 606

  Ludzie, czego wy od nich oczekujecie? Przecież to prawie wszystko powyrastało z wielodzietnego, mentalnego Średniowiecza, gdzie sutanna była wyrocznią, jedynym źródłem poglądów na wszystko i jedynym punktem odniesienia.

 • najada2

  Oceniono 408 razy 404

  Az nie wierze!To nie zart?(chociazby to o sprzataniu przez chlopcow po sobie?)A jezeli nie,to moze arc.pozwoli sobie przypomniec niektore fakty dotyczace chociazby historii chrzescijanstwa.Chociazby to,ze jeszcze przed schizma-kiedy kosciol chrzescijanski byl jeden,kobiety mogly piastowac(chociazby w Bizancjum) w nim odpowiedzialne stanowiska?Zreszta z tego co sie orientuje,jak na swoje czasy Jezus rowniez byl"feminista"i"genderowcem".Na dzien dzisiejszy wlasciwie tylko w kosciele katolickim(rowniez i moim)rola kobiety ogranicza sie glownie do bycia kucharka,praczka i sprzataczka-patrz zakonnice.W ten sposob ma sie przejawiac"szacunek do kobiet wiekszy niz w pozostalych krajach Europy"(cyt.arc.Ryczana).Naprawde"wielebny"uwaza,ze dla dziewczynek jest zaszczytem sprzatanie po chlopcach?(a jezeli tak to jestem strasznie ciekawa dlaczego.W czym sa lepsi-gorsi niewatpliwie tez nie sa :)Kto nabalaganil ten sprzata po sobie,reszta conajwyzej moze pomoc o ile zechce i nie ma nic ciekawszego do roboty,proste?)Noz dzika furia czlowiekiem trzesie,kiedy czyta takie madrosci wyksztuszone przez"moralne autorytety"!

 • kalebas

  Oceniono 388 razy 376

  Kiedy żona nie posprząta, to mąż może ją przecież po chrześcijańsku przywołać do porządku, jak Bóg przykazał.

 • senior2244

  Oceniono 298 razy 294

  Wg tych spaślaków w purpurach powinno się uczyć chłopców aby nie oponowali jak ksiądz zdejmie sutannę i wciąga ich do swojego łóżka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX