WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/lawrow-krytykuje-zachod-glownie-usa/sdvz6 przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-27 22:50:05 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Ławrow krytykuje Zachód, głównie USA - Wiadomości
34 minuty temu

Ławrow krytykuje Zachód, głównie USA

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skrytykował w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ Zachód, w tym USA, m.in. za to, że "w sposób nieograniczony usprawiedliwia działania samozwańczych władz w Kijowie" przeciw ludności rosyjskojęzycznej. Jak mówił, kryzys na Ukrainie jest wynikiem zamachu stanu w tym państwie, który wsparły USA i Unia Europejska.

Poleć
Udostępnij
0
Skomentuj
Siergiej Ławrow Foto: Reuters

Ławrow nie szczędził także słów krytyki pod adresem NATO, twierdząc, że Sojusz nie jest zdolny do zmiany "swego kodu genetycznego, który został utworzony w epoce zimnej wojny".

Rosja szykuje się do wielkiej wojny?

Naukowcy z OSW twierdzą, że rozkręcona przez Kreml spirala militaryzacji mogła osiągnąć już "punkt, od którego nie ma odwrotu". Rosnące wydatki na armię mogą świadczyć o tym, że Rosja szykuje się do regularnej wojny.

Przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego, Ławrow oświadczył, że kryzys na Ukrainie jest wynikiem zamachu stanu w tym państwie, który wsparły USA i Unia Europejska. Szef rosyjskiej dyplomacji nie wspomniał, jak zauważa Associated Press, o oskarżeniach Zachodu pod adresem Rosji o to, że wysyła na wschodnią Ukrainę żołnierzy i sprzęt wojskowy w celu wsparcia prorosyjskich separatystów.

Zdaniem Ławrowa "cześć narodu ukraińskiego chciała bronić swych praw do języka ojczystego, kultury i historii" i "to właśnie atak na te prawa zmusił ludność Krymu do wzięcia losu w swoje ręce i dokonania wyboru na rzecz samostanowienia".

Minister spraw zagranicznych Rosji zarzucił Stanom Zjednoczonym "interwencjonizm militarny", co, jak pisze AFP, było zawoalowaną aluzją do ataków powietrznych w Iraku i Syrii.

USA wraz z koalicją państw, głównie arabskich, prowadzą od początku tygodnia naloty na terenie Syrii przeciwko organizacji Państwo Islamskie (IS). Od sierpnia ostrzeliwały pozycje IS w Iraku.

- Ingerencja militarna stała się normą mimo opłakanych wyników operacji wojskowych prowadzonych przez USA w ostatnich latach - powiedział Ławrow i jako przykłady wymienił Jugosławię, Irak, Libię i Afganistan.

Poleć
Udostępnij
0
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~cccp Użytkownik anonimowy
~cccp :
Brak zdjęcia ~cccp Użytkownik anonimowy
Demokracja, czas pokoju, względny dobrobyt - na nieszczęście są to czynniki, które usypiają społeczeństwa. W życiu politycznym najaktywniejsi muszą być ci, którym zależy na zmianach, na rozgłosie, na chaosie. Polityką interesują się w takich czasach najczęściej ludzie, którym niezbyt idzie w tzw. normalnym życiu. Bo normalni obywatele po prostu zajmują się życiem - miłością, zabawą -wolnością. Niestety, budzimy się często zbyt późno - kiedy już szaleją dżumy różnego rodzaju totalitaryzmów... Oby teraz było inaczej.

27 minut temu | ocena: 84%
Liczba głosów:65
84%
15%
| odpowiedzi: 6
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Lech Użytkownik anonimowy
~Lech :
Brak zdjęcia ~Lech Użytkownik anonimowy
Uważam podobnie jak minister Spraw Zagranicznych Rosji. NAsz rząd i media popierają faszyzm! Dziwne, ale nikt nie wspomina o wspólnych mogiłach ludzi w Donbasie , o spalonych w Odessie, zabitych dzieciach i mieszkancach Donbasu. Tylko patrzeć jak banderowcy zaczną nękać nas-Polaków na południowym wschodzie Polski!!!!! Ciekawe, że włądza nasza nie myśli o naszej mniejszości na Ukrainie.
Wreszcie ocknijmy sie, bo może być za późno!

No a zestrzelony samolot nad Ukrainą?! Nikogo to już nie obchodzi?! "Uderzony elementami o dużej energii" -hahahahahahhah.

Pozdrawiam wszystkich
23 minuty temu | ocena: 69%
Liczba głosów:136
69%
30%
| odpowiedzi: 8
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~ketjow Użytkownik anonimowy
~ketjow :
Brak zdjęcia ~ketjow Użytkownik anonimowy
Na Ukrainie rozpędzane są Marsze Pokoju
Marsz Pokoju w Zaporożu został brutalnie rozpędzony przez pracowników milicji i przedstawicieli Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Poinformował o tym prezes ogólnoukraińskiej organizacji społecznej Młodzież, Społeczność i Władza, Igor Sysojenko.
Jak powiedział, w Zaporożu na akcję przyszło około 1,5 tysiąca osób. Nie pozwolono im na wystąpienie przeciw wojnie.
Taka liczba protestujących zebrała się też w innym ukraińskim mieście – Odessie. Jednak im również nie udało się przeprowadzić Marszu Pokoju z powodu przedstawicieli nacjonalistycznego ugrupowania Prawy Sektor.
Wcześniej milicja rozpędziła Marsz Pokoju w Charkowie.
26 minut temu | ocena: 68%
Liczba głosów:103
68%
31%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Falcon Falcon Onet Zobacz profil
Falcon :
Falcon Falcon Onet Zobacz profil
Szkoda tylko, że Rosja dopiero teraz doszła do tych wniosków. Przecież odwiecznym celem reżimu z tzw. ameryki jest otaczanie Rosji (jak wcześniej Związku Radzieckiego). Przecież w 2005 roku euro-atlantyccy imperialiści mieszali na Ukrainie wprowadzając 'pomarańczowych cwaniaków'. Ci jednakże rzucili się na kasę i zapomnieli o interesach swoich mocodawców dlatego bardzo szybko (także wschód Ukrainy) pozbyto się cwaniaków. Tym razem euro-atlantyccy imperialiści postawili na degeneratów, dla których kasa nie miała znaczenia. No i polała się krew!!!
25 minut temu | ocena: 64%
Liczba głosów:84
64%
35%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
staliniec55 staliniec55 Onet Zobacz profil
staliniec55 :
staliniec55 staliniec55 Onet Zobacz profil
Hehehe UE wciska kit o jakiejś wojnie rosyjsko ukraińskiej! A prawda jest taka że Ukraina straciła 2 mln obywateli, półwysep Krym, kilkanaście helikopterów i samolotów, kilkadziesiąt wozów opancerzonych i czołgów, kilka tysięcy zabitych żołnierzy i w perspektywie 2 przemysłowe obwody chcą się odłączyć. Tymczaem Rosja jeszcze sie nie ruzyła i nie wkroczyła nigdzie hehehe
27 minut temu | ocena: 65%
Liczba głosów:78
65%
34%
| odpowiedzi: 11
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~bartek Użytkownik anonimowy
~bartek :
Brak zdjęcia ~bartek Użytkownik anonimowy
Dlaczego Rosja nie może być drugą Norwegią, tylko na wiele większą skalę? Przecież warunki mają do tego, tylu surowców nikt na świecie nie posiada. Dlaczego władza nie dzieli się "tym szczęściem" z obywatelami - właścicielami dóbr naturalnych. Dlaczego wciąż muszą ingerować w wewnętrzne sprawy sąsiadów, budować obraz swego wroga w postaci NATO, USA? Dlaczego nie mogą w spokoju i ciszy budować potęgi gospodarczej będącej w stanie skutecznie rywalizować z Ameryką, z Chinami. Może nawet wspólnie z Europą, przecież zachodnia Rosja to Europa...
27 minut temu | ocena: 54%
Liczba głosów:50
46%
54%
| odpowiedzi: 9
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~jasnowidz Użytkownik anonimowy
~jasnowidz :
Brak zdjęcia ~jasnowidz Użytkownik anonimowy
Rosja tylko przygotowuje się do obrony, To elity bankierów są w nieustającym podboju. Od ponad dwustu lat wszystko zło jest przez nich, tak Lenin też był przez nich finansowo wspomagany. Czytajcie książki takie jak np. Wojna o pieniądz prawdziwe źródła kryzysów finansowych - Autor Song Hongbing. Po zapoznaniu się z tą książką otworzą wam się oczy także na problem Ukraiński. Wszystko jest sterowanie nic nie dzieje się przypadkiem. Elity i władze w razie problemów kreują jeszcze większe kłopoty, aby je użyć i wykorzystać dla swojej korzyści. My natomiast myślimy że oni chcą zapobiec dalszej eskalacji problemów. O naiwności ludzka. PS. Taka jest ludzka natura chce wierzyć, że wszystko będzie OK. A kiedy nasi przywódcy polityczni szeptają uspokajające słowa nadziei i optymizmu, łykamy tę przynętę
19 minut temu | ocena: 52%
Liczba głosów:17
47%
52%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~przeKlej Użytkownik anonimowy
~przeKlej :
Brak zdjęcia ~przeKlej Użytkownik anonimowy
Miłość Polaków do Putina zrozumiałbym, jeśli Polska miałaby od lat najtańszy gaz w Europie.

Rosja ma najwięcej terenów na świecie, najwięcej surowców, ogromny potencjał ludzki, dziedzictwo kulturowe i nadal jest krajem biedy i zacofania w porównaniu do wysoko rozwiniętych krajów zachodnich. Rosji zaszkodził wieloletni epizod bolszewicki, którego jedynym osiągnięciem, trzeba to obiektywnie stwierdzić, było wysłanie pierwszego człowieka w kosmos, ale kosztem braku podstawowych dóbr konsumpcyjnych i niebywale niskiego poziomu życia obywateli i ich zniewolenia. Teraz w warunkach globalizacji, wolnego handlu, błyskawicznej wymiany informacji Rosja ze swoim potencjałem miałaby szansę stać się światowym mocarstwem ekonomicznym, niestety jak kiedyś Lenin teraz na przeszkodzi stoi Putin, który podejmuje działania zupełnie niezgodne z rosyjską racją stanu, odcina ją od świata, rynków zbytu, know how i technologii, zamiast tego Putin prowadzi imperialistyczną politykę rodem z XIX wieku poprzez podboje terytorialne. W XXI wieku w dobie globalnej wioski i wolnego handlu jest to podejście archaiczne no ale cóż Rosja jest chyba skazana na niewłaściwych władców – cień Iwana Groźnego z jego okrucieństwem i samodzierżawiem odcisnął wyraźne piętno na podświadomości tego narodu.


26 minut temu | ocena: 56%
Liczba głosów:78
43%
56%
| odpowiedzi: 3
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Prawda w oczy kole Użytkownik anonimowy
~Prawda w oczy kole :
Brak zdjęcia ~Prawda w oczy kole Użytkownik anonimowy
ahhahahaah i kto to mowi A JAK RASIJA wsparla zamach stanu w 45 w Polsce krajach baltyckich czechach slowacji jugoslawii rumunii bulgarii ukrainie bialorusi to co?????? jakoś nie mieli obiegcji ze pchali sie z tymi azjatyckimi buciorami w granice Polski i dokonali zamach stanu na demokracje ... i zabijali polskich patriotow i nie pozwolili na powrot rzadu na uchodzctwie gdyby nie to w Polsce zyło by sie na poziomie ... a teraz musimy nadrabiac jeszcze 20 lat bo dopiero nadrobilismy 25

A ruskie pamietam o wołyniu ... nie bójcie się
19 minut temu | ocena: 59%
Liczba głosów:44
40%
59%
| odpowiedzi: 6
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~ha ha ha Użytkownik anonimowy
~ha ha ha :
Brak zdjęcia ~ha ha ha Użytkownik anonimowy
Panie Łajzarow w UE ponad 60 % populacji jest anglojęzyczna ( zna język ) , w Rosji może 1 % ale Amerykanie też mogą się upomnieć o nich ? W Polsce jeszcze ok. 25 % pamięta ruski ale zna go poniżej 1 % . To też prawo do obrony ludności ruskojęzycznej poprzez zielone ludki ? :-)
16 minut temu | ocena: 71%
Liczba głosów:7
71%
28%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki
Jan Bogatko
Jan Bogatko
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke
Azrael
Azrael