WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/beata-szydlo-sikorski-mlodszym-zastepca-niesiolowskiego/fj13e przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-24 13:02:41 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Beata Szydło: Sikorski młodszym zastępcą Niesiołowskiego - Wiadomości
dzisiaj 11:02

Beata Szydło: Sikorski młodszym zastępcą Niesiołowskiego

- Radosław Sikorski dostał teraz zadanie specjalne: prowokować PiS. Stefan Niesiołowski byłby na stanowisku marszałka Sejmu zupełnie niepoważny, znaleziono zatem dla niego młodszego zastępcę - Sikorskiego - mówi Onetowi Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Poleć
Udostępnij
3
Skomentuj
Beata Szydło,fot.Żaneta Gotowalska/Onet Foto: Materiały OnetDB

Jacek Gądek: - Były już minister Radosław Sikorski (PO) marszałkiem Sejmu - to dla Pani powód do obaw czy radości?

Beata Szydło: - To zły sygnał dla polskiego parlamentaryzmu.

Bo?

Sikorski zostaje marszałkiem Sejmu tylko z jednego powodu: po to, żeby toczyć boje z opozycją. On przecież nigdy nie ukrywał swojego stosunku do PiS, np. mówiąc o "dożynaniu watahy". Teraz dostał zadanie specjalne: prowokować PiS. Stefan Niesiołowski byłby na stanowisku marszałka Sejmu zupełnie niepoważny, znaleziono zatem dla niego młodszego zastępcę - Sikorskiego. Mamy rok wyborczy, więc PO musi znaleźć sposób na to, aby się pozycjonować i toczyć spór, bo polaryzacja sceny politycznej służy Platformie.

To lepiej byłoby, żeby pozostał szefem MSZ?

Politykę zagraniczną Sikorski prowadził źle. Przede wszystkim nie ma jednoznacznego stanowiska Polski ws. wojny na Ukrainie - nie określono, jak Polska powinna prowadzić w tym zakresie swoją politykę. To jest efekt pracy Sikorskiego. On był bardzo nastawiony, ale na własną karierę. To zresztą jest taki człowiek: on realizuje przede wszystkim Radka Sikorskiego, a nie interes państwa.

Nietypowe pasje ministrów

Niektórzy ministrowie z rządu Ewy Kopacz (PO) mają nietypowe pasje. Na przykład minister sportu Andrzej Biernat (PO) - przed wejściem w politykę nauczyciel wf - uwielbia ogromnie jamniki i balet współczesny. Z kolei minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL) - nie tylko z zawodowego obowiązku - interesuje się biopaliwami.

1 października expose premier Ewy Kopacz - Pani oczekiwania?

Żadnych rewelacji ani dobrych informacji się nie spodziewam. Będzie to szkolna wypowiedź, w której pani premier powie, co chce zrobić. Nic więcej. Nie spodziewam się, żeby ten rząd miał w portfolio poważne tematy i reformy. I za mało czasu, i ekipa za słaba.

Duża liczba pań w rządzie to kwestia istotna?

Do rządu powinny trafiać osoby, które mają kompetencje do pełnienia najwyższych stanowisk. A czy to pani, czy pan - to już rzecz drugorzędna. Oczywiście dobrze, że kobiet w polityce jest coraz więcej i zajmują coraz wyższe stanowiska, ale w rządzie powinny decydować kompetencje.

Pani Maria Wasiak - nowa minister infrastruktury i rozwoju - ma dostać pół mln odprawy po odejściu ze stanowiska wiceprezes PKP. Jej praca mogła być tyle warta czy to przesada?

Pani Wasiak zasłużyła się tym, że chaos na polskich kolejach zamiast być porządkowany, wzrasta coraz bardziej. I ona teraz otrzymuje intratną odprawę jako osoba pełniąca w PKP wysokie stanowisko.

Nie wierzę, by udało jej się poprowadzić ten duży i skomplikowany resort. Akurat w resorcie rozwoju znajduje się bardzo poważny obszar - środki europejskie. Jej umiejętności i zdolności nie pozwalają myśleć, że sobie poradzi.

Jej jedną z pierwszych ministerialnych decyzji ma być przyznanie sobie - jako byłej wiceprezes PKP - wspomnianej odprawy. Powinna ją zwrócić, czy jej się zwyczajnie należy?

Pani Wasiak powie zapewne, że takie jest prawo i wszystko odbywa się lege artis. Nie spodziewam się jakiegoś jej gestu, który pozwoliłby sądzić, że teraz będą jednak obowiązywać inne, lepsze standardy. Zasłoni się przepisami i stwierdzi, że wszystko jest w porządku.

Zdaniem prof. Jadwigi Staniszkis premier Ewa Kopacz to "prowincjonalna lekarka". Inwektywa czy racjonalny osąd?

Ja cenię lekarzy i jestem przeciwna temu, by oceniać kogoś przez pryzmat zawodu, który wykonuje. Tak samo jest z panią Teresą Piotrowska (nową szefową MSW) - to, że z wykształcenia jest katechetką, nie jest dla mnie problemem, jeśli będzie dobrym ministrem i wykaże się kompetencjami.

Problemem Ewy Kopacz nie jest bycie lekarką, bo lekarze byli już wybitnymi politykami, jak np. prof. Zbigniew Religa. Jej problemem jest to, że ona nie poradzi sobie z zadaniem, które przed nią postawiono. Jej rząd będzie się jedynie koncentrował na rozwiązywaniu wewnętrznych problemów PO. Widać to już po składzie gabinetu. Decydowały dwie przesłanki: godzenie partyjnych frakcji i prywatna znajomość z Kopacz.

Ten rząd, jeśli uzyska wotum zaufania, przetrwa do wyborów 2015 r.?

Tak. Przetrwa. Nikt nie ma interesu w tym, żeby odbyły się wcześniej wybory.

PiS też nie?

Myślę, że w tej chwili nie ma odpowiedniego momentu na przyspieszone wybory. A żeby doszło do nich, to Sejm musiałby podjąć taką decyzję. PO z PSL się jednak dogadały i bronią własnych stołków. Będziemy mieć zatem rok z premier Kopacz.

(JM)

Poleć
Udostępnij
3
Tematy:
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
~podatnik :
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
Zastanawiam się czy polscy politycy - wszyscy razem - dążą do tego aby kolejne wybory miały coraz niższą frekwencję, aż do stworzenia sytuacji aby na wybory chodziły już tylko ich rodziny ?
Przecież oni robią wszystko co mogą aby zniechęcić nas do jakiejkolwiek aktywności obywatelskiej, na poziomie wyborczym.
35 % oddanych głosów na daną partię może dać jej władzę w Polsce nieomal absolutną, ale jeśli na wybory pójdzie 10 % obywateli, to KOGO będzie ta partia reprezentowała ???
Dramat ...
dzisiaj 11:53 | ocena: 95%
Liczba głosów:65
95%
4%
| odpowiedzi: 6
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~abcdef Użytkownik anonimowy
~abcdef
Brak zdjęcia ~abcdef Użytkownik anonimowy
do ~Adam:
Brak zdjęcia ~Adam Użytkownik anonimowy
dzisiaj 11:10 użytkownik ~Adam napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.
Oj, politycy, politycy! Wszyscy, od lewa do prawa, jesteście dobrzy, gdy jesteście w opozycji, gdy łasicie się do wyborców, obiecujecie wszelki dobrobyt i rozdajecie przywileje. A przecież wszyscy mieliście już władzę, kiedyś rządziliście, i co? Macie krótką pamięć, czy liczycie na to, że społeczeństwo nie będzie tego pamiętać? Oj, politycy, politycy - mylicie się, bardzo się mylicie - ludzie pamiętają! Wy z SLD, PIS, PO, PSL - wszyscy jesteście znani, bo już dawno daliście się poznać, jaż dawno wyszła z was wasza natura i kultura. Mówicie o Polsce i Polakach, a myślicie o sobie, swoich rodzinach i partyjnych kumplach. Obłudnicy! Władzy wam trzeba, i mamony, po to wyciągacie swoje ręce!
dzisiaj 11:28 | ocena: 89%
Liczba głosów:146
89%
10%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~MK nie z PO Użytkownik anonimowy
~MK nie z PO :
Brak zdjęcia ~MK nie z PO Użytkownik anonimowy
pis za wszelką cenę szuka sobie przeciwnika bo to sens ich istnienia. sprytne podburzanie naiwnej części społeczeństwa będącej ich elektoratem jest ich być albo nie. w normalnym merytorycznym działaniu ten zlepek frustratów nie ma szans.
bez wojenki ta sekta skazana jest na marginalizację.
A tak na marginesie czy ktoś wyobraża sobie tych "mężów stanu" jako poważnych reprezentantów Polski na arenie międzynarodowej. Byłoby pośmiewisko, porażka i żenada.
dzisiaj 11:24 | ocena: 65%
Liczba głosów:127
65%
34%
| odpowiedzi: 4
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~kolega Użytkownik anonimowy
~kolega :
Brak zdjęcia ~kolega Użytkownik anonimowy
PiS jak zwykle-na wesolo! Przypominam, ze niedawno wyrazali wotum nieufnosci dla rzadu i, gdyby wotum bylo przeglosowane, moglo dojsc do przedwczesnych wyborow. Coz takiego sie stalo, ze nagle PiS (jak i pozostali) nie jest tym zainteresowane? Proste-spoleczenstwo widzi na przykladzie Ukrainy do czego moze prowadzic agresywna polityka, zwlaszcza w stosunku do Rosji. Notowania PiS, na fali tych skojarzen, poprostu spadly. Hahahahaha. PiSiaczki sie boja...Maja czego, poniewaz oni by rzeczywiscie doprowadzili do zaostrzenia stosunkow z Rosja. Bojcie sie Polacy jesli Jaro dostanie kolo sterowe polskiego panstwa! Bojcie sie!
dzisiaj 11:42 | ocena: 60%
Liczba głosów:76
60%
39%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~moto Użytkownik anonimowy
~moto :
Brak zdjęcia ~moto Użytkownik anonimowy
'"... Nie wolno ubekom zabierać ich emerytur, ustawa dekomunizacyjna to absurd, Jaruzelskiemu należał się honorowy pogrzeb, komunistyczni patroni ulic mogą zostać, Powstanie Warszawskie było wynikiem romantycznych emocji, a w zamach w Smoleńsku wierzą paranoicy. Czyje to poglądy? „Gazety Wyborczej” – odpowie odruchowo młody polski patriota. Otóż każde z powyższych zdań to poglądy Janusza Korwin-Mikkego. .... .....". ........ z sieci.
dzisiaj 10:59 | ocena: 58%
Liczba głosów:153
58%
41%
| odpowiedzi: 14
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~czemu ta pani płacze? Użytkownik anonimowy
~czemu ta pani płacze? :
Brak zdjęcia ~czemu ta pani płacze? Użytkownik anonimowy
Jednak pan Kaczyński ma w sobie jakiś magnetyzm.Przyciąga do siebie ciekawe egzemplarze.Cudaków w tej partii jest chyba najwięcej na m2.Tylko nakręcone z jednej płyty.Jak nie : "wszystko przez Tuska"to sitwa,przemysł nienawiści,Niesiołowski to jadem pluje itp.Tak jakby członki PiS-u to same dzieciątka niewinne, mądre ,na dodatek jeszcze ładne.Tylko te ludzie niedobre nie chcą im wadzy dac.
dzisiaj 11:43 | ocena: 72%
Liczba głosów:43
72%
27%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~s Użytkownik anonimowy
~s :
Brak zdjęcia ~s Użytkownik anonimowy
O Sikorskim, czy Tusku można przynajmniej coś powiedzieć bo są wyraziści. A co można powiedzieć o różnej maści miernotach, głównie z PISu, które ich krytykują? Kim one są, co zrobiły dla Polski, jaką odpowiedzialność brały na siebie w swoim zawistnym życiu. Co one potrafią, znają choćby język angielski na poziomie umożliwiającym swobodę konwersacji? Mają partnerów za granicą inną niż Gruzja i Mołdawia? Czy kiedykolwiek będą o czymś ważnym dla Polski i Europy decydować? Przecież te polityczne dzieci nie potrafią nawet uzyskać władzy na krajowym podwórku, a przecież bardzo tego chcą. To jest żałosne. Na waszym miejscu cicho bym siedział, bo to wstyd być tyle lat w polityce i nic nie osiągnąć. Jesteście totalnymi amatorami.
40 minut temu | ocena: 56%
Liczba głosów:23
56%
43%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
prefiks prefiks Onet Zobacz profil
prefiks :
prefiks prefiks Onet Zobacz profil
Pani Beato, ale Was nawet specjalnie nie trzeba prowokować. Co chwilę sami sobie odrąbujecie część słupka popierając Chazana czy mówiąc, ze 14-letnie dziewczynki muszą rodzić. Jako prawica może i byście do czegoś doszli, ale jako katoprawica inkwizycyjna to raczej będzie ciężej.
dzisiaj 11:29 | ocena: 80%
Liczba głosów:85
80%
20%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~bergamo Użytkownik anonimowy
~bergamo :
Brak zdjęcia ~bergamo Użytkownik anonimowy
Odnosze wrazenie jakby w PiS rozpisano konkurs pt. "Kto powie cos glupszego o Sikorskim?" Wszyscy sie przescigaja w tej materii. Panowie poslowie, panie poslanki, dzielnie wytezaja swoje szare komorki aby cos glupiego palnac w mediach. Wyscig trwa i pewnie nie tak szybko sie zakonczy!
dzisiaj 11:09 | ocena: 67%
Liczba głosów:199
67%
32%
| odpowiedzi: 15
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~JK Użytkownik anonimowy
~JK :
Brak zdjęcia ~JK Użytkownik anonimowy
Sikorski "nigdy nie ukrywał swojego stosunku do PiS". Faktycznie - to PiS spowodowało, że Sikorski wybił się w polityce. Kaczyński wypromował go a teraz ma problem? Trzeba było uważać co się robi, teraz niech robi jak uważa. :)))
dzisiaj 11:43 | ocena: 85%
Liczba głosów:35
85%
14%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Waldemar Rajca
Waldemar Rajca
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk
Janusz Palikot
Janusz Palikot