WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/fragment-linii-tramwajowej-na-morene-drozszy-niz-zakladano-miasto-dolozy-4-6-mln/53j5n przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-30 14:26:55 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Fragment linii tramwajowej na Morenę droższy niż zakładano. Miasto dołoży 4,6 mln złotych - Wiadomości
dzisiaj 10:37

Fragment linii tramwajowej na Morenę droższy niż zakładano. Miasto dołoży 4,6 mln złotych

Firma Gdańskie Inwestycje Komunalne rozstrzygnęła drugi przetarg na budowę  fragmentu linii tramwajowej od ul. F. Rakoczego do ul. Myśliwskiej w dzielnicy Piecki Migowo. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ złożone oferty opiewały na zbyt wysokie sumy. W drugim podejściu oferenci nie obniżyli kosztów. Miasto zdecydowało się dołożyć ponad 4,6 mln zł do inwestycji.

Poleć
Udostępnij
0
Skomentuj

Zwycięzcą przetargu okazało się konsorcjum WPRD Gravel / TOR- KAR- SSON, które odnogę linii tramwajowej biegnącej z Siedlec do przystanku PKM Brętowo wykona za 22 989 618,74 zł brutto. Miasto przeznaczyło na ten cel 18 347 020,94 zł brutto, jednak zdecydowało się dołożyć brakujące 4,6 mln zł tak, by budowa mogła być kontynuowana jak najszybciej.

- W przetargu w 100 proc. decydowała cena. Od ogłoszenia zwycięzcy oferenci mają 10 dni na odwołania, a po upływie tego terminu przetarg zostanie wysłany do kontroli Urzędu Zamówień Publicznych. Termin zakończenia prac to 10 miesięcy od daty podpisania umowy - mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek z Gdańskich Inwestycji Komunalnych, firmy, która pełni rolę inwestora zastępczego w imieniu Gminy Miasta Gdańska.

W ramach tej inwestycji wybudowana zostanie linia tramwajowa o długości nieco ponad 700 metrów, która prowadzić będzie od ul. Rakoczego do ul. Myśliwskiej i składać się będzie z czterech przystanków (Budapesztańska, Bulońska, Myśliwska, Migowo). Przebudowana ma zostać także istniejąca infrastruktura - powstaną nowe skrzyżowania, przejścia dla pieszych, drogi rowerowe i zatoki autobusowe.

Budowa linii tramwajowej na Piecki Migowo rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku. Zgodnie z planem inwestycja ma być gotowa w 2015 roku.

(mkw)

Poleć
Udostępnij
0
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~sss Użytkownik anonimowy
~sss :
Brak zdjęcia ~sss Użytkownik anonimowy
rozpocznie się w listopadzie 2013r? to znaczy że już rok trwa budowa?
30 minut temu
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza: