WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://polska.newsweek.pl/polemika-w-wersji-pis-czyli-obraza-rozumu,artykuly,349244,1.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-06 17:54:32 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Polemika w wersji PiS, czyli obraza rozumu - Polska - Newsweek.pl
Kup wydanie »
Michał Krzymowski

Michał Krzymowski

Dziennikarz polityczny "Newsweeka".
Więcej artykułów »

Polemika w wersji PiS, czyli obraza rozumu

06-10-2014 , ostatnia aktualizacja 06-10-2014 16:26
błaszczak, kaczyński, prezes, pis
Warszawa, 1.10.2014. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i poseł PiS Mariusz Błaszczak podczas debaty nad expose premier rządu Ewy Kopacz.  /  fot. Radek Pietruszka  /  źródło: PAP

Politycy PiS osiągnęli nowy poziom absurdu. Komentując informacje „Newsweeka” oparte na analizie dokumentów i potwierdzone przez inne media, byli uprzejmie stwierdzić: „Nie chce mi się komentować tego, co pisze cyngiel Lisa”, „Stek bzdur”, „Newsweek zawsze uaktywnia się wtedy, kiedy trzeba pomóc Platformie”.

Trudno polemizować z obelgami, ale spróbuję. W najnowszym „Newsweeku” piszę o wojnie, która toczy się pomiędzy czołowymi politykami PiS. Jej stawką jest dziedzictwo, które w przyszłości pozostawi po sobie Jarosław Kaczyński, czyli prezesura. Przedstawiam kulisy posiedzenia komitetu politycznego PiS, na którym lider zirytowany przepychankami swoich podwładnych wygłosił mobilizacyjne wystąpienie zakończone nieoczekiwaną deklaracją: - Jeśli przegramy przyszłoroczne wybory, to ustąpię ze stanowiska. W tekście znajduje się także analiza wydatków z czasu ostatniej kampanii do europarlamentu. Wynika z niej, że PiS wypłaciło ponad pół miliona złotych pewnej wrocławskiej agencji PR. Zarobić dano także firmie przyprowadzonej do partii przez kuzyna prezesa Kaczyńskiego.

Rzecznik PiS Adam Hofman zapytany w „Siódmym dniu tygodnia” o partyjne wydatki stwierdził, że nie chce mu się komentować tego, co pisze „cyngiel Lisa”. W sumie mu się nie dziwię. Zaprzeczyć nie mógł, bo wie, że mam dokumenty, które wszystko potwierdzają. Powiedzieć niczego mądrego też się dało – wszak wspomniana agencjanie nie jest mu obojętna (według „Wprost” w firmie powiązanej z nią pracuje jego żona) a wdawanie się w dyskusje na temat prezesowskiego kuzyna to za duże ryzyko.

Kwestia deklaracji Kaczyńskiego dotyczącej jego ewentualnej rezygnacji także nie może budzić wątpliwości. Pomijam już to, że potwierdziłem te słowa u trzech uczestników tego posiedzenia – zawsze można oczywiście uznać, że kłamię, bo się uwziąłem chcę zaszkodzić PiS. Tylko jak w takim razie wytłumaczyć to, że moje informacje potwierdziła „Rzeczpospolita” w swoim internetowym wydaniu? Jej dzienikarz Paweł Majewski cytuje w swoim tekście taką wypowiedź jednego z członków władz PiS: „Prezes na koniec komitetu powiedział, że omówione wcześniej listy kandydatów w wyborach do sejmików są słabe. Przekonywał, że jeśli taki sam błąd partia popełni za rok, gdy będzie wystawiać kandydatów do Sejmu, to PO znów będzie miała więcej posłów. Wtedy on nie będzie się dłużej walczył o poprawę jakości list, tylko zostawi partię i jej problemy”. Majewski pisze dalej, że Kaczyński miał „uświadomić władzom ugrupowania, że ma dość wewnętrznych wojen”.

Ze wszystkich komentarzy polityków PiS najzabawniejszy był poniedziałkowy wywiad europosła Ryszarda Czarneckiego udzielony na antenie Radia Plus. - Słowa o rezygnacji Kaczyńskiego nie padły, przynajmiej ja tego nie pamiętam, PiS wygra wybory, a nie przegra. Ja takich słów sobie nie przypominam. Prezes wedle mojej pamięci takiej kwestii nie poruszał – miał według 300polityki stwierdzić Czarnecki. Te słowa to czysta obraza rozumu. Europoseł nie zapamiętał słów Kaczyńskiego, bo na posiedzeniu, na którym one padły, był nieobecny.

Chcesz mieć najlepsze artykuły w jednym miejscu? Polub Newsweeka na Facebooku! Jesteśmy też na G+ oraz Twitterze.

Sonda
Czy wierzysz, że Jarosław Kaczyński opuści PiS po ewentualnej przegranej?

Komentarze (461)

Napisz komentarz
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
~podatnik
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
do ~Polak:
Brak zdjęcia ~Polak Użytkownik anonimowy
dzisiaj 16:44 użytkownik ~Polak napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.Ponad 7 tysięcy złotych dziennie - tyle kosztuje ochrona ministra Michała Boniego.

O sprawie informuje "Fakt". Gazeta wyliczyła, że miesięcznie podatnicy za bezpieczeństwo ministra płacą 220 tysięcy złotych.
Z nieoficjalnych informacji wnika, że Michał Boni ma na stałe przydzielonych dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Godzina pracy ochroniarza to około 150 zł.Oficerowie BOR ochraniają Boniego od trzech lat. Dlaczego? Ani BOR ani ministerstwo spraw wewnętrznych nie zdradzają. Takie informacje opatrzone są klauzula tajności.
Według informacji "Faktu" ministrowi przyznano ochronę w2009 roku, gdy pracował nad ustawą o grach losowych. Wówczas chroniony był także Jacek Kapica. Ówczesnemu wiceministrowi finansów funkcjonariusze BOR towarzyszyli tylko przez pół roku.
Michał Boni jest pilnie strzeżony do dziś

dzisiaj 16:51 | ocena: 58%
Liczba głosów:292
58%
41%
| odpowiedzi: 40
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~krecik Użytkownik anonimowy
~krecik :
Brak zdjęcia ~krecik Użytkownik anonimowy
"Nocnik" wie jak zadbać o "pełną miskę". Tak właśnie wygląda mentalność tych wszystkich lewaków.
Dla nich normą jest uległość, podporządkowanie, wazeliniarstwo i nieustannie pochylony kark przygotowany do oddania ukłonu - bo to zapewnia właśnie "pełną miskę".
I dlatego postawa innych tak ich szokuje.
Nie mieści im się w głowie, że człowiek może być bezkompromisowy i może się nie bać "autorytetów".
A jeszcze to, że ktoś mówi i myśli coś innego, niż się mówi w oficjalnych mediach.
53 minuty temu | ocena: 69%
Liczba głosów:116
69%
30%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~o tym nie napisza Użytkownik anonimowy
~o tym nie napisza
Brak zdjęcia ~o tym nie napisza Użytkownik anonimowy
do ~jan:
Brak zdjęcia ~jan Użytkownik anonimowy
39 minut temu użytkownik ~jan napisał:
Chciałbyś..., Jeżeli porównujesz partię Samoobrony do PIS, to myślę, że żyjesz w mało realnym świecie. Nagonka na PIS i Kaczyńskiego jaka w tej chwili trwa, przerasta wszystkie wcześniejsze. Wygląda na to, że "poszły wszystkie ręce na pokład" i mimo wezwa
Gigantyczna afera finansowa: Polska straci miliardy złotych. Wszystko przez opieszałość Rządowego Centrum Legislacji
Mamy nową aferę, dzięki której budżet naszego kraju straci minimum 3 miliardy złotych. Wszystko przez Rządowe Centrum Legislacji, które podjęło decyzję o wstrzymaniu publikacji w Dzienniku Ustaw przyjętej przez Sejm i podpisanej przez prezydenta ustawy o zagranicznej spółce kontrolowanej. Dzięki temu wiele spółek i koncernów działających na terytorium naszego kraju nie zapłaci podatku w Polsce.

Generalnie proponowane przez rząd zmiany wyglądały pozytywnie. Ustawa o zagranicznej spółce kontrolowanej miała ograniczyć transferowanie podatku dochodowego CIT poza granice naszego kraju (np. do Luksemburgu czy na Cypr). W ten sposób budżet kraju mógł dodatkowo zyskać w 2015 roku nawet 3,3 mld zł. Zmiany w prawie zostały przeforsowane w Sejmie, a prezydent podpisał ustawę 17 września. Wystarczyło ją tylko opublikować w elektronicznym Dzienniku Ustaw... i tutaj mamy istotę afery. Rządowe Centrum Legislacji, które odpowiada za publikację nowych aktów prawnych (bez tego nie mogą one wejść do porządku prawnego RP), zamiast bezzwłocznie dokonać publikacji w elektronicznym Dzienniku Ustaw (co może nastąpić nawet w kilka godzin po podpisaniu ustawy przez prezydenta), podjęło zupełnie bezsensowną decyzję o zwłoce w publikacji, która trwa po chwilę obecną.Niestety ponad 2 tygodniowe już opóźnienie w publikacji ustawy będzie miało dla budżetu naszego kraju dramatyczne skutki. Pojawienie się ustawy w elektronicznym Dzienniku dopiero w październiku spowoduje, że jej przepisy nie będą mogły obowiązywać w 2015 roku, a to oznacza, że działające na terytorium naszego kraju firmy i koncerny, posiadające swoje spółki-córki na Cyprze lub w innym raju podatkowym, nadal nie będą musiały płacić podatku CIT w Polsce. Według ostrożnych szacunków, niezrozumiała decyzja o opóźnieniu publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji, przyczyni się do strat budżetu kraju w wysokości 3,3 mld zł. Ciekawe kto przygarną milionik za zatrzymanie publikacji? Czy to nie jest przypadkiem sprawa dla ABW? Co na to rząd PO-PSL, któremu Rządowe Centrum Legislacji podlega?
35 minut temu | ocena: 66%
Liczba głosów:6
66%
33%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Delirium_Tremens Użytkownik anonimowy
~Delirium_Tremens :
Brak zdjęcia ~Delirium_Tremens Użytkownik anonimowy
Witam.
Gdyby taka deklaracja faktycznie padła, to paradoksalnie dla PiS-u najlepiej by było przegrać najbliższe wybory parlamentarne i pozbycie się balastu w postaci prezesa, tylko, że prezes już nie raz obiecywał swoje odejście a kolejne porażki wyborcze nie przyniosły realizacji tych obietnic, więc i teraz pewnie nic takiego nie nastąpi.
Takich zapowiedzi prezes używa do mobilizacji struktur partii zniechęconych kolejnymi wtopami wyborczymi, mają one wykrzesać w działaczach chęć do walki, tylko niestety walka w ich pojęciu polega na atakowaniu w niewybredny sposób przeciwników politycznych a samą agresją nie da się wygrać wyborów.
Nie ma zatem czym się podniecać gdyż słowa prezesa okażą się jak zwykle kłamstwem.

Dziękuję za uwagę i miłego popołudnia życzę.
dzisiaj 16:44 | ocena: 56%
Liczba głosów:292
56%
43%
| odpowiedzi: 12
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~edwlad1950 Użytkownik anonimowy
~edwlad1950 :
Brak zdjęcia ~edwlad1950 Użytkownik anonimowy
Wszyscy kręcą jakieś lody i w PiS-ie też. Twierdzą, że są uczciwi i chcą dla społeczeństwa jak najlepiej... A tak naprawdę, najbardziej to chcą władzy i to samodzielnej władzy, bez jakiegokolwiek koalicjanta, gdyż z nikim im po drodze ! Przestawki z Gowinem i Ziobrą procentów im nie przysporzą, gdyż to są zgrane karty. Przegrana w następnych wyborach oby się ziściła, gdyż już nadszedł czas, by skończyć mamienie społeczeństwa nierealnymi obietnicami...!
32 minuty temu | ocena: 67%
Liczba głosów:52
67%
32%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Sam Użytkownik anonimowy
~Sam
Brak zdjęcia ~Sam Użytkownik anonimowy
do ~sipowiec:
Brak zdjęcia ~sipowiec Użytkownik anonimowy
51 minut temu użytkownik ~sipowiec napisał:
Te pytania i rozważania tego prasowego szmatławca,mają taką samą wartość, jak analiza kału pod względem dalszej jego konsumpcji. Żeby coś miało sens, nie wystarcz na końcu zdania postawić pytajnik. Może ten szmatławiec zajmie się uczciwie aferami,służbą z
Opozycja jaką wybrał naród jest również opłacana z pieniędzy podatników.Tylko musisz zauważyć że gdyby nie dziennikarze śledczy wiele afer nie ujrzało by światła dziennego mimo tego że opozycyjni posłowie biorą olbrzymie pieniądze na utrzymanie swoich biur i nikt im nie zabrania śledzić poczynania polityków rządzących. Wygląda na to że "koryto" o którym tak marzą jest im dużo bliższe niż najprawdziwsza prawda
28 minut temu | ocena: 71%
Liczba głosów:21
71%
28%
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~PO=PZPR Użytkownik anonimowy
~PO=PZPR
Brak zdjęcia ~PO=PZPR Użytkownik anonimowy
do ~radoskur22PL:
Brak zdjęcia ~radoskur22PL Użytkownik anonimowy
dzisiaj 16:40 użytkownik ~radoskur22PL napisał:
Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum.
Zobacz ile "korzyści" mamy z rządów PO. Największe zadłużenie od czasów Gierka, wydłużony wiek emerytalny (67 letni motorniczy tramwaju- będziesz chciał z takim jeździć, 67 letnie pielęgniarka - będziesz chciał mieć przez taką pielęgniarkę pobieraną krew do analizy??), najgorzej funkcjonujące spółki skarbu państwa od obalenia komuny, niewydolny ZUS, niezreformowany KRUS i wszystko, czego się tkniesz, cuchnie tym samym, czym niegdyś PZPR!
dzisiaj 16:46 | ocena: 52%
Liczba głosów:385
52%
47%
| odpowiedzi: 18
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~sowa Użytkownik anonimowy
~sowa
Brak zdjęcia ~sowa Użytkownik anonimowy
do ~ew324:
Brak zdjęcia ~ew324 Użytkownik anonimowy
dzisiaj 16:42 użytkownik ~ew324 napisał:
Lisia nora już oficjalnie w PO. Rozenek też w PO. Teraz mogą w mediach atakować PIS po trzykroć. Jak sfora wilków. A kiedy rozliczycie aferę POdłsuchową?
A co chcesz rozliczać tępy PISmaku?Nikt nikomu nic nie zabrał !!! Prokuratura bada sprawę i to wystarczy.Rozliczyć to trzeba Maciore-wicza. Ile naszych pieniędzy pochłonął jego zespól? I tak nie zrobi z Lecha K. bohatera, bo był to wypadek lotniczy. Czego szukał samolot w gęstej mglę tuż nad ziemią? Dlaczego nie odleciał, otrzymując wyrażne wielokrotne ostrzeżenia?Nie było warunków do lądowania !!! Dla Polaków sprawa jest jasna od początku. Ale zespół pracuje i marnotrawi pieniądze podatników, a więc i moje.
34 minuty temu | ocena: 56%
Liczba głosów:32
56%
43%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza: