WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://www.warszawa-praga.caritas.pl/2014/09/kolonie-kolonie-i-po-koloniach/ przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-15 08:24:22 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
 Kolonie, kolonie i po… koloniach - Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

konto "Dar Serca": 93 1240 6074 1111 0000 4992 4664; konto podstawowe: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023; numer KRS: 0000223182

Kolonie, kolonie i po… koloniach

wrz 3rd, 2014 | Autor: Ks. Rafal Pazdzioch | Kategoria: Wiadomości

)Zakończyliśmy tegoroczną Akcję Wakacyjną. Dzięki Caritas DWP i wielu darczyńcom i ofiarodawcom 480 dzieci z naszej diecezji odpoczywało w przepięknych zakątkach naszego kraju. Przez całe wakacje odbyły się: 4 turnusy u podnóża Tatr na Cyrhli, 3 turnusy w Darłowie nad naszym pięknym, choć trochę zimnym morzem, 120 dzieci cieszyło się ciszą i pięknem Borów Tucholskich w Wierzchach oraz 2 turnusy odbyły się w malowniczej Muszynie.
Dzięki wspaniałej kadrze kierowników i wychowawców uczestnicy kolonii nie nudzili się ani przez chwilę. Dzieci na każdym turnusie oprócz poznawania naszego kraju (bo taki był cel tegorocznego programu kolonijnego) brały udział w wielu wspaniałych wydarzeniach takich jak: „Mam talent”, „Olimpiada Sportowa”, „Podchody w lesie” i wielu innych. Co jakiś czas organizowane były konkursy z nagrodami oraz dyskoteki, na które dzieciaki czekały z niecierpliwością…
Kadra kolonijna dbała o to, aby dzieci nie zapominały, że jest to wypoczynek organizowany przez Caritas, dlatego każdego dnia rozpoczynali i kończyli dzień od wspólnej modlitwy i uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii.
W tym roku pogoda dopisywała dzieciaki uśmiechnięte i opalone, niejednokrotnie z łezką oku wracały do swoich domów, „odgrażając się”, że za rok także pojadą na kolonie z Caritas.
Co roku Caritas DWP w ramach akcji wakacyjnej zaprasza na kolonie również dzieci polonijne zza wschodniej granicy. W tym roku możliwe to było dzięki współfinansowaniu projektu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Projekt ten przebiegał pod hasłem „Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie”, oprócz odpoczynku i poznawaniu naszego kraju miał na celu, aby dzieci polonijne poznały bardziej nasz język i kulturę. Caritas DWP zorganizowała turnus edukacyjno-wypoczynkowy dla 40 dzieci z Białorusi, które wraz z dziećmi Polskimi odpoczywały nad pięknymi jeziorami w Wierzchach, w Borach Tucholskich.
Pogoda dopisywała, więc koloniści do woli mogli korzystać z okolicznych atrakcji. Wielkim powodzeniem cieszyły się spływy kajakowe po jeziorze „Wierzchy” oraz kąpiele nad jeziorem Mukrz. Niezwykła atrakcją okazały się wycieczki do Chełmna i Gdańska. Niektóre dzieci po raz pierwszy mogły wtedy zobaczyć morze z czego były bardzo szczęśliwe.
Kolonistów odwiedził z inspekcją ks. dyrektor Dariusz Marczak, który był urzeczony ich grzecznością i pobożnością.
Na koniec warto przytoczyć słowa s. Teresy, kierowniczki tego turnusu, która w ankiecie pokolonijnej napisała: „Warto zadać sobie trud, by takie turnusy organizować i prowadzić. Jest to wielka korzyść dla obu stron: dzieci z Polski i wychowawcy mogli podziwiać wielką gorliwość i pobożność dzieci z Białorusi, szczególnie podczas udziału i zaangażowania w czasie Mszy świętej. To był dla naszych dzieci wspaniały wzór. Spełniło się również pragnienie dzieci i wychowawców z Białorusi, którzy mogli poznać kulturę naszego kraju i podszlifować język polski w czasie warsztatów edukacyjnych a przede wszystkim mogli zobaczyć i wykąpać się w naszym polskim morzu – Bałtyku.”
Serdecznie zapraszamy wszystkich kolonistów, kierowników i wychowawców na spotkanie pokolonijne, które odbędzie się już 6 września 2014 r. w siedzibie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Kawęczyńskiej 49.
Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, w której podziękujemy Panu Bogu za udany wypoczynek. Następnie odbędzie się agapa w ogrodzie Caritas – przy grach, zabawach i konkursach będziemy wspominać radosne chwile minionych wakacji.

Autor zdjęć: p. Dominik Rukat