WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16789914,Putin_nakazal_wycofanie_wojsk_znad_granicy_z_Ukraina.html?lokale=trojmiasto przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-12 14:07:10 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Putin nakazał wycofanie wojsk znad granicy z Ukrainą

Putin nakazał wycofanie wojsk znad granicy z Ukrainą

Wiadomości >  Wiadomości dnia
mig, PAP
12.10.2014 09:09
A A A Drukuj
Vladimir Putin

Vladimir Putin (Alexei Druzhinin (AP Photo/RIA-Novosti, Alexei Druzhinin, Presidential Press Service))

Władimir Putin polecił, by wojska przebywające na poligonach w obwodzie rostowskim wróciły do miejsc stałej dyslokacji - informuje telewizja NTV, powołując się na rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa. Chodzi o 17,6 tys. żołnierzy.
Według Pieskowa Putin wydał ministrowi obrony Rosji Siergiejowi Szojgu polecenie wycofania wojsk znad granicy z Ukrainą po sobotniej naradzie z członkami Rady Bezpieczeństwa FR, podczas której omówiono sytuację na Ukrainie.

- Chodzi o 17,6 tys. żołnierzy, którzy latem przechodzili przeszkolenie na poligonach obwodu rostowskiego - podał sekretarz prasowy prezydenta Rosji. Obwód rostowski graniczy z Ukrainą.

Rosyjski straszak na Ukrainę

Ukraina, a w ślad za nią kraje zachodnie, wielokrotnie wyrażały - mówiąc językiem dyplomatycznym - "poważne zaniepokojenie" z powodu koncentrowania przez Rosję wojsk w strefie granicy rosyjsko-ukraińskiej. W ocenie NATO latem Rosja zgromadziła w pobliżu granicy z Ukrainą zgrupowanie wojsk liczące ponad 40 tys. żołnierzy.

BBC przypomina, że Putin już w marcu i maju zapowiadał wycofywanie wojsk znad granicy z Ukrainą. Jednak NATO i USA ogłaszały następnie, że nie mają żadnych dowodów, które by to potwierdzały.

W sobotę napłynęły informacje, że władze Ukrainy i siły zbrojne prorosyjskich separatystów w Donbasie osiągnęły porozumienie w sprawie wytyczenia między stronami konfliktu linii demarkacyjnej, według stanu z 19 września, tj. dnia zawarcia rozejmu.

Putin wraca do łask Zachodu

Putin ogłosił swoją decyzję na kilka dni przed podróżą do Mediolanu, gdzie 16-17 października weźmie udział w szczycie Azja-Europa (ASEM). Prezydent Rosji spotka się tam z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, a także liderami innych państw, wśród których prawdopodobnie będą kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande.

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Tagi:

  • 6
  • 7
Komentarze (138)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX